Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam őket össze?...

Hogyan szoktassam őket össze? Délután hozzuk a kicsit.

Figyelt kérdés

Van egy lassan másfél éves ivartalanított nőstény cicunk, aki ki-be járós. Kint folyton másik macskákkal verekszik és láttam többször is, hogy ha kutya ólálkodik a környéken akkor megbújik valahol és rátámad, eddig bármilyen nagy kutyával került szembe, mindig a kutyu menekült, amúgy elég vicces, de gondolom a kicsivel se lesz túl kedves.

A kicsi 2 hónapos lesz a héten és gazdi akinél születtek a héten költözik és már nem akarja magával vinni őket másik városba, ezért nem a jövőhét végén hozzuk mint eredetileg volt, hanem ma 4 körül. Épp most jött be a nagylány, már nem engedem ki addig, hogy itt legyen mikor hazajövünk a kicsivel, mert gondolom eléggé csalódott lenne, ha úgy érne haza, hogy a másik már itt van, jobb ez így gondolom.

Mit tudnék tenni, vagy hogyan kezdjek neki az összeszoktatásnak? Ötletek, tapasztalatok? Előszöt külön helységekbe rakjam őket és csak lassan fokozatosan a szagokat összekverve (takarók, játékok) próbáljam adagolni a nagynak? Gondolom a kicsi majd fél, de nem hiszem, hogy ő féltékenységi jeleneteket rendezne, inkább a nagyot kell biztosítani, hoy még mindig ő a főnök?? Esetleg pár napig ne is engedjem ki, hátha sértődésből nem jön vissza? Légyszi segítsetek.


2011. okt. 8. 13:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mi pont most kerültünk ilyen helyzetbe csak nekünk két kandúr van. A kis tacskó kutyánkat megverte a nagy kandúr, mára már majdnem nagyobb is tőle. Először fújnak, morognak, de napról napra megszokják egymást. Lehet nem fognak együtt aludni, de verekedni se fognak szerintem. Nekem mindakettő bent van így kénytelenek voltak megszokni egymást.
2013. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!