Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhák ellen mit tegyek?

Bolhák ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 hetes kinti kismacskát 1 hete lekezeltem spot on-nal, meg is szűntek a bolhák, viszont mára megint tele lett velük.. az egyik melléképületbe belépve rám is ugrálnak a bolhák, gondolom onnan szedte vissza. Alkalmazhatok mégegyszer spot ont-t a kismacskán, vagy az nagyon erős lenne neki? Hogyan tudnám őket sürgősen kiírtani az épületből? Takarítás abban a melléképületben sajnos nem lehetséges. Mit tegyek?? Már a házban is észreveszem, hogy ugrálnak rajtam, bár összenyomom őket, 1-2 mégis mindig akad. Viszonylag olcsó megoldás kellene.

júl. 13. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell legyen valami spray ami megöli, őket, kérdezd meg az patikát!
júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Alap szabály h aki állatot tart az bolhairtó nyakorvet tesz a cicara kutyara egyarant!!Ez alap!Ha nem teszel ez varhato igen elszaporodik a bolha udvaron beviszed a hazba meg csak nem is kell h bent legyen hozza az állat!!!A foresto nyakorveket ajanlom van kis es nagy meretben is a legjobb ilyen problémákra..es a házba meg protect rovarírtó szert fúj bentrol kifele haladva a hazban a padlora szonyegre majd maradj kint par orat a szabadban.utana szelloztess..
júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom a nevét, egy sárga folyadék, amit az állatorvosi patikában szereztem be néhány éve.

Egy decit kellett feloldani 10 liter vízbe, és azzal lepermetezni a fertőzött területet.

Megöli a bolhákat, atkákat, tetveket, alkalmazható fürdetőszerként is, de a lényege, hogy 10-20 litert bekeverve akár egy teljes udvar lepermetezgető vele, és a madarakra, emlősökre nem különösebben veszélyes hígítva, fürdetőszerként, ha lenyelik, legfeljebb hasmenést okoz.

A permetezést 2 hét múlva ajánlott megismételni, hogy a túlélő, petékből kikelő élősködők is kapjanak.

Kérdezz rá a patikában, sajnos a nevét nem tudom már, de azzal permetezik az istállókat, ólakat, a főállatorvos az egyik érdeklődőnek azt javasolta, nyugodtan lepermetezheti vele a tyúkokat is, bajuk nem lesz tőle csak tetveket öli meg a vegyszer.

júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Almaecetet keverj össze egy kis vízzel. Azt fújd szét a lakásban egy méter magasságig, különös tekintettel a résekre, aztán porszívózz ki. Én ezt ismételtem naponta, kb egy hétig mire sikerült kiirtanom a bolhákat, pedig nem volt sok.

Ezt nyugodtan használhatod a cica mellett, nem lesz tőle baja.

Az állatorvossal beszélj, hogy mivel kezeld a cicust

júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!