Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért agresszív a hullámos...

Miért agresszív a hullámos papagáj? Marcika 1 éves hullámos. 2 hónapja lett egy kis kutyám is. Terrorizálja. Ez még nem volt olyan nagy gond. Sajnos pár napja nagyon csúnyán viselkedik. Ha nem engedem telefonozni akkor megcsíp. Eddig nem " harapott"

Figyelt kérdés
A napi rutin nem változott. Reggel 7:30-kor ébreszt. Ki engedem. Gyakoroljuk a szavakat. Ha van kedve telefonozunk. Be megy mikor úgy dönt. Eszik, pihenn. Délután beszélgettünk.

2022. márc. 12. 12:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Kicsi a kalitka! Minimum 100-120cm hosszúságú kalitka kell, hosszra legyen több, ne magasságra. Területvédő huligánok tudnak lenni, kis helyre összezárni őket tilos, mert ez lesz a vége. Telefonozást ne nagyon engedd neki, legyenek saját játékai, hinta, létra, ülőrudak kalitkán kívül, több helyre kitéve, kapjon időközönként rágófákat, gallyakat, lágyeleséget, finomságokat tegyél ki stb, tehát tedd kicsit ingerekkel telibbé a helyet. Pár mindenképp kell mellé, de előbb hozd rendbe azt, ami el lett rontva.
2022. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Te normalis vagy? Ekkora kis lyukba beraktal meg egy madarat es csodalkozol, hogy kinyirta? Ez undoritoan kicsi hely meg egy madarnak is, azonnal csereld le!
2022. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Természetesen vannak játékai. És minden finomat meg kap. A kalitka... Igazából bármikor ki jöhet. De persze nem gond. Veszek egy nagyobb kalitkát.

A társ fiú vagy lány legyen?

Melyik kalitka lenne a legjobb neki?

Köszönöm a segítséget.

2022. márc. 13. 09:58
 14/26 A kérdező kommentje:

Bocs. Elírtam a szélessége 34cm.

Az állat kereskedésben kisebbet akartak adni. Ez volt ott a legnagyobb. Hol lehet kapni nagyobb kalitkát?

Köszönöm a segítséget.

2022. márc. 13. 10:20
 15/26 anonim ***** válasza:
Boltokban sajnos nem igazán adnak nagyobb kalitkát, maximum kicsivel nagyobbat. Szerintem ha hatalmas kalitkát szeretnél rendelj egyet. Bár egy hatalmas kalitkába érdemes lenne két madarat venni. :)
2022. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Társnak ha hím madárról van szó (fiú madárról) inkább tojót ajánlok (lányt). Ha meg tojó akkor hím társat ajánlok jobban. Ugye hímet lehet tartani hímmel is, de azért nem ajánlom, mert előfordulhat, hogy nem jönnek ki annyira.
2022. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Utána járok a kalitkának. Bár a netten eddig siralmas a választék.

A társ aggaszt. Egy kis lányt már megölt.

2022. márc. 13. 11:51
 18/26 anonim ***** válasza:

Igen a kalitka választék tényleg szörnyű. Az is lehet, hogy nem azzal van a gond, hisz gondolom sokat van kiengedve.


Megpróbálhatnád azt, hogy veszel egy társat és szép lassan ősszeszoktatod őket és amíg nem vagy otthon külön vannak és mikor otthon addig együtt vannak. Egészen addig amíg már nem kell tartanod, hogy bántják egymást (ha úgyérzed 3-4 hónapig is csinálhatod így.)


Nem tudnál küldeni valami olyan kalitkát ami hasonlít a tiédet? Csak, hogy lássam kb. mennyire kicsi. :)

2022. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ez szinte ugyanolyan mint Marcié.

Kalitka 9100 színes 42x30x56 három íves.

2022. márc. 13. 12:59
 20/26 anonim ***** válasza:

Értem. Az a baj, hogy ennél nagyobbat nem igazán találni. :(


Sajnos nagyon nehéz normális méretű kalitkát találni.


Mióta agresszív a madár? Töbször csípett meg? nem lehet hogy csak véletlen rosszul fogtad meg és jelzésként csípett meg, vagy rendszeresen csipked?


Amúgy ahogy meséled nagyon aranyosan nevelgeted a papagájodat, bár a telefonozást nem igazán értem. Szerintem azt inkább hanyagold. Telefonozás helyett tanítsd meg trükkökre, vagy kicsit játsz vele.


Ha a kutya nem szokta nagyon zavarni akkor szerintem nem ott van probléma.

2022. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!