Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vesebeteg a 7 éves ivartalanít...

Vesebeteg a 7 éves ivartalanított kandúrom. Mik a kilátásaink?

Figyelt kérdés

Voltunk orvosnál, vett tőle vért. A kreatinin szintje 5,94 volt (1,8 alatt kéne lennie). A szájszaga is vizeletre emlékeztető. Nagyon sovány, csak keveset eszik, viszont rengeteget iszik. Kaptunk 10 napra való Benazecare tablettát, de még nem biztos, hogy segíteni fog. Ha beválik, akkor egész életében ezt kell majd szednie. Ez drága gyógyszer lehet? Ha ezt kapja, akkor szinten lehet tartani az állapotát, és nem fog tovább rosszabbodni?

Illetve a táplálásnak milyen szerepe van a vese kímélésében? Az orvos szerint a tabletta segít csak rajta, a táp nem olyan fontos. De én olyan száraz tápot keresek neki, ami kímélné a veséjét. A diétás tápok nagyon drágák, ennek ellenére vettem neki egyet a Hill's-től, de nem szereti túlzottan. Most Happy Cat Supreme tápok között kezdtem nézelődni (nem diétásak), és találtam olyanokat, amik beltartalmi értékeiket tekintve jók lehetnek a vesének. (Nyers fehérje 32%, Nyers zsír 16%, Nyers rost 3%, Nyers hamu 7%, Kalcium 1.1%, Foszfor 0.75%, Nátrium 0.4%, Magnézium 0.08%.)

Ilyesmi is jó lehet, vagy tényleg csak kifejezetten diétás tápot szabadna adnom neki? És ha továbbra is a magas fehérjetartalmú tápot kapná, az rontana az állapotán?



2016. dec. 15. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalan kandúrnak célszerű speciálisan ivartalan macskáknak kifejlesztett száraztápot adni.

Ezek valóban prémium kategóriás tápok szoktak lenni.Netről rendelve nagy kiszerelésben viszont olcsón meg lehet úszni. Mindenképp ilyet adj neki ezentúl.

A többire sajnos nem tudom a választ,a dokitól érdeklődd meg,hogy hogyan tovább.

2016. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig is ivartalanított cicáknak való prémium tápot kapott, de annak nagyon magas a fehérjetartalma, úgyhogy vesebeteg cicáknak nem alkalmas!
2016. dec. 15. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom, már két hetes a kérdés, de hátha még megnézed. Részen érintett vagyok, mert az én cicámnál is szóba jött a vesebetegség, ami szerencsére nem igazolódott be, de azért a doktornő elmondta, mi van ilyenkor. A táp igenis nagyon sokat számít, vesebetegségre való tápot kell neki adni, ez sokat javíthat az állapotán vagy legalább nem romlik tovább - attól függ, hogy milyen súlyos a vesebetegség. Nekem azt mondták, hogy így jól kezelhető és jól a kilátásai a vesebeteg cicáknak. A Hill's-nek is van szerintem ilyen tápja. Ezt a márkát tudom egyébként ajánlani, az én cicáim a húgykő megelőzésre valót eszik és teljesen jól vannak azóta, előtte meg havonta vittem orvoshoz őket. Vesebetegségre szerintem mindenképpen gyógytáp kell, nem elég a sima. A magas fehérjetartalmú pedig valószínűleg ront az állapotán.

Senki tudását nem akarom megkérdőjelezni, de nem értem, hogy mondhatott olyat az orvos, hogy nem számít egy ilyen betegségnél a táp. Én elvinném máshova, a gyógyszert is be kell állítani az ő súlyához, igényeihez a táppal együtt alkalmazva.

Gyógyulást a cicusnak!

2016. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mint ahogy már írtam, vettem neki vesebetegségre való diétás tápot, pont a Hill's-től, de nem szereti. Az orvosunk is ezt mondta hogy nincs értelme egy vagyont költeni diétás tápokra, mert úgysem fogja szeretni őket. A gyógyszer segít, úgy néz ki. Most normál, Happy Cat Supreme tápot vettem neki, beltartalmi értékekei a fent leírtak. (Tehát alacsonyabb a fehérjetartalom mint más tápokban, stb.) Találtam egy speciálisan vesebetegségre való tápot is, és annak is ilyen beltartalmi értékei voltak, tehát akkor szerintem ez a normál táp is jó lehet. De ezt legalább szereti, és nem méregdrága.

2016. dec. 26. 18:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, annyit tudok még hozzátenni, hogy az enyém se szerette az elején a Hill's-et, de aztán megszokta. Talán érdemes még pár fajtát kipróbálni, hiszen a megfelelő táp plusz éveket jelenthet a cicusnak.

Ne csak ezeket az értékeket nézd meg a tápban is, hanem pl. azt is, hogy milyen aminosavak vannak benne, milyen vitaminok, ezek mennyisége sem mindegy, a húgyköves Hillsben pl. olyan aminosavak vannak, amik nyugtatják a cicát, hiszen ez a betegség náluk stressz miatt van legtöbbször. De ez csak egy példa volt, szerencsére az enyém nem vesebeteg, így abból nem vagyok kiképezve, de azt pl. tudom, hogy ilyenkor a kálium arányra is nagyon kell figyelni, plusz a B vitamin mennyiségére. Tehát ezek az adatok kevesek szerintem ahhoz, hogy meg tudd mondani, jó-e az a táp neki.

2016. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a baj, hogy van egy másik cicám is, ő egészséges, és rendes tápot kap, és a beteg cicám így sosem lesz hajlandó megenni a diétás tápot, ha látja hogy a másik cica finomabb tápot kap. Egyszerűen "átmászik" az ő táljába. Nem tudom őket sajnos elkülöníteni.

A másik gond, hogy ez a diétás táp pl. nagyon apró szemű, és a cicám nem szívesen rágja, mert a fogaival is gond van. Ha túl nagy szemű a táp akkor meg azért.

És ráadásul hozzá van szokva az éhezéshez, tehát nála nem válik be ez a módszer hogy majd csak ráfanyalodik ha éhes. Van hogy napokig nem eszik, és kedvetlen, úgyhogy elég rossz állapotban van. Ezért mondta a doki, hogy örüljek ha egyáltalán megeszik valamit és azt adjam neki, mert annyira le van gyöngülve már.

Igen, próbálkozhatok más diétás tápokkal is, csak sok pénz lesz, mire találok olyat amit szeret, már ha egyáltalán találok. Már most 30 kg többféle macskatápom van és szinte egyiket se szereti. Amelyiket szereti annak nagyon magas a fehérjetartalma, így azt nem adhatom neki.


Értem, hogy mire gondolsz pl. az aminosavakkal, stb. De én direkt ezt csináltam, hogy megnéztem szinte minden értéket egy vesebetegségre való diétás tápnál, és ezeket összehasonlítottam egy normál tápéval. És az egyik normál tápnál minden érték nagyon hasonló volt a diétáséhoz, így azt vettem meg.


Egyébként a húgykövességgel kapcsolatban, mit teszel a cicádért ez ügyben, a tápon kívül? A kutyámnak is ez a problémája, mindig képződik benne egy-egy kő. Ilyenkor kap antibiotikumot és elmúlik. Majd ismét előjön a probléma kb. 20 nap múlva. Kap rá speciális diétás tápot a Royal Canintól, de semmit nem segít, illetve tőzegáfonya kapszulát és rutascorbint is. Neked mi vált be a cicánál? Vagy neki elég csak a diétás táp?

2016. dec. 27. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Sajnálom a cicát, remélem, azért javul az állapota. Ha ezeket az értékeket is megnézted, akkor gondolom jó neki az a táp is a gyógyszer mellett. Érdemes szerintem pár havonta labort csináltatni, hogy javult-e a helyzet, abból már biztosan látszik, hogy bevált-e (nekem az egyik cicánál fél évente kell labort csináltatni, mert gyógyszert szed).

A húgykövességre nem szed semmit egyik cica sem, kettő is hajlamos rá, mindegyiknek más típusú köve volt. Mikor kő volt, akkor többféle kezeléssel próbálkoztunk, végül a Hills s/d kizárólagos etetése feloldotta a köveket. Ez a fajta táp feloldja a húgykövet és nem kell műtét. Most pedig a húgykő megelőzésre valót eszik (Hills c/d)és szerencsére azóta nem kellett ezzel orvoshoz vinnem őket. Évek óta ezt eszik, néha adok nekik egy-egy konzervet (nem Hillset), de nem szabad nekik túl sokat. Nem olcsó, de úgy vettem észre, hogy kevesebbet esznek ebből, mint a korábbi tápokból, és tényleg egészségesek, gyönyörű a szőrük, élénkek. Azt hiszem, hogy kutyáknak is van ilyen fajta táp már elég sok márkától, esetleg érdemes kipróbálni, vagy olyan tápot keresni, aminek hasonló az összetétele. Itt is a fehérjetartalom az egyik, ami fontos, de a Hills oldalán fent vannak részletezve az összetevők, össze tudod hasonlítani.

Jobbulást az állatkáidnak!

2016. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. dec. 27. 23:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam innen-onnan, hogy sok cica azért lesz vesebeteg és húgyköves, mert tápot kapnak hús helyett, viszont nem képesek annyit inni, ami kivédené a vesebajokat. Most nem tudok utánanézni, de valami olyasmi is rémlik, hogy pont a húgykövesség megelőzésére adagolnak egy olyan anyagot a táphoz, ami későbbiekben veseelégtelenséget okoz a cicáknál és hogy bizonyos életkor felett kerülni kell emiatt a húgykövesség megelőzésére fejlesztett tápokat. Sajnos nem tudom már hol olvastam.
2017. jan. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vizeletsavanyító táp etetése középkorú vagy idős macskákkal. A fiatal felnőtt macskák leggyakoribb alsó húgyúti megbetegedését olykor magnézium-ammónium foszfát (struvit) kristályok kialakulása okozza. Ezt megelőzendő sok tápba vizeletsavanyító anyagot kevernek, mert a savas vizeletben ez a kristály feloldódik. Ilyen tápot nem javasolt a középkorú és az idős macskákkal etetni, mert hosszú távon károsak a vesére. Ráadásul ezek etetése kálium veszteséghez is vezet, aminek tartós hiánya szintén vesebetegségre hajlamosítja az idős állatokat.


[link]

2017. jan. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!