Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicában bolha?

Benti cicában bolha?

Figyelt kérdés
Havonta egyszer fürdetjük benti házicicánkat, aki nem jár ki az udvarra. Mai fürdetésnél 4db bolhát mostunk ki belőle… észrevenni nem vettünk magunkon csípéseket, a cicán sincs semmi csípés ami szemmel látható lenne. Kezdődjön a huzat csere stb? Ha a cicába volt akkor lehet elugrált máshova is, és takarítsam az egész lakást, ugye? Valakinek valami bevált tipp? Sose volt még ilyen ezelőtt…

tegnap 23:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Azóta ágyneműket cseréltünk és most kezdjük a porszívózást majd felmosunk meleg vízzel. Ezt olvastam, ezután mit tudok tenni?
ma 00:13
 2/4 Katona Dius ***** válasza:
Javaslom az ecetes meleg vizet. Azt nem szeretik. Amit tudsz tenni, hogy egyelőre a bolhaírtót és a bolhaírtós samponos fürdetést gyakrabban megcsinálod.
ma 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
ma 00:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Felporszívóztunk és felmostunk alaposan forró ecetes vízzel, most egy olyat is láttam hogy segít az is ha összekeverünk citromlevet, ecetet és meleg vizet és ezzel befújunk, ezt is megtettem, nagyon oda fogok most mindenre figyelni de ha esetleg van még valami amit mindezeken kívül tehetek, megköszönöm a válaszokat! A cicát megfürdettük bolhaírtós cica samponnal elég alaposan, ki is fésültük bolha fésűvel, azóta nem találtunk egyet sem benne. A házban pedig még nem vettünk észre semmit, senkit nem is csípett meg de amilyen könnyen elterjednek jobb félni mint megijedni, mindent megteszek hogy megelőzzem az esetleges problémákat, vagy ha már van csak nem vettük észre legalább nem terjednek majd tovább
ma 01:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!