Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért ilyen szemét a papagájom?

Miért ilyen szemét a papagájom?

Figyelt kérdés

Van egy párdarab hullámos papagájom, és az egyik tojó(fehér) letojt, és épp akkor vettem egy uj tojót, és az is párt talált magának, és azis le akar tojni mindig bent ül az oduba.És a fehér nem ül a saját tojásán mert mindig lesekszik ki és keresi h holvan az a tojo amit vettem, és mindig zargatja, és nem hagyja h letojjon az is , bemegy az ö odujába és kiveri onnan.De már egy honappal ezelött is letojt 5 db tojást, és nem keltek ki elromlottak , mert mindig kilesekedik és a tjoások meg kihültek, most megint letojt, és megint kezdi elölröl ugyan ezt.pedig van nagy helyük, mert egy nagy ketrecben vannak. és mégis ezt csinálja? Miért csinálja ezt? pedig rajta kivül van még 5-6 tojó , de azokat nem bántja, csak pont ezt az ujat.

ja és a ketrecbe van bent 6 udo, abbol 3 foglalt, és mindegyiken végig megy, belesekszik a lyukon és keresi azt az uj papagájt amit vettem, de a többit nem bántja csak belesekszikhogy ott e van, aztán amikor végig ment mind az 5 odun a lesekedéssel, és a 6. ba megtalálja , akkor beugrig és kizavarja onnan:S


2011. jan. 11. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Valószínüleg azért bátnja, mert új madár a kolóniában. 5-6 tojóra kevés a 6 odu. Mindig 1-2 oduval több legyen, mitn amennyi tojó van, hogy még az utolsó is tudjon választani. Az odukat tedd kicsit távolabb és körülbelül egy magasságba akkor nincs vita. Ha csak azzal az egy tojóval csinálja akkor vedd külön az új tojót. Viszont ha jól értem a régi tojó nem jó költő, mert mindig ott hagyja a tojásokat. Ez esetben azt vedd ki és az újat hagyd bent költeni a többivel. Remélem segítettem.
2011. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ratktam be még 1 odut tegnap, és igy eggyel több van, de de jó tojó nagyon, csak amióta bent van ez az új tojó azóta otthagyja a tojásait, előtte nem volt semmi gond vele, 4-5 kicsije volt mindig, és felis nevelte öket.
2011. jan. 12. 19:28
 3/4 A kérdező kommentje:
és csináltunk neki egy mások helyet ahová tettem le az odut távolabra a többitöl, és mégis oda repül és bántja az újat, de szerintem nem fog sokáig tartani, mert mostmár védi az uj tojó az oduját és vissza mert " ütni", egy pár hónappal ezelött , ugyan igy csinálta ugyan az a tojó egy másikkal, pedig az nem volt új tojó, hanem itt kellt nálam az is. addig nem is bántotta azt se amikor kicsi volt, csak amikor ivarérett lett akkor bántotta azt is , és az meg félt töle, de most az is letojt és védi magát, azóta nincs semmi gond köztük, remélem evvel is igy lesz az uj tojóval :)
2011. jan. 12. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hierarhia probléma van az új tojó van a rangsor legalján ezért zaklatja a másik,a többit azért nem bántja mert azok,vagy a hímjük a rangsorban felette vannak.Vedd ki az új tojót!
2011. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!