Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam őket össze?...

Hogyan szoktassam őket össze? Délután hozzuk a kicsit.

Figyelt kérdés

Van egy lassan másfél éves ivartalanított nőstény cicunk, aki ki-be járós. Kint folyton másik macskákkal verekszik és láttam többször is, hogy ha kutya ólálkodik a környéken akkor megbújik valahol és rátámad, eddig bármilyen nagy kutyával került szembe, mindig a kutyu menekült, amúgy elég vicces, de gondolom a kicsivel se lesz túl kedves.

A kicsi 2 hónapos lesz a héten és gazdi akinél születtek a héten költözik és már nem akarja magával vinni őket másik városba, ezért nem a jövőhét végén hozzuk mint eredetileg volt, hanem ma 4 körül. Épp most jött be a nagylány, már nem engedem ki addig, hogy itt legyen mikor hazajövünk a kicsivel, mert gondolom eléggé csalódott lenne, ha úgy érne haza, hogy a másik már itt van, jobb ez így gondolom.

Mit tudnék tenni, vagy hogyan kezdjek neki az összeszoktatásnak? Ötletek, tapasztalatok? Előszöt külön helységekbe rakjam őket és csak lassan fokozatosan a szagokat összekverve (takarók, játékok) próbáljam adagolni a nagynak? Gondolom a kicsi majd fél, de nem hiszem, hogy ő féltékenységi jeleneteket rendezne, inkább a nagyot kell biztosítani, hoy még mindig ő a főnök?? Esetleg pár napig ne is engedjem ki, hátha sértődésből nem jön vissza? Légyszi segítsetek.


2011. okt. 8. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Komolyan verekszik a társaival, vagy inkább játékosan?
2011. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 cirmos62 ***** válasza:
100%

Igen, az a legjobb, ha nem engeded azonnal össze őket. A naggyal még többet kell foglalkozni, mint előtte, mert különben a féltékenység jobban úrrá lehet rajta.

Nekem is két ivartalanított lánycicám van, kizárólag lakásban vannak tartva. A nagy már 2 éves volt, mikor a másik hozzánk került kb. fél évesen. Bizony eléggé hozzászokott, hogy csak egyedül ő a kedvenc, ezért még a mai napig sem szerették meg egymást annyira, hogy mondjuk együtt aludjanak. Szoktak ugyan együtt szaladgálni, kergetőzni, de néha durvább verekedés is alakul ki közöttük, pedig már két éve vannak együtt.

2011. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hgy a társaival.. Legtöbb másik macska akiket kinn látok kóbormacska.. és hát nem pajtiznak igazán, szerintem a területi harcok mennek, voltunk már párszor orvosnál egy-egy sebbel..

A párom anyukáján is szokott lenni néga egy-egy hétre, de volt már 2-3 is. Ott is van egy macska, egy ivartalanított kandúr, hát vele kell eki egy hét, mire közelebb engedi magához, az elején ott is ment a morgás, fújás, egy-egy odacsapás, de láttam már őket együtt aludni is. Szóval én látok rá esélyt, hogy összeszoknak, csk nem akarok én hibázni ebben, ami miatt esetleg ők nem szeretnék egymást, vagy ez hülyeség? Az igazi társa remélem ez a pici lesz. Most itt hisztériázik, hogy ki akar menni, "lelőhetetlen". Nemtudom kiengedjem -e...

2011. okt. 8. 14:04
 4/11 cirmos62 ***** válasza:
Írd meg, hogy reagáltak egymásra.
2011. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy fajtársai, tehát a többi macska :)


Egyébként én is azt ajánlom, amit az előttem szóló. A naggyal főleg a kicsi jelenlétében sokkal többet kell foglalkozni, a kicsit hanyagoljátok az ő jelenlétében egy picit, de egyre jobban vonjátok be őt is. Ha megjelenik a kicsi, és ott a nagy is, akkor adjatok a nagynak finom kaját, stb. Egy idő után a kicsi megjelenésével összekapcoslja a jó dolgokat, és nagyon fogja szeretni :) Hagyjátok, hogy megmutassa neki, ki az úr, hagyjátok, hadd kergesse el a megszokott helyeiről, stb. De azt ne engedjétek, hogy komolyan bántsa. Fokozatosan megszokják és megszeretik egymást. Bár elég beteg macskátok van, ha minden létező élőlénynek nekimegy :)

2011. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megérkeztünk kb egy 3/4ed órája, hát annyira nem is rossz a helyzet mint ahogy számítottam.. Mikor megjöttünk a nagy a kanapén feküdt kenyér pózban..Kicsi a cicatáskában, letettük a földre, de ki se merte dugni a fejét :D Párom keltegette a nagyot finoman, felkelt, majd észrevette hogy valaki más is van velünk :) Idesétált kissé laposkúszásban, megszaglászták egymást egy kisebb fújás a nagy részéről a pici megijedt de elég bátornak tűnik. A nagy morog időnként de az előtt felvettem a picit magam mellé a kanapéra nagy meg elkezdte keresni :) Egyik az egyik kanapén a másik a másikon gubbaszt egyellőre. Hihetetlen amúgy a nagyot ha eddig hivogattam jött ha kellett neki valami, most meg járkált a lakásban , mentem utána kedvesen beszélek hozzá, hívogatom és idejön hozzám :) Remélem nem lesz velük sok gond, hogy hamar megszeretik egymást. A páromnak is mondtam, hogy ha esetleg oasuhint neki nem szabad érte bántani a nagyot, hanem szeretgetni kell. Más ötlet, vagy ti is mesélnétek nálatok hogy ment. Amúgy mind a 2 imádnivalóan cuki, bár azt mondta a gazdi hogy lány a kicsi, de nekem fiúnak tűnik. Mindegy bármi is, csak azért jó lenne tudni a neve miatt :D eddig a Borsó név játszik.
2011. okt. 8. 17:26
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, a nagy ki akar menni, de nem tudom, hogy kiengedjem-e mert félek besértődött és nem jön vissza... Húú, most elsétált a fotel előtt, ezt a fújást, hisztit.. ajjajj
2011. okt. 8. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy majdnem másfél éves ivartalanított koromfekete kislányom van, születtek ide kicsik. Amíg még picik voltak, szoptak, addig fújt rájuk, amióta már nagyobbak (most kb 4-5 hónaposak), elvan velük. Összebújni nem szoktak, de játszanak egymással. Igaz itt más a helyzet, mivel a kicsikkel születésük óta szembesült kb, és nem hirtelen toppantak az életébe. A kicsik viszont amíg szoptak, elég félősek voltak (mivel az anyjuk vad, féltette őket), amióta esznek szilárdat (és csak azt, hirtelen megszelídültek, és ők is bejárósak lettek. Na akkor morci lett a nagylányom, mert eddig csak az ő privilégiuma volt a bejárás, itt bent csak ő kapott finom kajákat, hirtelen lett két kis szaros konkurenciája :) De hamar megszokta.
2011. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 cirmos62 ***** válasza:
100%
Szerintem lesz még ott fújás, hiszti pár napig biztosan. Azért a nagyot kiengedheted szerintem, mert nem fog annyira megsértődni, hogy ne menjen vissza.
2011. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
a kiscica takaróját rakd a nagyhoz hogy szokja a szagát
2011. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!