Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szipog a macskám hetek óta?

Miért szipog a macskám hetek óta?

Figyelt kérdés

Nemrég náthás volt a cicám. Egyszer kikezeltük, de visszaesett és hetekig tüsszögött, azóta pedig borzasztó hangosan veszi a levegőt az orrán. Szombaton visszük kórházba, de már idegbajos vagyok.

Januárban az egyik macskám nagyon köhögött, elvittük injekcióra, hogy biztos csak megfázott, erre az egész torka egy daganat volt... Elkábították, de már intubálni sem lehetett és ott a kórházban álmában megfulladt.:(:(

Nem akarok most is így járni.

Volt már hasonló esetleg a cicátokkal? Lehet, hogy valami baja lett a tüdejének?


2009. máj. 4. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló, tüdőödémája volt az öreg (18 éves) cicámnak. Azóta vízhajtót szed, és jól van.
2009. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jesszus! Az enyém jövő héten lesz egy éves. Remélem azért nem ennyire beteg!:S
2009. máj. 4. 20:21
 3/9 anonim válasza:
az én cicámat tegnap kezelte az állatorvos ugyanilyen tünetekkel állítólag valami náthaféleség ami élete végé is bennemarad, de rendszeres oltással tünetmentessé lehet tenni. Úgyhogy végülis gyógyítható (a másik cicámnak is volt ilyen betegsége és szépen rendbejött)
2009. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám is taknyos volt folyamatosan. Amíg az antibiotikumot kapta, addig jó volt, aztán visszesett. Aztán dokit váltottam, és kiderült, hogy az előző rövid ideig (5napig) szedette a gyógyszert. Utoljára már 10 napos kúrán volt, és úgy tűnik renben van már. A dignózis nálunk gennyes orhártya gyulladás volt. Sárgás-szürkés váladékot tüsszögött ki, bár eleinte nem jött ki neki semmi, csak hallani lehetett, hogy nehezen lélegzik, aztán megindult a váladék. Kapott közben kamillagőzölést és bioptron fényterápiát is.

Ha a cica elkezd tüsszögni vagy krákogni, akkor azonnal el kell vinni dokihoz, nem szabad vele hetekig várni. Részben a cica miatt, részben pedig azért mert az ilyen felső légúti nyavalyák esetenként az emberre is veszélyesek lehetnek.

2009. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok: légyszi majd írj nekünk, hogy van a cicusod!
2009. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi mindig 10 napos kúrát kapunk, és a többiek rendbe szoktak jönni, csak ő nem. Viszont az orra nem folyik, nem is tüsszög, csak hangosan veszi a levegőt.

Jajj, előre félek a dokitól, mert mindig olyan hisztériát csinál szegény cica, hogy zeng az egész rendelő. Pedig még semmi komolyabb beavatkozás nem történt vele, mégis négyen kellünk, hogy lefogjuk.:)

2009. máj. 5. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:

9:55ös vagyok.


Én annak a dokinak nem szentelnék bizalmat, aki nem tudja lefogni az aszisztenssel szakszerűen úgy a cicát, hogy ne legyen probléma. De mindegy, ez az én véleményem.

Lehet, hogy nálatok is az a probléma, ami nálunk volt az elején. Azután jött rendbe, miután paxirasol tabletta szedése után elkezdett folyni az orra. Aztán kapta a Noroclav antibiotikumot.

Gőzöld kamillával. Mi úgy szoktuk, hogy beleteszem a cicust a hordozójába, és az mellé rakom kamillafőzetet, majd letakaram egy lepedővel. A mi cicánk teljesen jól tűri az illatot.

2009. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok! Az antibiotikum szedésekor változott az állapota? Tehát reagált az antibiotikumra?
2009. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem a dokival meg az asszisztenssel van a baj, mert a többi macskánkat simán megfogják. Csak ő ilyen kis hisztérika. Régen is volt egy ilyen cicánk, előfordult, hogy a szekrény alatt kapta meg az injekciót, meg átrendezte az egész rendelőt...:D

Hú, ezt a kamillát kipróbálom.

Amíg kapta a gyógyszert, addig jól volt, csak utána nem javult a szipogása. Amúgy nagyon élénk, egész nap bunyózik, szépen eszik, nem köhög, nem tüsszög, a szeme sem folyik. Majd belenézetek az orrába, csak rájön a doki, hogy mi baja van.

Egyébként ezt a kamillázást hogyan kell csinálni és mennyi ideig? Leforrázom és ott hagyom a dobozban?

2009. máj. 5. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!