Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Akiknél volt ágyipoloska,...

Akiknél volt ágyipoloska, írjatok tapasztalatokat? Minden részlet érdekel. Szabad szemmel láthatóak? Milyen színűek? Hogy szűnt meg? Ki kellett dobni az ágyat? Vagy mást? Mit nem szabad csinálni? Stb? Minden jótanács, ami eszedbe jut.

Figyelt kérdés
Minden fontos tudnivaló jöhet.

2022. nov. 16. 02:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a lenmagot?


Pont akkora, és olyan színű. Nálunk 1x volt pár db, panel...


Irtó kiírtotta, 1 éjszakát nem lehetett itthon aludni.

2022. nov. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
A falon felmászva a plafonról is levetik magukat az ágyra, úgyhogy az ágy lábához tett ragacs kevés. Anyunál én a falakra is tettem keresztben mindenhová kétoldalú rag.szalagot, és a függönykarnistól az ágyhoz vezető utat is elzártam egy karnis fölötti és egy függőleges csíkkal.
2022. nov. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnek a már hordott ruhákban elrejtőzni, úgyhogy este levetkőzve a cuccot érdemes egy olyan nagy műanyag lavórba tenni, aminek az oldalát keresztben körberagasztottuk kétoldalú rag.szalaggal. Nem minden éjjel szívnak vért, és ha vándorolni támad kedvük, így ha nem mossuk ki minden aznapi ruhánkat, legalább nem veszünk fel olyat, amiben lehet.

Ki lehet nevetni, de én olyan papucsot viszek, amire itthon felteszem a rag.szalagot, és megérkezve leveszem a védő fóliát. Muszáj, mert hazafelé egyszer a buszon a bokámon fogtam egyet - celluxot tettem rá, és foglyul ejtettem.

Ruhában is találtam már döglött példányt, mivel bezacskózva mélyhűtűbe tettem 4 napra, és kimosva leázott a vízben.

Be lehet szkennelni, és nagyítva a legapróbbról is bebizonyosodik, hogy poloska.

2022. nov. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm.

Még mindig nem látok egyet sem.

Akkor remélem, hogy nem az volt, ami megcsipkedett.

2022. nov. 21. 08:54
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon fiatal egyedeket nem fogod látni, mert nagyon picik, 0,5-1 mm-esek. Ezeknek még nincs meg az a képességük, hogy elérzéstelenítsék a csípésüket, mint a felnőttek, ezért is érhetőek tetten ilyenkor, és lehetséges őket megfogni celluxszal, mégha ilyenkor egy kicsit bele is vannak csimpaszkodva a szívószájszervükkel a bőrbe. Ha nagyon éhesek, nappal is előjönnek.

Az alábbi linken láthatod, hogy a frissen kikeltek milyen picik:

[link]

2022. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fenti linken található képet lemented és 235x235-ös méretben mented el, akkor tényleg a valós méretüket fogod látni.
2022. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. nov. 21. 14:43
 18/36 anonim ***** válasza:
Úr isten 13 as rajtad mászkálnak a buszon is???
2022. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Anyunak van, nála voltam látogatóban, és sikerült egynek rám másznia. A távolsági buszon csíptem el, még szerencse, hogy nem tudott otthon elszabadulni.
2022. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Nekem egy ideje elég különös alvási szokásaim vannak, pl többnyire nem hagyományos pizsamában alszom és nem normál takaróval takarózom.

Fázós vagyok és gyakorta egy jó vastag melegítő nadrágban alszom egy jó meleg hálózsákban...

Aznap, amikor a csípések megjelentek az egyik lábszáramon, akkor kivételesen egy vékonyabb pizsama nadrág volt rajtam és kint volt a hálózsák alól is a lábszáram és a nadrág szára felcsúszott.

(Ülve aludtam el akkor.)


Azóta viszont nincsenek csípések.

Akkor nem ágyipoloska lehetett?

Nem látok azóta sem ilyen, sem más efféle vmit, pl bolhát sem.


De eléggé be vagyok azon fordulva, hogy lehet-e mégis ágyipoloska...

Lehet, hogy még olyan kicsik...

Akkor hogy nézzem meg, nagyítóval?!

2022. nov. 22. 04:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!