Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudom meg hogy a...

Honnan tudom meg hogy a hullámos papagájom fog e tojni?

Figyelt kérdés
Van két hullámos papagájom, és azt szeretném tudni ha a lány tojni fog annak van valami jele?? Hogy lehet azt megállapitani hogy a him nemzöképese?
2009. ápr. 14. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
lecsüggesztett szárnyak, a viaszhártyája erősen bebarnul, megdagad a madár, alig tud járni, vagyis nehézkesen, a repülést mellőzi, többnyire üldögél a földön vagy a rúdon, néha az is jele hogy a tollait fel fújja, és egy toll labda szerűséget csinál magából, ezzel jelezvén hogy tojni akar, ha bármelyik jelét látod ennek, érdemes betenni egy odút, a tojásokat a hajnali órákban rakja le, és naponta csak 1-t, majd ott ül rajtuk, eközben ha van hím, azaz párja, akkor a hím eteti a nőstényt, ha nincs hím, kiveheted a tojásokat ha rak, mert nem fog kikelni, és költés közben a madár nem igen fog magától kijönni enni, és ezzel csak az energiája fogy, nem tudom pontosan, de asszem nincs 1 hónap a költés, a fiókák 1 nap eltéréssel kelnek ki, és ha nem fiasak a tojások, egy idő után a tojó megfogja, és kidobálja őket az odúból,
2009. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm ez sokat segitett tényleg mostanába egyfojtába fujja fel a tollát és alig mozdul egy helyröl de már egy hete. Akkor mikkor fogja lerakni a tojásokat most az odut nagyon kerülgeti de nem rakott le még semmit
2009. ápr. 15. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!