Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Az állatvédők ezen miért nem...

Az állatvédők ezen miért nem akadnak ki?

Figyelt kérdés

Ott vannak azok a szerencsétlen szúnyogok ill legyek. Minden ember öli őket. Ha meglátja agyoncsapja. Este ha zümmög akkor csap egyet a kezével. Olyankor akár kokoly sérülést okozhat az állatnak, aki csak szenved utánna.

Szal miért nézik ezeket semmibe? Ezek nem is számítanak? Felháborító nem, hogy ennyire szelektálnak? Bezzeg a békát az úton ölbe átviszik ha kell. :)



2014. jan. 28. 09:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
48%
A rovarok nem éreznek fájdalmat és nincs tudatuk. Az állatvédelmi törvény csak gerincesekre vonatkozik.
2014. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
9%
A szúnyog ill. légy nem állat!:D
2014. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

"nem éreznek fájdalmat és nincs tudatuk" azért ebben nem vagyok biztos....

Egyébként nagyon poénos vagy kérdező....

Én a legyeket sem szoktam leütni.... inkább kiengedem a lakásból...

2014. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenek vagyunk mi emberek. Van hatalmunk eldönteni, hogy melyik élőlény hasznos és melyik nem.

Azt gondolom, hogy semmi nincs a földön "csak úgy", mint ahogy a szúnyog és a légy sem. Megkérdőjelezném, hogy mennyire éreznek ezek a kis haszontalanok, mert pl. figyelni szoktam a darazsak viselkedését, eléggé okosnak és tudatosnak látszanak, ebből kiindulva a fent említettek sem lehetnek sokkal hülyébbek, szóval az ember csak a saját megnyugtatására állítja, hogy ami nekünk kellemetlen, az biztos nem érez semmit. De ha nem érez semmit, akkor miért küzd ennyire a saját életéért? Láttatok már pókhálóba kavarodott legyet?


"Bezzeg a békát az úton ölbe átviszik ha kell. :)"

Mondok erre jobbat: Az állam vagyonokat fizet útépítő cégeknek, hogy békaátjárókat építsenek az úttest alatt :-) Hallottál már erről? Egyébként nem ellenzem, nemes gesztus. :-)

Hogy a béka megeszi az egyébként is túlszaporulatban lévő rovarokat, természetes szelekció.

Hogy az ember a járgányával eltapossa a békákat nem természetes szelekció.

Hogy az ember csapkodja agyon a rovarokat: hááááát, passz... Végül is mi is a természet része vagyunk...

vagy nem?

2014. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

A rovaroknak van idegrendszere, úgyhogy természetesen éreznek fájdalmat (még egy egysejtű is képes reagálni a külső ingerekre), valamint meglepődne az egyik kedves válaszoló, hogy hány védett rovar él a világon.


Az állatvédők nagy része vegetariánus, pedig a növények is reagálnak a sérülésekre, de a szomorú igazság az az, hogy enni kell.


A szúnyogokkal és legyekkel pedig az a helyzet, hogy egyrészt fontos részeik a különféle táplálékláncoknak, másrészt pedig gyakran vannak időszakok, amikor ezek a rovarok túlszaporodnak. Mivel a természetes egyensúly valamilyen szinten felborult, így mesterségesen szabályozni kell pl a szúnyogok populációit időnként (különösen a vízparti területeken). A harmadik dolog pedig, hogy komoly betegségeket is terjesztenek ezek az állatok, legfőképpen persze a szúnyog (szívférgesség, bőrférgesség, malária, trypanosomiasis), de azért a legyek is előszeretettel mászkálnak az állati ürülékeken, utána meg repülnek rá az ételeinkre, az sem túl egészséges.


Ennek ellenére én sem szeretek bántani semmilyen élőlényt sem, de azért bevallom, hogy nem tartoznak a kedvenceim közé az éjszaka a szobámban zümmögő, és belőlem táplálkozó szúnyogok.


Meg azért gondolj a bélférgekre, azok is élőlények, na de ha valakiben, vagy a kutyádban előfordulnak, akkor azt azért valljuk be, ki KELL irtani.


A békákról meg annyit, hogy Magyarországon minden hüllő, és kétéltű védett, úgyhogy törném is el a kezét annak, aki szándékosan megöli őket (de azért sajnos autó"balesetek" előfordulnak).

2014. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
86%

Kedves lepontozók, #1 vagyok. A rovarok TERMÉSZETESEN NEM éreznek fájdalmat. A fotelbiológusokat üdvözlöm egyébként. A rovaroknak már fájdalomérző receptoruk sincs. A fájdalomérzetet a gerincoszlop továbbítja a talamuszba, melyből az agy különböző részeibe kerül továbbításra. A neokortex elengedhetetlenül szükséges a fájdalomérzethez, ez pedig nem létezik rovarokban.


Egy megcsonkított rovar - ha képes rá - ugyan úgy táplálkozik, szaporodik és él továbbra is. Ezen kívül nem kerüli a fájdalmat okozó stimulust, teljesen semleges marad iránta, mivel nem tudatosodik benne, nincsenek érzelmei.


Legyetek olyan drágák és olyanban ne nyilatkozzatok amihez nem értetek, vagy legalább ne pontozzátok le érzelmi alapon a válaszokat.


Bár általánosan elterjedt nézet, hogy a gerinctelenek nem tudnak igazán fájdalmat érezni, ez nem 100%-ig biztos. Még arról is vitatkoznak, hogy a rákok képesek-e fájdalmat érezni. Teszik ezt azon okból, mivel a rákokat általában elevenen teszik forró vízbe. Egyes kutatások szerint ezek az állatok sem éreznek fájdalmat, ösztönös, bedrótozott (és nem tanulás, tapasztalás alapján szerzett) viselkedésformáik vannak csak a kellemetlen ingerek iránt. Mások szerint azonban igenis bennük már kifejlődtek kezdetleges képződmények és már éreznek fájdalmat.


Egy biztos: a rovarok NEM, ismétlem NEM éreznek fájdalmat!


Továbbá: a megfelelő központ kikapcsolásával emberben is semlegesíteni lehet a fájdalomérzetet. Így folynak az olyan műtétek, amelyekben a pácienst nem lehet elaltatni és nem is lehet érzésteleníteni, pl. az agyműtétek. A megfelelő gyógyszerekkel el lehet érni, hogy a fájdalom tudatosodik, azonban nem hat negatív élményként, az azt tapasztaló ember nem érzi magát rosszul tőle, egyszerűen felfogja.


Megint másik kérdés az állatokkal történő humánus bánásmód, amelynek a fájdalomérzethez nincs vagy nem feltétlenül van köze, de ez már nem a biológia témája.

2014. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Az ízeltlábúak igenis nem éreznek fájdalmat.

Sőt, amit konkrétan tudok, a halak sem. Érezni éreznek, de fájdalmat nem, talán a viszketéshez hasonló valami lehet, ha mondjuk egy csuka beléjük harap.

A békákat nem tudom.


Az állatvédők túlnyomó többségükben a városban élő, a Természet működéséről mit sem tudó emberek közül kerülnek ki. Általában a tündi-bündi kutyuli-mutyuli stílus képviselői, biológiai ismeretek nélkül.

Mindent védenek, ami őket személy szerint nem bántja vagy zavarja.

Aztán ha pont őket kergeti meg egy erdős területre betévedő vaddisznó, vagy kóborkutyafalka, vagy csak kiszántja az egész kertjüket egy vakond, vagy a padlásukon randalírozik minden este a mókus vagy a nyest, akkor ők lesznek a legvérszomjasabbak. Ameddig csak a szomszédjuk van veszélyben, addig persze felháborodnak, ha valaki ki akarja irtani az ilyen állatokat.

Vagy ha valaki ilyeneket ír...

2014. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

"Sőt, amit konkrétan tudok, a halak sem."

Elhiszem, de akkor mi az oka annak,hogy amikor szeletelem a frissen kifogott és fejbe vágott halat, izomrángásokat észlelek amikor átvágom a gerincét?

Biztos nem az idegek okozzák ugye? Te miért érzel fájdalmat? Nem az idegek miatt?

2014. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem azt mondom, hogy nincsenek idegei, te oktalan jószág.

Hanem hogy nem éreznek fájdalmat.

A megnyúzott, sóval meghintett békacomb is rángatózik az idegek miatt, de nem a fájdalom miatt, hanem mert áram keletkezik, ami elég a rángáshoz.

2014. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
86%

Ne keverjétek össze az önkéntelen mozgást a fájdalomérzettel. A halott emberben is előfordulnak izomrángások, de az nem a fájdalom miatt. A fájdalom egy érzés, érezni pedig csak akkor lehet, ha tudatos az adott élőlény. Egy feltrancsírozott hal egy szelete nem azért mozog, mert fáj neki. Továbbra is: a fájdalomhoz mint érzethez szükség van agyi struktúrákra, amivel az alacsonyabb rendű élőlények nem rendelkeznek. Még akkor sem, ha látszólag adnak reakciókat bizonyos stimulusra. Ezek ösztönös, bedrótozott reakciók. Olyan mint amikor a bogarak szerteszét szaladnak ha felemelsz egy követ.


A neokortex nélkül nem tudatosul a fájdalom mint érzet. A zsigerekből jövő reakciók pedig nem a fájdalomérzet miatt vannak. Az evolúció során természetes, hogy kialakultak bizonyos védekező reakciók. Már az egysejtűek is rendelkeznek ilyenekkel, rossz körülmények között betokozódnak, de nem azért mert fáj nekik, hogy nincs víz körülöttük.


Az pedig, hogy a növények éreznek-e fájdalmat már az ezoterikus tudomány témakörébe tartozik. Attól még nem beszélhetünk fájdalomról, hogy páran ki tudtak mutatni valamilyen elektromos változást egy növényben ha elkezdték tépkedni a leveleit.


Egy szúnyog nem érez fájdalmat, akkor sem ha felgyújtod.

2014. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!