Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fehér a cicám orra?

Miért fehér a cicám orra?

Figyelt kérdés

Tavaly egyszer pár órára kint maradt a cicám olyan nulla fok körül, mivel el kellett mennünk pedig hiába hívtam nem jött.

Addig nem is volt ezzel probléma, mivel kinti-benti cica, azt gondoltam most sem lesz.

Viszont tavaly november óta, mióta kint maradt, folyamatosan beteg, vagyis nem is konkrétan beteg, hanem látszódik, hogy valami nincs rendben, megváltozott. Az orra kifehéredett, azután belázasodott és elvittük orvoshoz. Legalább 1 hónap volt mire nagyjából azt mondom, hogy sikerült helyrerázódnia, kapott akkor és azóta is immunerősítőt, béres minerát.

Azután télen végig figyeltem arra, hogy ne hogy fél óránál többet kint maradjon, ezzel még túl is vészelte. Viszont ahogy írtam azóta is küzdünk. A múlt hónapban ismét belázasodott az immunerősítő és a vitaminok adása mellett is kifázott 30 fokban. Elvittük orvoshoz, röntgen, teljes hasi ultrahang, vérkép, leukózis és aids elleni tesztet is végeztek nála és ismét negatív lett (2022-ben is csináltak nála). 4 órán keresztül vizsgálták, kapott antibiotikumot, de egyszerűen látom, hogy valami nincs rendben. A kedve sem a régi, folyamatosan nyel mintha sok lenne a gyomorsava. Az orvos erre adott nekem probiotikumot, természetes anyagból készült gyomorsavlekötőt (tehát nem gyógyszer) és most kap direkt mellé kifejezetten emésztőszervi megbetegedésre készült tápot.

Én emésztőszervi megbetegedésre gondolok, mert hirtelen le tud fogyni.

Az ultrahangon semmit nem találtak, a tesztjei negatívak lettek, vérképén egy kicsi eltérést mutatott a fehérvérsejtszám és a doktornő azt mondta, hogy valami vírussal küzd a szervezete, de hogy milyen vírussal azt nem tudni. A tüdején sem találtak semmit, de nem természetes ahogy veszi a levegőt, először gyomorba, azután áramlik vissza a tüdejébe.

Nem tudom már mit csináljak vele, tehetetlen vagyok.

Valakinek hasonló tapasztalatai voltak?

Kérem a trollok hagyjanak, csak normális válaszokat szeretnék.

Köszönöm!



aug. 3. 14:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy akkor 9 éves volt, most 10, eddig konkrétan semmilyen betegsége nem volt, ivartalanított lány cica és a szülei is vígan éltek még 14 éves korukban tehát ha a genetikát nézzük még nem hiszem, hogy a korra lehetne fogni.
aug. 3. 14:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudni milyen vírussal?

Milyen orvos ez?

aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy valamilyen vírus támadta meg, és annyira le van gyengülve az immunrendszere, hogy nem tudja legyőzni.

A múlt hónapban macskanáthát is elkapott lehet azt mutatta ki, de hiába kapott rá antibiotikumot egyszerűen nem tud abból sem teljesen kigyógyulni.

Olyan mintha ez a betegség, vírus teljesen le akarná építeni, vagy leszívni a macska szervezetét, hiába küzdök én is és az orvosok is. Megkérdeztem az orvostól hogy nem-e lehet, hogy rákos, de azt mondta, hogy nem, annak másabbak a tünetei.

A szőre fényes, és karban is tartja a cica, tehát mosdik, de hullik is szőre, és folyamatosan áll a hátán a szőr mintha fázna. Télen is folyamatosan a radiátoron feküdt fél órát vagy egy órát mielőtt kiment arra a kis időre. Emiatt a fázékonyság miatt kértem a doktornőt, hogy a pajzsmirigy értékeit is nézzük meg, az azt hiszem 60-ig megemgetett és neki 61 volt, de az még a belefér kategória.

Nem tudom már mit kellene tennem, hogy előrébb legyek és lássam teljesen egészségesen.

aug. 3. 16:05
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Hogy ne vedd észre, ha hanyatt úszik a tejben.
aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!