Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Veszélyeztetnek minket a...

Veszélyeztetnek minket a VADDISZNÓK! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már lassan kb. 1,5-2 éve bejárnak hozzánk a vaddisznók. (Azelőtt ilyesmi nem történt.)

Az már mellékes, hogy mindent megesznek és szétzúznak.

Nem lakunk közvetlenül az erdő alatt, mi pár házra lakunk, viszonylag messzebb. Viszont a vaddisznók átjárnak már ide is.

Eleinte csak télen jöttek, de most már jó ideje MINDEN ESTE ITT VANNAK ÉS EGÉSZEN REGGELIG MARADNAK!

A családból többen is kora hajnalban kell induljanak dolgozni. Sajnos ilyenkor még javában itt vannak a disznók! Életveszélyes kimenni a házból.

Múltkor a disznó észrevett elindult felém (pedig csak nyugodtan álltam pár lépésre az ajtótól és néztem ki, mehetek-e), én berohantam de így is azt hittem, hogy neki fog menni az ajtónak a disznó és betöri!!!


A kutyát is féltjük, mindig el kell zárni a kert másik felébe, de így se 100%os a biztonság.


Egyszerűen nem mehetünk már ki a házból! Pedig muszáj.

Nem állapot, hogy (jelenleg) este 8 és reggel 7-8 között nem lehet kimenni a házból. Télen hamarabb sötétedik, később van világos reggel, kitudja mi lesz.

5kor indulni kell dolgozni, nincs mese.

Ráadásul nekünk a ház másik részében van a konyha és a melegvíz stb. A ház két szintje külön van, csak az udvarról van bejárat. Így este 9-10 előtt egyszerűen nem tudunk feljönni. Későn is érünk haza a munkából, nem tudunk előbb elkészülni a vacsorával meg mindennel.

De különben sem megoldás, hogy börtönben kell élnünk a saját házunkban és nem megyünk ki soha.


MIT LEHET TENNI A DISZNÓK ELLEN?

Nekünk nincs puskánk, nem tudjuk kilőni.

Már vásároltunk sok ilyen kiakasztható izét, de a disznót nem érdekli.


A VADÁSZTÁRSASÁG MÁR RÉGÓTA TESZ AZ EGÉSZRE, MÉGCSAK KI SEM JÖNNEK!!!!!!!! ITT A RENGETEG DISZNÓ MINDEN ISTENVERTE ÉJJELEN!


Múltkor is 4-5 db hatalmas feketés disznót láttam a kertben. Előzőleg pedig pár kisebbet egy naggyal.

Ráadásul büdösek is, igaz ez a legkisebb gond.


Kérdezem kihez fordulhatunk?

Ki fogja a vaddisznókat elzavarni innen vagy mi lesz?


Illetve nem jelenthetem fel a vadásztársaságot vagy valakit? (Ha igen hova kell fordulni stb.)

Egyszerűen nem érdekli őket!!!


Pár hete kezdődött a dolog, sok és hangos lövést lehetett hallani reggel fél5 körül. Nem tudom ki lőtt vadászok-e vagy csak civilek.

De óriási barmok lehettek mert az összes disznót a kertekbe hajtották be! Rettentően meg voltak ijedve és tódultak befelé tucatjával az állatok!

Akkor gondolom felfedezték, hogy itt vannak gyümölcsfák és azóta mindig itt vannak.

Most már nem hallani lövéseket, maguktól jönnek.



Rettentő bosszús vagyok, mert már a családom testi épségét veszélyeztetik a vaddisznók! A kert pedig úgy néz ki, mint ahol bomba robbant. Kerti bútorokat is darabokra törték.


Kérem aki tud bármiben segíteni az írjon, köszönöm.


MINDEN MEGOLDÁS ÉRDEKEL.


2010. aug. 20. 09:22
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
40%

Vegyél petárdát, aztán hajtsd vissza őket. Kerítésről még nem hallottál?

Őrülj, hogy ingyen van a vadhús.

2010. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országrészen laksz?Az apám az egyik nemzeti park igazgatója, lehet, hogy tudna segíteni.Megkérdezem Tőle ha hazajön, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
2010. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor vadászt kéne felhívni vagy vadőrt azok jobban kommunikálnak, tudnak tanácsot adni és egymást is jobban elérik.
2010. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
19%

Ha a vadászok nem jönnek akkor old meg te a dolgot;) Elmész az obiba vagy ami van a környéken veszel egy jó hasszú nyelő baltát és mikor jön a disznyó akkor durr.:D

Tudom, hogy állatkínzás, de ha már a hazbóll se lehet kimenni.Bár ahoz meg elég sok bátorság kell, hohy megálld futás nélkül mikor feléd megy. Vagy vezess áramot valami drótba a ket körül. Ha jól tudom már nem tíltja törvény mióta a bácsi esete volt a rétinégerekkel.

2010. aug. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem cserélnék veletek, az biztos! Nagyon sajnálom, hogy így éltek!


A jegyzőnél tegyetek sürgősen bejelentést, de ne csak te, hanem az összes szomszéddal együtt írjátok meg és alá a levelet, így súlya van. Ne felejtsétek el egy másolaton átvetetni, akkor nem lehet letagadni, elveszteni, stb., ráadásul az intézkedésre, reagálásra határidő is van. Ha nem változik a helyzet, írjatok a kereskedelmi tv-knek, majd ők jól felfújják az ügyet, akkor kénytelenek lesznek az illetékesek tenni valamit.

2010. aug. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Én cserélnék veletek, mennyit ér a házatok?
2010. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
9:38 vagyok. Telepíthetsz villanypásztort is a kerítés mellé, az biztosan elveszi a kedvüket a szomszédolástól.
2010. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom a vaddisznó nem támad emberre, kivéve ha sebzett vagy ha malacai vannak. Nehezen hiszem el, hogy rátok támadnának! hívjatok össze pár ismerőst, csapjatok zajt, mert a disznó fél az embertől, a vadászoktól. Esetleg vehettek petárdát, meg összeütögethettek edényeket. De pl. fáklyával, tűzzel is próbálkozhattok. A kutyát sem kell félteni, főleg ha kistestű!
2010. aug. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
A 9:38-asnak van jó ötlete! Vegyétek fel kamerával a vaddisznók randalírozását, aztán írjatok levelet a tv-nek. (Napló, Aktív, Fókusz) Levetítik a filmet, megkeresik az illetékeseket, felhívják a figyelmet az általatok meg nem oldható problémára, csak létezik egy olyan hivatal, akik érdemben tudnának intézkedni. Kizárt dolognak tartom, hogy 2010-ben nincs semmi lehetősége a vétlen embereknek. Azt is kifogják deríteni, hogy a mellettetek lévő erdő kié, kinek lenne feladata ezen a problémán segíteni.Lehet, hogy az erdő magántulajdonban van, sz*ré-h*gyé megvette valaki a kárpótláskor, most meg magasan tojik rá. Nagyon sajnállak titeket, hogy ilyen körülmények között kell éljetek.
2010. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

09:31 Nálad a disznónak is több esze lehet...


Van kerítés!!!!! És nem csak nálunk, de a disznó az megy át mindenen.


A petárda pedig szerintem illegális. A vadhúst úgy tudom csak akkor szabad megenni ha tökéletesen van elkészítve, mert nagyon sok betegséget okozhat az elfogyasztása.

Akinek kell viheti, mi nem kívánjuk elfogyasztani.


második 09:31 köszönöm. Nógrád megye.


09:33 majd megpróbálok telefonszámot szerezni.


09:37 Balta van itthon is, de ezek a disznók nem olyanok, hogy odaugrasz és elintézed. Főleg, hogy többen vannak. Esélytelen.

Én úgy tudom még tiltja a törvény, de mindegy. Nem nagyon tudjuk ezt megoldani ráadásul a szomszédoknak is van kutya,macska... de azért észbentartom az ötletet.


09:38

Bennem is felmerült, csak szerintem a többi szomszédot különösebben nem foglalkoztatja a dolog.

Most közben megkérdeztem anyukámat, azt mondta az egyik szomszédunk már tett feljelentést!

De akkor teszünk mi is és rávesszünk még pár szomszédot ha sikerül.

Köszi, mindig ezzel viccelődtem, hogy én kihívom a Fókuszt :D Lehet valóban sor kerül rá...


09:39 Nem sokat, de van hozzá kocsibejáró, garázs meg "vadaspark"...

2010. aug. 20. 09:51
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!