Macska FeLV? Hogy lehetséges ez? Doki semmit nem igazán mondott.
Szóval van 4 cicám, mind utcáról befogadott, kidobott kis szőrgombóc. Egy 3 éves, egy 2 éves, egy 6 hónapos és egy pici, 3 hónapos. A picin kívül mind időben ivartalanítva lett, ráadásul a kerten kívül nem is nagyon járnak, a környéken csak nagyon kevés macsek van, ők se járnak ide.
Az összes cica be lett oltva, a pici is két hete megkapta az ismétlő oltásokat is, melyben van FeLV elleni védelem is.
Most a két évesemről egy véletlen során kiderült, hogy ő tünetmentes FeLV fertőzött. Nem értem, hogy lehet, hisz be volt oltva. Ő még nagyon picin került hozzám, még egy napos sem lehetett, mikor egy zacskóba testvéreivel együtt kidobva találtam, sajnos csak őt sikerül megmenteni és felnevelni. Lehetséges, hogy még ebből a korból hozta magával? Amíg be nem lett oltva, egyiket sem engedtem ki a szabadba, így utána elvileg (bár tudom, nem nyújt 100% védettséget az injekció) már védettnek kellett lennie, a közeli 2 macska szintén oltott, ráadásul nem is nagyon érintkeztek, így kizártnak tartom, hogy tőlük kapta volna el. Ja és persze egymással sem találkoztak mindaddig, amíg mindegyik meg nem kapta az utolsó oltást, véget nem ért a féreghajtó programja, és a külső élősködők elleni harc.
Most a másik cicáimat is tesztelik, az eredményekre még várunk. Elkülöníteni nem tudom, hogyan fogom őket, a 6 hónapossal állandóan összebújva alszik, a picivel rendszeresen játszik, "szociális" cica, akinek szerintem szüksége lenne a fajtársai kapcsolatára, de féltem a többieket is.
A dokim egyelőre semmit nem mond (akivel egyébként maximálisan meg vagyok elégedve, minden búmmal-bajommal hozzá fordulok, akár hétvégén is fogad), csak annyit, hogy egyelőre várjuk meg a többi cica eredményét is, majd kiderül. Nagyon kétségbe vagyok már esve, rengeteget olvastam utána a hétvégén, egyre több "csúnyaság" rajzolódott ki, az egyetlen ember, aki szakszerű választ tud adni, ő pedig egyelőre elzárkózik minden választól, amíg meg nem tudjuk a pontos helyzetet.
Őszintén szólva egész idáig meg voltam róla győződve, hogy felelős gazdi vagyok, ivartalanított, oltott, féreghajtózott cicákkal, akiknek semmi bajuk nem lehet, és akkor pont egy ilyenbe futunk bele.
Volt köztetek olyan, akinek a cicájánál időben, még tünetmentesen diagnosztizálták a leukózist? Milyen túlélési esélyei vannak a cicámnak? Volt/van olyan, aki már jópár éve küzd cicája életéért? Anyagiakban körülbelül mit fog jelenteni a dolog? Eutonázián ugye nem kell gondolkoznunk, amíg tünetmentesen tudjuk tartani? A többi oltott cica mennyire lehet védett? Ha volt másik cicátok, hogy oldottátok meg a teljes elszeparálást? Ha ők oltva vannak, és egyelőre negatívok lesznek az eredmények, akkor sem maradhatnak együtt, hiába vannak oltva? Rengeteg kérdés, bizonytalanság van most bennem, minden tapasztalatot nagyon szívesen fogadok addig is, míg meg nem jönnek az eredmények.
Nekem volt pozitív macskám, úgy fogadtam örökbe, hogy esélyes volt rá, teszteltük és úgy derült ki.
Az oltás sajnos nem ad 100%-os védettséget, tehát simán lehet, hogy a többi macskád is pozitív, ráadásul mivel az anya a kicsiket megfertőzi, már eleve pozitívak, így arra már hiába is oltatsz rá, teszt nélkül. Az állomány nagy része fertőzött, csak ugye senki nem tesztel, nem derül ki.
Én fogadtam örökbe mellé másik macskát, szintén pozitívat, direkt így kerestem, akit a gazdija már befogadáskor tesztelt és szeparált, a konyhában tartotta. A cipőt mindig levették, mielőtt a szobába bementek és fertőtenítettek is.
Simán tünetmentesen tarthatóak akár évekig is, az enyémnél másodlagos fertőzések voltak rendszeresen (taknyosság, láz, ilyesmi, ami egy adag antibiotikumra mindig elmúlt). A másik abszolút tünetmentes volt. Vetri DMG-t adtam mindkettőnek.
Köszönöm a válaszokat!
Igazából ők az első macskáim, ők is csak azért vannak, mert ide a közeli erdőbe hozzák kidobni a piciket, nekem meg nincs szívem végignézni a haláltusáikat... Így nem mondhatom magam nagytudású macskatartónak, de úgy vigyázok rájuk, mint a gyerekeimre, tényleg mentünk azonnal orvoshoz, mindent beadattam nekik, amiket a doki javasolt, nála veszek tápot, amit ő ajánlott, mint kiderült, az is az egyik legdrágább, de nem baj, szeretik és szépek tőle (Acana), pont ezért sem gondolkoztam befogadáskor a teszten. Doki annyit mondott, hogy amíg meg nincs az alapimmunizálás, addig ne érintkezzenek, bár ilyen cipőt veszek le, meg fertőtlenítés nálunk nem volt, én egy egyszerű kézmosással lerendeztem. Most a doki több tesztet is csináltat mindegyik cicámról, azt mondta, hogy egy teszt még nem 100%os eredményt mutat, de ha a vér meg a nyálteszt is pozitív, akkor már vehetjük 100%osan biztosra, hogy a cica pozitív. Ez az egy most külön van, sír a többiek után sajnos. Olyan szempontból jó lenne, ha lenne még pozitív, hogy nem kéne egyedül lennie, de persze nem szeretném, hogy bármelyik cicám beteg legyen.
Nála másodlagos fertőződések még semmi nem jelent meg, makk egészséges, ezt a csodát leszámítva.Mindenesetre lemondani biztosan nem fogunk róla, már nézegettem neten, hogy milyen lehetőségek vannak, Németországban él az egyik ismerősöm, akinek szintén van egy FeLV pozitív cicája, most vele próbálom felvenni a kapcsolatot, hogy esetleg tud segíteni, akár kint bevált szereket is küldeni, mert ha jól tudom, ott a homeopátiás és mindenféle alternatív gyógymódnak is elég nagy piaca van, hátha okosabb leszek.
Azért még várom a tapasztalatokat, hogy ki hogyan tudja megoldani, mennyi idő, ami még hátra lehet nekünk, bármilyen csodapraktikát szívesen meghallgatok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!