Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Veszélyeztetnek minket a...

Veszélyeztetnek minket a VADDISZNÓK! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már lassan kb. 1,5-2 éve bejárnak hozzánk a vaddisznók. (Azelőtt ilyesmi nem történt.)

Az már mellékes, hogy mindent megesznek és szétzúznak.

Nem lakunk közvetlenül az erdő alatt, mi pár házra lakunk, viszonylag messzebb. Viszont a vaddisznók átjárnak már ide is.

Eleinte csak télen jöttek, de most már jó ideje MINDEN ESTE ITT VANNAK ÉS EGÉSZEN REGGELIG MARADNAK!

A családból többen is kora hajnalban kell induljanak dolgozni. Sajnos ilyenkor még javában itt vannak a disznók! Életveszélyes kimenni a házból.

Múltkor a disznó észrevett elindult felém (pedig csak nyugodtan álltam pár lépésre az ajtótól és néztem ki, mehetek-e), én berohantam de így is azt hittem, hogy neki fog menni az ajtónak a disznó és betöri!!!


A kutyát is féltjük, mindig el kell zárni a kert másik felébe, de így se 100%os a biztonság.


Egyszerűen nem mehetünk már ki a házból! Pedig muszáj.

Nem állapot, hogy (jelenleg) este 8 és reggel 7-8 között nem lehet kimenni a házból. Télen hamarabb sötétedik, később van világos reggel, kitudja mi lesz.

5kor indulni kell dolgozni, nincs mese.

Ráadásul nekünk a ház másik részében van a konyha és a melegvíz stb. A ház két szintje külön van, csak az udvarról van bejárat. Így este 9-10 előtt egyszerűen nem tudunk feljönni. Későn is érünk haza a munkából, nem tudunk előbb elkészülni a vacsorával meg mindennel.

De különben sem megoldás, hogy börtönben kell élnünk a saját házunkban és nem megyünk ki soha.


MIT LEHET TENNI A DISZNÓK ELLEN?

Nekünk nincs puskánk, nem tudjuk kilőni.

Már vásároltunk sok ilyen kiakasztható izét, de a disznót nem érdekli.


A VADÁSZTÁRSASÁG MÁR RÉGÓTA TESZ AZ EGÉSZRE, MÉGCSAK KI SEM JÖNNEK!!!!!!!! ITT A RENGETEG DISZNÓ MINDEN ISTENVERTE ÉJJELEN!


Múltkor is 4-5 db hatalmas feketés disznót láttam a kertben. Előzőleg pedig pár kisebbet egy naggyal.

Ráadásul büdösek is, igaz ez a legkisebb gond.


Kérdezem kihez fordulhatunk?

Ki fogja a vaddisznókat elzavarni innen vagy mi lesz?


Illetve nem jelenthetem fel a vadásztársaságot vagy valakit? (Ha igen hova kell fordulni stb.)

Egyszerűen nem érdekli őket!!!


Pár hete kezdődött a dolog, sok és hangos lövést lehetett hallani reggel fél5 körül. Nem tudom ki lőtt vadászok-e vagy csak civilek.

De óriási barmok lehettek mert az összes disznót a kertekbe hajtották be! Rettentően meg voltak ijedve és tódultak befelé tucatjával az állatok!

Akkor gondolom felfedezték, hogy itt vannak gyümölcsfák és azóta mindig itt vannak.

Most már nem hallani lövéseket, maguktól jönnek.



Rettentő bosszús vagyok, mert már a családom testi épségét veszélyeztetik a vaddisznók! A kert pedig úgy néz ki, mint ahol bomba robbant. Kerti bútorokat is darabokra törték.


Kérem aki tud bármiben segíteni az írjon, köszönöm.


MINDEN MEGOLDÁS ÉRDEKEL.


2010. aug. 20. 09:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
78%
Nem fognak bántani! most tudom hogy mindenki elkezdi hogy de őt meg őt megtámadták, de több esetben félnek! én rögtön erdő mellett lakok hozzánk is bejárnának de van kerítés. és ha közel vannak akkor ha észrevesz és nem fut el akkor se támad meg csak néz utána meg mintha nem is látott volna teszi a dolgát, vagy ha agresszív állat beijeszt(elkezd futni feléd és pár méterrel előtted megfordul és elszalad) ! ha malacai vannak akkor többször támadhatna de akkor is ritkán támad. odamentünk megfogtunk pár malacot és az anyjuk vagy elfutott, vagy csak bizonyos távról nézte de természetesen elengedtük őket! ha vadászaton voltam a sebzett kan a próbálkozik csak. Szóval NEM BÁNTANAK, KIABÁLSZ EGYET, VAGY ELKEZDESZ FUTNI FELÉ ÉS ELMEGY. SOKAN LEOSZTANAK MOST DE E AZ IGAZSÁG!!!
2010. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, csak most van lehetőségem válaszolni.


10:18 Szerintem ezek mindig az erdőben éltek, nem valakinél. De igazából sejtelmem sincs.

A gyümölcsöket régen mindig felszedtük, de jöttek akkor is. Illetve a szomszédoknál is van gyümölcs és ha náluk találnak ennivalót akkor gyakorlatilag mindegy. (A mi kertünkön kelnek át...)

Egyébként amikor nem találnak ennivalót akkor elkezdenek túrni! Pedig itt se gomba semmi nincs a földben, max giliszták, kukacok - állítólag azt is megeszik. Hát nem tudom... Ennyi erővel, föld van az erdőben is.


10:45 Nem nagyon érdekli már őket a zaj. Talán a petárda vagy a lövés zajától megijednének, de... Érdekes, mert alapvetően nem foglalkoznak se a fénnyel se a zajjal, de ha látják, hogy ott vagyunk akkor van, hogy megindulnak felénk.Pedig nem akarunk mi oda menni, csak simán le a lépcsőn. Elég kiszámíthatatlanok. Ha biztosra tudnám, hogy nem jön nekem csak eszegeti a gyümölcsöket akkor nem zavarna.


10:49 Köszi, ezt észben tartom. Nem tudtam, hogy a rendőröknek kötelességül intézkedni ilyen esetben is.


14:20 Köszi a kommentet. Ha megint sok disznó lesz hajnalban (amikor már világosabb van, mert vakuval nem merek rájuk menni...) készíteni fogok pár fotót, ha videót nem is.

A linkelt oldalon majd még nézelődök, de megmondom őszintén egyelőre nem tervezünk pénzt kiadni ilyesmire, mert régen vettünk pár terméket és egyáltalán nem ért semmit. Az ultrahangosra mondjuk még kíváncsi vagyok.


10:04 Hát, úgy látszik... :DD

Különben azóta elgondolkodtam a petárdán, lehet segítene valamennyit.


De egyelőre mintha nem lenne annyi disznó, legalábbis nem látom őket csak hallok hangot a fák közül. Ezért nem akarom őket feldühíteni petárdával. Inkább készülök a fényképezővel...

Hosszabb távon szerintem amúgy is az érne valamit, ha ritkítanák a disznókat az illetékesek.

2010. aug. 22. 23:04
 23/38 A kérdező kommentje:

22:41 Legyen igazad. :)

Szerintem ezek széttépnének, pláne ha a kicsit akarnám megfogni. Furcsa (számomra), hogy nálatok ilyen szelídek a disznók. Vagy legalábbis nem agresszívak.

2010. aug. 22. 23:09
 24/38 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Villanypásztor,vadriasztó.

És sürgősen vedd fel a kapcsolatot a helyileg illetékes vadásztársaság hivatásos vadászával.

Olyan nincsen,hogy tesznek rátok. A disznók komoly károkat okotnak a telketeken. Ha a fülük botját se mozdítják fenyegesd meg őket,hogy feljelented illetve bepereled a társaságot(és neked lesz ám igazad,mert nekik igenis meg kellene előzniük vagy legalaább minimálisra csökkenteniük a vadkárt,ami jelen esetben nem a mezőgazdasági területen,hanem a ti telketeken jelentkezik.)

A petárda is jó ötlet,ne törődj vele,hogy illegális.

Egyébként Nógrád megye melyik részén laksz?

2010. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Erősítsd meg a kerítést, csapjatok zajt, a disznó nem ostoba jobban fél tőletek, mint ti tőle, csak persze, hogy nem mennek el, a bent vagytok a házban!
2010. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

16:14

Hát, végül is megmondhatom: Salgótarján.



A kerítést pedig mindig megjavítjuk, volt amikor minden este megcsináltuk, reggelre szétszedte a disznó. Ha nem ugyanott, akkor máshol.

Amíg nem láttam el se hittem volna, hogy így ki tudja lyukasztani a fém (vagy drót vagy milyen) kerítést is.

Raktunk alulra leceket, köveket, téglát, fém "lapokat" szúrtunk le stb. De ha akarja szétdönti az egészet.



Viszont köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Ma reggel kimentem a fényképezővel, de pont lekéstem a disznókat.

A javaslataitokat leírtam egy lapra, majd bemutatom a családnak is.

2010. aug. 23. 22:45
 27/38 anonim ***** válasza:
Várjunk csak, Salgótarján? Akkor nem Győzike és családja az a sok disznó? :D
2010. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Ó, pedig úgy reménykedtem, hogy megúszom a sok idegesítő győzikés beszólást!


Unalmas már, ne haragudj :)

2010. aug. 24. 13:28
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Meg kérdeztem édesapám aki hivatásos vadász, azt mondta ha írsz nekem privit megpróbálhat segíteni. -Ha az ottani vadásztársaság engedélyt ad vendégvadásznak kilövésre, nagyon szívesen megszabadít a "problémától".

Tehát ha segítség és gondolod privátban elküldöm a tel számot.

31N.

2010. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
egy pár pit bull az udvarba azt meg van oldva
2010. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!