Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítsuk vagy ne?

Balta apó kérdése:

Ivartalanítsuk vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kb. 6 hónapos kandúrom, az állatorvos novemberre javasolta az ivartalanítását. Anyukám azonban azt javasolja, hogy ne ivartalanítsuk, mert pl. elhízhat a macsek, meg más problémákat is okozhat, meg inkább takarítsam meg az erre szánt pénzt.

A cica egyébként az udvaron él.

Ti mit gondoltok? Ivartalanítsuk vagy ne?



2013. nov. 7. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha ivartalanítják a kandúrt,akkor nem megy el a háztól(előnyt jelent),nem megy el,nem kap fertőzést (szintén előny).Másrészt nekem 3 kandúrom és 3 nőstény cicám van,csak a nőstényeket ivartalanítottuk (ugye bár sokba került..) kandúrjaim pedig hazajárnak,nincs baj velük és így is kövér az egyik.Elhízni meg nem fog,és semmi más baja nem lesz ha ivartalanítják.22L
2013. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kandur macskák ivartalanítása lényegesen olcsóbb mint egy nőstény.. Szerintem megéri. Nem hízna el mert azt leszaladgálja. Nem fogja megverni más kandúr. És nem fog elmenni csajozni kóborolni. És csökkented az esélyét hogy valami elüsse . Sokkal otthon ülősebb lesz. És nem kap el minden fertőző betegséget.
2013. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is megéri. Nekünk ivartalanított, és nagyon vékony a cica, meg aktív is. Ellenben ha nem ivartalanítod, akkor 1-2 éven belül eminens hogy elcsapja egy autó vagy elkap valamit, esetleg agyonveri valaki vagy megtépi egy másik macska - ugyanis akkor továbbra is kóborolni fog.
2013. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
NEM FOG ELHÍZNI!!!Különösen ha kinti macska...bár jobb lenne ha benti lenne.
2013. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gyémántlány ***** válasza:

Az ivartalanítás nagyon fontos a macskák világában. Csomó kellemetlenséget megelőztök vele, a kandúrok szaporodási időszakban ráadásul elviselhetetlenek, ha kiivartalanítjátok, megelőzitek a szaporodási ösztönnel járó kellemetlenségeket.

Ja, és, ha felelős állattartó vagy, eszedbe ne jusson a kötelező oltásokon, vizsgálatokon és esetleg műtéteken "spórolni" mert ezek elengedhetetlenek a cica számára. Bizony, néha költened kell rá, de megéri, hiszen az a szeretet és elfogadás, amit a cicádtól kapsz, semmi mással nem hasonlítható össze.

Azzal, hogy "jobb lenne, ha benti lenne" nem értek egyet. A benti cicák immunrendszere sokkal gyengébb a kertiekénél, hiszen nem erősödhet meg, mivelhogy semmi ellen sem kell "védekeznie". Erősebb immunrendszer= kevesebb betegség, kevesebb betegség= hosszabb élet. A kerti cicák amúgy nagyon boldogok, szabadon rohangálhatnak, játszhatnak ősszel a levelekkel, hancúrozhatnak télen a hóban és napozhatnak nyáron. Nekünk, embereknek is ezek a kedvenc elfoglaltságaink, miért vonnánk meg kedvencünktől? Nos, a benti cicáktól tulajdonképpen ez meg van vonva... de, hát ez már nem válasz a kérdésre, tehát, mindegy.

2013. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Nekem van egy 2 és fél éves kandúrom, makk egészséges, semmilyen fertőzést nem kapott el, verekedéseknek nincsen nyoma rajta. Kerti macska és természetesen csavarog. Már egy évesen látszott rajta hogy milyen óvatos az autókkal és az utcán való mászkálással. Ivartalanítva nincs és nem is lesz !
2013. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 emir72 ***** válasza:

A mi kandúrunk két és fél évesen ment el. A következő betegségeket szedte össze: FIP, FIV, Leukózis.

Szegényt az utolsó évben szinte folyamatosan állatorvoshoz hordtuk, böven 200.000 Ft feletti összegbe került a kezelgetése, ami jellemzően csak tüneti volt. Ráadásul miután kiderült a betegsége, ki sem engedtük, nehogy tovább fertőzzön.

Én sem voltam ivartalanítás párti, de egy évig néztem szegényt ahogy több, mint egy kilót lefogyott, egyre kedvetlenebb lett, alig volt étvágya, nagyon rosszúl türte a bezártságot, az utolsó hetekben pedig már a lépcsőn sem tudott felmenni, stb.

Ezek után változott a véleményem. Most van egy 4 hónapos kandúrunk, aki hamarosan "töketlenítve" :) lesz.

2013. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Ja, a kinti cicák nagyon boldogok. Ameddig el nem csapja őket egy autó, ketté nem harapja egy kutya, mérgezett rágcsálót nem eszik, vagy a szomszéd agyon nem veri. Az ivartalanított macska is csatangol, csak KEVESEBBET. De attól még mindenki számítson rá, hogy egy napon nem látja viszont a macskáját. Mondom ezt úgy, hogy nekem is kijár a macskám, mert egyelőre nem tudom máshogy megoldani, de volt már benti macskám is, és semmivel sem volt boldogtalanabb, mint a mostani. Foglalkozni kell vele.

Az ivartalanítás nagyon fontos, nemcsak az egészsége miatt, hanem a nem kívánt szaporulat elkerülése érdekében is. És a szaporodásból a kandúrok is kiveszik a részüket. Aki ennek ellenére is az ivartalanítás ellen van, annak nem is kell elmennie egy menhelyre, elég itt a neten körülnézni, mennyi a kidobott, senkinek nem kellő, sovány, férges, gombás, beteg, taknyos-csipás kölyök- és felnőtt macska. Minek őket felelőtlenül a világra hozatni?

2013. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!