Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Fiatalok,...

El vagyok keseredve. Fiatalok, rutinos tanulók, adnátok ötleteket, tanácsokat?

Figyelt kérdés
40 éves fejjel vettek fel egy főiskolára, levelezőre. Sajnos már régen volt, amikor tanulnom kellett, teljesen kiestem a gyakorlatból és borzasztó lassan fog az agyam. Próbálkozom hétvégi tanulással, napi tanulással munka után, de csak a kudarc ér, mert a rengeteg energia nem térül meg, annyira lassan megy a tanulás. Hamarosan pedig itt a vizsgaidőszak és kétségbe vagyok esve: hatalmas az anyagmennyiség, én meg... hát fent írtam. Segítsetek, minden tanácsot szívesen fogadok!!!
2010. okt. 11. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kipihenni magas tanulás előtt (már amennyire lehetséges). Én legalábbis soha nem voltam híve ennek a "tanuljunk egész éjszaka, aztán 3 óra alvás után kezdjük elölről" tanulásnak.

Ha nagyon fáradt vagy, inkább dőlj le egy picit, vagy csinálj vmi pihentetőt és kezd újra. Vizsgaidőszakban pl úgy szoktam, hogy felkelek reggel 8-kor, iszok egy kávét, aztán tanulgatok délig. Kaja, aztán délután megint. De azért du. 4-6 után már nem igazán tanulok, maximum elolvasgatom az anyagot, vázlatokat készítek. Este pedig időben lefekszem és kialszom magam:)

Nem tudom milyen szakon vagy, de nekem pl rengeteget segít, ha készítek egy rövid jegyzetet, vagy rajzokat (persze nem mindenből, hisz arra nincs idő, csak a nehezebb témákból).

Esetleg szedj Bilobilt, vagy MagneB6-ot, ezek úgy tudom jó hatással vannak a teljesítőképességre:)

És ne magolj! Próbálj meg mindenben logikát keresni (persze tudom, hogy ez nem mindig működik:S).

(egy orvosis)

2010. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a jegyzetelős dolog nekem is bejön. csak vázlatot írj, hogy a saját szavaiddal tudd kiegészíteni, így nem magolsz, hanem érted is, amit tanulsz. és tényleg nem szabad egész éjjel tanulni, aztán alvás nélkül vizsgázni, abból soha semmi jó nem sült ki.

amikor úgy érzed, hogy van kedved tanulni, akkor vedd elő az anyagot, ha pl busszal mész dolgozni, akkor ott is tanulhatsz, ha épp ott jön rád a tanulhatnék.

ill. én azt vettem észre, hogy ha nassolok közben (akár gyümölcsöt is) akkor jobban fog az agyam.:D

2010. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :-)
2010. okt. 11. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!