Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozhatja, hogy egy macska,...

Katona Dius kérdése:

Mi okozhatja, hogy egy macska, aki eddig tökéletesen használta az almot, hirtelen mindenhova csiál, csak az alomba nem?

Figyelt kérdés
4-en vannak, benti, ivartalanított macskák. A lányok 2,5 évesek, a fiúk 1,5 évesek. Még nem jöttem rá, ki a hunyó, de itthon leszek a héten, így meg tudom figyelni, melyikük az. Nem érte őket trauma, semmi újdonság, veszekedés sem volt közöttük mostanában. Több fedett alomtálca is van, rendszeresen takarítva van nem csak az alom, de a tálca is, az alomba teszünk szagtalanítót is. Viszont az elmúlt 3 napban valamelyikük erősen hanyagolja az almot, a padlóra pisil és kakil. Olyankor csinálja, mikor nem vagyunk az adott helyiségben, így ha a megfigyeléses módszer nem válik be, majd szét szeparálom őket, hogy kiderüljön, ki csinálja. Ötletek, hogy mi okozhatja? Járt már így valaki? Eddig mindegyikük tökéletesen eltalált az alomig, a pici kori kisebb tévedéseket leszámítva sosem volt velük ilyen gond. És tényleg nem tudok rájönni, mi lehet a probléma, semmi új nem történt itthon, ami megzavarhatta volna őket.

aug. 5. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Nem tudom mi lehet az oka, de nekünk az vált be hogy még többet foglalkoztunk a cicákkal (hiába szeretgettük állandóan őket akkor is) illetve távolabb helyeztük egymástól az almokat kicsit (fontos hogy ne ragd teljesen máshova őket mint ahol megszokták hanem csak tényleg egy pár méterrel arrébb)


Illetve mindenképp fontos hogy meg tudd melyik csinálja, mert akkor azt amire csinál vagy fed le valamivel vagy tedd el onnét.

Nálunk például mindig csak a fürdőszobába vagy a fürdőszobai cuccokra csinált (szőnyeg, törölköző, ruha darab amit a szennyes tartóból szedett ki nem tudom hogyan)


Mikor mindig mindent elraktunk úgy hogy ne találja meg ezeket kénytelen volt ráfanyalodni a macska alomra. Azóta nincs ilyen gond.

aug. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ruhákra csinál, hanem közvetlen a padlóra. Az alom-átpakolást kipróbálom, köszi!

Csak jó lenne rájönni, mi okozhatja a gondot, hogy meg tudjam szüntetni.

Egyiken sem látok semmiféle változást, ugyanúgy viselkednek, jó a kedve mindnek, egyik sem szorong. Étvágyuk is ugyanaz. Nem foglalkozunk velük kevesebbet, mint ezelőtt és próbálunk egyformán foglalkozni mind a néggyel.

Igazából a macsekok megosztottak minket maguk között, az egyik lány és az egyik fiú férjemet kedveli jobban, hozzá mennek mindig, ha kis szeretgetésre vágynak, a másik fiú és a másik lány pedig engem pártol jobban, ők inkább hozzám szoktak jönni.

aug. 5. 03:00
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nem vagy otthon honnan tudod, hogy nem érte őket trauma vagy verekedés? Nem kell nagy zaj vagy nagy szőrtépős hajcihő ahhoz, hogy elkezdjenek ide-oda pisilni. Elég, ha kimtről jött egy hirtelen zaj. Szomszéd falfúrása vagy egy kipufogó durranása.

Ha rájössz melyik macska a pisilős, akkor vidd orvoshoz. Szervi baj is okozhatja.

aug. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 GASPARZOLTAN ***** válasza:
100%

A szobatisztaság elvesztése mögött (ismereteim szerint és nagy általánosságban) három ok lehet:

- Valamilyen stresszfaktor

- A macskáknál viszonylag gyakori alsó húgyúti megbetegedéscsoport valamelyik betegsége.

- És a kábé bármi más.


A stressz annak ellenére nem zárható ki, hogy írod "nem érte őket". Mert az lehet olyan dolog is, amit te nem veszel észre. Például egy átpakolt szobanövény ami most a nyitott ablaknál furán lengedez.


A macskák alsó húgyúti megbetegedéscsoportjába tartozik például a FIC ( idiopatikus húgyhólyaggyulladás), a húgyhólyagkövesség, húgycsőelzáródás stb. Mindegyik betegség jele a szobatisztaság elvesztése.


Én előbb a stresszfaktort ellenőrizném. Például úgy, hogy megfigyelném, hogy a lakás melyik részét kezdi az egyik (vagy mindkettő) kerülni.


Mindeközben nézném a vizelésüket. Erőlködik? Fura pózban van? Sokszor, de csak pár csepp?


És természetesen, ha vér van valamelyikben: azonnal állatorvos.

aug. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!