Egy galambnak lehet tanítani trükköket?
A szaltót egy beltenyészeti betegségből fakadóan csinálják nem szándékosan és sokszor meg is ölik magukat vele.
Hagyd békén az állatokat
Nagyon jó a memóriájuk.
Különbségeket tudtak tenni tárgyak között, oroszországban egyes gyárakban minőségellenőrként használták.
Leveleket tudnak kezbesíteni.
A galamb nem kutya. Vegyél kutyát.
Az etológiában van olyan, hogy társításos tanulás. Ha egy viselkedésmintát pozitív dologgal társít, akkor megerősíti önmagában és választott kulcsingerre megvalósítja a viselkedést. Így működik a kutyáknál is a tanítás, ahol a kulcsinger maga az utasítás. Ez galamboknál is működhet, csak rá kell valahogy venni, hogy elvégezze a kívánt mozdulatsort, ezt pedig valószínűleg neked kell kitalálnod, hogy hogyan valósítható meg, mert ugye a galambokat a kutyákkal ellentétben nem szokás annyira tanítani, hogy tanfolyamokat, ismeretterjesztőket indítsanak miattuk.
A galamb a közvélekedéssel ellentétben egyébként nem teljesen hülye. Persze lehet, hogy makacs, meg anatómiájából adódóan nem lesz szobatiszta, de kiváló a tájékozódási képessége, jó a memóriája és kiválóan alkalmazkodik viselkedésben a környezethez. Márpedig az intelligencia definíció szerint a környezethez való alkalmazkodás képessége és a galambok nem csinálják ezt rosszul. Gyakorlatilag a tanítással is arra veszed rá, hogy alkalmazkodjon a környezetéhez, kulcsingerrel akarsz kiváltani egy viselkedésmintát.
Persze magától értetődő módon anatómiai és mentális korlátai vannak az állatnak, sosem fog megtanulni például fejben integrálni (ahogy a legtöbb ember sem egyébként), vagy rajzfilmeket megszégyenítő harcművészetet végezni, de én úgy gondolom, hogy észszerű kereteken belül tanítható a galamb. Pozitív megerősítéssel még akár a rovarok is taníthatóak.
Így van, a #7-es írta jól!
Nekem 16 éve van egy galambom. Nagyon összeszoktunk.
Még régen kászült egy videó, ahogy játszik velem.
íledvenc szórakozása, hogy este bejön a nagyszobába és addig morog nekem, hogy menjek a fészkáhez, míg el nem indulok utána.
Mindig hátra néz, hogy megyek-e utána.
Most már a fészek a szekrény tetején van egy műanyag dobozban.
Megáll a szekrény előtt és előttem forog, hogy vegyem fel és tegyem a szekrényre.
Ott a fészeknél szeret verekedni igazán.
Ilyenkor finoman megborzolom a tollait, megpuszilgatom, közben hozzám símul. Amikor megelégeli, akkor kezdi nézegetni a szekrény tetejét és felrepül.
Amikor ki akarok jönni a szobából, akkor addig kiabűl nekem nyújtózkodva, míg oda nem megyek megint játszani.
Mindig mindenben a kedvében járok. Ez a hatalmas ragaszkodásának az ika! 😄
Erőltetni semmit nem szabad, mert akkor soha nem lesz a barátod. Bármit csak nagy nagy szeretettel, neki örömet okozva lehet elérni nála.
Gesztusokkal lehet vele "beszélgetni, na meg lassan megismert szavakkal.
A galambok megmutatják egymásnak, mit akarnak.
Egyik fent ült az ajtón a másik szobában. Úgy hívta enni a fiú, beszaladt, hosszan nézte a párját, aztán vissza futott a kajához.
Ezt párszor megismételte, mire a lány is jött enni.
Így lehet a galambbal beszélgetni, miután kialakítottatok közös gesztus nyelvet, amiben persze emberi szavak is szerepelhetnek, mivel megtanulják a többször hallott szavakat, még az elvont fogalmakat is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!