Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek? Már teljesen...

Mit tegyek? Már teljesen elvagyok keseredve! Ötleteket várok!

Figyelt kérdés

Szóval már 1 hónapja meghalt a hullámos papagájom,és szörnyen hiányzik!Szegénykém öreg is volt már,meg daganata is volt.Nem lehetett megmenteni!:,(Már a hiánya kicsit múlt,de nagyon hiányzik!Van 2db aranyhörim,és most velük vagyok!:)Egyre többet álmodok a papagájomról,és szörnyű látvány hogy mikor lemegyek az alaksorba látom a ketrecét!Akkor mindig elbőgöm magam!(nem igaz már most is sírok). Szóval rettenetesen hiányzik,és szeretnék egy papagájt újra!Minden szükséges felszerelés megvan ugye az imént említett ketrec is óriási nagy akár 2is leférne benne,magvak is maradtak jó sok.Én szívem szerint vennék egyet,van is egy jó kisállatbolt ahol nagyon szépeket,és egészségeseket árulnak.Csak egy a baj.A szüleim.Az anyum nagyon sajnálta(én is) és emiatt nem akar több állatot,még a hörcsögöket is nagyon nehezen hozhattam haza.Nem akarja és azzal fenyeget,ha több állatot hozok ide akkor ő megy el!:P Nagyon elege van az állatokból,még a hörikhez is alig akar nyúlni,míg én az apummal simizem őket!nekem azt mondta nem akar velük kapcsolatot teremteni,mert a végén mikor ők is meghalnak csak sajnálni fogja őket!Én ezt értem,de én hozzá vagyok szokva az állatokhoz,hogy körülöttem vannak.Egészen kiskorom óta voltak állataim.azt megemlítem panelházban lakunk.Anyának már sikerült aput is ellenem fordítania ebben a témában,mikor ő ezekben mindig mellettem állt!

Már semmilyen állatot sem engednek se halat,se kaméleont,se papagájt,se semmit!Tudom van 2 aranyhörim akiket imádok,de még ez a hiányérzet bennem van,mert már egészen 6-7 éves korom óta vannak papagájaim!Csak 1 papagájt szeretnék még,de tudom úgysem engedik,máshova meg nem vihetek állatot.A mamámék nem hiszem hogy megengednék!Nem tudom mi legyen.Már teljesen elvagyok keseredve!Ilyen volt a régi papagájom: [link]

Olyan 1 hónapja úgy nézett ki hogy nyerhetek eggyet mert apumnak egy megtetszett és anyumnak is!*-*

[link]

Mit tehetnék?Még nem vagyok olyan idős egyedül nem mehetek el városba mert faluban lakok.és a városban van a kisállatbolt!



#Piupo
2014. dec. 26. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik, hogy el tudsz-e egyedül menni az állatokért (akármilyenért), akkor sem viheted haza a szüleid beleegyezése nélkül. Anyukádnak is nyilván hiányzik, és tiszteletben kell tartanod, hogy nem akar többet - vagy legalábbis egy ideig nem.

Amikor el kellett altatni a kutyánkat, mi sem vettünk másikat, helyette macskát kezdtünk el tartani, de ahhoz is kellett némi idő...

Azóta vannak a macskák mellett halaim és két papagájom is, utóbbit anyám nagyon ellenezte, mert úgy 20 éve már tartottunk madarakat, és tényleg sokat koszoltak... Végül azzal győztem meg, hogy az én szobámban lesz, és neki nem kell foglalkoznia velük (etetni, takarítani utána stb. + megterveztem, konkrétan milyen védőfelszereléssel fogom csökkenteni a koszt) vagy akár látnia őket, ha nem akarja. Azóta neki is tetszenek, bár tényleg csak annyi, hogy néha bejön a szobámba és egy pár percre ránéz a kalitkára. Én meg tényleg minden nap eltakarítok utánuk. Akváriumból már a 4-diket rendelem, azt is ellenezte, hogy ennyi legyen, ott méretben kötöttünk kompromisszumot (max. 55 liter) - és megígértem, ne aggódjon, több már tényleg nem lesz:) - mondjuk nem is tudnám hova tenni. És előtte hetekig beszélgettünk róla, hogy "kellene", "mi lenne, ha", hova raknám, mit tartanék benne, miért szeretném stb. Pedig gondolhatod, én már felnőtt vagyok, mégis, ha egy háztartásban élek valakivel, akkor tekintettel kell lennem rá és kompromisszumot kötni, szóval ez nem kor kérdése.

Ne legyél túl erőszakos, de azért időről időre vesd fel a témát. Valószínűleg apukád is "be tud majd segíteni", most nyilván azért távolságtartóbb ő is, mert látja, anyukád mennyire fel van dúlva és mennyire nem akarja ezt az egészet, és nyilván el akarja kerülni a folytonos konfliktust.

A halak mellett érvelhetsz azzal, hogy az tulajdonképpen "díszállatok", kevésbé kötődik hozzájuk az ember érzelmileg. És ha mondjuk nem egy vagy két nagyobb halat tartasz, hanem egy csapat kisebbet, akkor tényleg nem olyan, mintha neve lenne, és úgy tartanád számon őket - bár sok halamat én is egyén szerint számon tartom, amiknek különlegesebb a formája, a színe, vagy mondjuk beteg volt, szóval ez sem annyira igaz, de ha egyszer-egyszer egy-egy elpusztul, az (bár lehangol), mégsem mérhető ahhoz, amikor a macskánkat csapta el egy autó...

2014. dec. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszod!:)A 2 hörimet is én gondozom,takarítom,etetem...stb!:)
2014. dec. 26. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Várj még ezzel márcsak azért is mert a papagájoknak nem jó egyedül. Társas madarak és elsősorban nem emberi hanem madár társaságra,fajtársra van szükségük.

És ha egyet nem tarthatsz(ne is tarts mert tényleg nem jó nekik egyedül) kettőt meg méginkább nem tarthatsz jelenleg. Várd meg amíg anyukád is feldolgozza a történteket és készen áll új madarakra.

A belinkelt képeken az egyiken egy hullámos van a másikon pedig sanyik. Egyáltalán nem ugyanaz az igényük. A sanyiknak sokkal nagyobb kalitka is kell tehát a mostani nem lenne jó nekik. És napi szintű foglalkozásban is sokkal többet igényelnek mint a hullámosok. Biztos készen állnál rá, biztos hogy eleget tudsz? A nagyobb papagájok nagyobb hozzáértést,tudást igényelnek és nagyobb szintű elkötelezettséget.

2014. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen már sok éve foglalkozok papagájokkal,és a ketrec is szerintem elég nagy lenne a sanyiknak!:D

ha sanyika kapok már tudom mi lesz a neve ha fiú!SANYII!xD

2014. dec. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!