Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem madár, denevér Valószínű...

Nem madár, denevér Valószínű hogy denevér jár be a lakás redőnyébe. Hogy lehetne elriasztani ?

Figyelt kérdés

aug. 10. 08:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Panel lakás és valószínű denevér jár be a redőny tokjába.

Hogy tudnám humánusan elriasztani. Már fújtam be légyírtót is de visszajár, amit az ürüléke miatt lehet látni.

Először azt hittem egér, mert az egérpiszok olyan kicsi hosszúkás, de azt mondták denevérek vannak.

Nem szeretném ha befészkelnének télre.

Bántani sem akarom, csak elriasztani

aug. 10. 08:45
 2/12 GASPARZOLTAN ***** válasza:
100%

Nem nagyon hallottam még olyanról, hogy egy denevér magányosan keresne menedéket bárhol. Ember közelében meg tényleg fura. De nem lehetetlen, hogy így van.


Ha jó értem a kérdést, akkor a redőny szerkezetbe "költözik be". Keresd meg azt a rést, ahol bemegy és tegyél rá valami hálót/rácsot.

aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A légyírtó megbetegítheti, és adott esetben odabenn pusztul el, ami neked sokkal kellemetlenebb lesz.

Keresd meg a rést, ahol be tud menni, figyelj arra, hogy kimenjen(ek) - mert általában csapatosan alszanak - és akkor zárd le. Ha nem figyelsz és benn maradnak, hónapokig "élvezheted" a dögszagot.

aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Nálunk a kertes háznál is csak 1 db. van. Egy idejig nálunk is a redőnynél bemászott és nagy valószínűséggel a szigetelésben lakott. Éjjel kaparászott és minden baja volt. Utánna már nappal is elkezdte.

Mi hagytuk. A nyár elején abbamaradt a kaparászás. Kiköltözött. Most a ház falán él.

Megeszi a szúnyogokat és a darazsakat.

aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Jesszus.. akkor már azt érzem ?

Olyan furcsa szagot érezni ahol bent lehet..

A szúnyoghálótól nem férek a redőny alá.

De valamelyik éjszaka felment a szúnyogháló és bejött a lakásba. A radiátor alatt láttam a nyomait.

Azt se tudtam hogy képesek bejönni.

Nem bántom, de nem szeretném ha befészkelnének.

Azt meg főleg nem hogy be is járjon.

Most becsukom az ablakot, csak meleg van és olyan jó kis éjszakai hűvös.

aug. 10. 09:39
 6/12 anonim válasza:
100%
5, el kell keserítselek. A redőnyne akkor is be fog jutni, ha csukva az ablak
aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A legokosabb, ha keresel egy szakembert, aki kinyitja a redönytokot.
aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem azért fújtam a légyírtót hogy lefújjam, inkább a tokot próbáltam befújni, hátha annak a szaga miatt elmegy.


#6 a redőnytok kívül van a falon. Tényleg bemegy..


#7 valószínű az lesz.

A tizedik emelet és annyira nem nagyon merek kiállni.


Köszönöm a válaszokat

aug. 10. 10:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, 4 emeletes ház, sok fa és növény, illetve ehhez passzolóan rengeteg rovar. Már első évben feltünt, hogy éjszaka jönnek és rázzák a redőnytokot időről időre. Láttam hogy denevérek, nem foglalkoztam velük. Valószínű a tokba is beköltözhettek, már olvastam erről máshol is. A párkányomon folyamatos volt a nyomuk, a fal felé eső rész tele apró ürülékkel. Amúgy érdekes, mert csak a nappali nagyablaknál tapasztaltam ezt. Mivel lehúzható szúnyoghálóm van, tényleg nem foglalkoztam velük, mivel így ők is kint maradnak. Viszont idén lett egy cicám, na ő szabályosan zaklatta őket éjszakánként. Folyamat meglátta ha odafent vannak és már ugrott is fel az ablakba lesni őket, még ha nem is fért hozzájuk. Olyan is volt hogy a denevér fentről odakoppant a párkányra a cica elé, amit a macska előtt soha nem csinált egyik sem. Én úgy tudtam a denevérek nem látnak, csak ultrahanggal tájékozódnak. És mégis valami történhetett, mert jelenleg úgy áll a helyzet hogy kiköltöztek a denevérek, mióta cica van. Sehol nem látom a nyomukat, és a redőnytokot se rázzák azóta éjszakánként. Szóval érdekes az egész.

Kérdező, neked pedig ugyanazt tudom ajánlani amit a többiek is mondtak, le kell zárni a redőnytokot, denevérbiztossá téve. Természetesen csakis úgy és akkor, amikor épp nincsenek odabent. A legjobb valóban a szakember lenne, ő szétszedi és bele is néz a biztonság kedvéért.

aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában ez történik.

Az ember kiírt minden állatot maga körül ami esetleg hasznos lenne a kártevők írtásában.

A denevér, fecskék, énekesmadarak és még több madár/hüllő rengeteg rovart fogyaszt.

Ehelyett elüldözzük, kiírtjuk őket, aztán szenvedünk a rovaroktól összefújunk mindent mérgekkel és csodálkozunk hogy rákban meghalunk.

Miért zavar a redőny KÜLSŐ rekeszében mégis?

Írta a blikk h beleragad az ember hajába és "mindenféle halálos betegséget terjeszt?"

aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!