Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tényleg olyan...

A macskák tényleg olyan személyiségűek,mint a bundájuk színe?

Figyelt kérdés
Pl.: a fekete bundájúak visszahúzódók és nyugodtabbak

aug. 1. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ez olyan mint ha az ember személyiségét a hajszín alapján határoznánk meg.
aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Állítólag tanulmány volt arról, hogy a teknőctarka macskák (és talán a calico is) hajlamosabbak az agresszióra.


Ezen kívül az is gyakori netes sztereotípia, hogy a vörös macsekok butusabbak (a szó szeretetteljes értelmében)

aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
3 fekete macskám van, mindnek más a személyisége de egyik se visszahúzódó
aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nálunk meg a húgomnál három egyformán szürke macskatestvér lakik, mindháromnak nagyon más a személyisége.
aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Bicolor cicám van. Több jel is arra mutat, hogy égei macska, ami egy természetesen fejlődött fajta.

Nagyobb testű, hosszabb szőrű, mint az átlag európai házimacskák.

Igazi őrült zseni, született pszichopata. Extrovertált, szeret dörgölőzni, aztán minden előzmény nélkül, csak úgy, szórakozásból megharap.

aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Az emberek személyisége sem a haj és bőrszín alapján határozható meg.
aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

2!

Trikolor benti cicánk van, annál bambább, bátortalanabb, kedvesebb cicát szerintem nehéz lenne találni 😊

Ellenben van két kinti ivartalanított fekete, a nőstény viszonylag nyugodt, bár elég rafkós, de a hím (aki amúgy egy befogadott kóbor macsek) gyakorlatilag minden betolakodónak nekimegy (sajnos a benti cicánknak is, ha sikerül neki), mindenkitől őrzi a területét, egyedül a másik feketével van jól el a kezdeti összezörrenések után.

Szóval szerintem csak az élethelyzetük, tapasztalataik formálják őket igazán. Esetleg még a gazda alakíthatja őket tudatosan vagy tudat alatt, ha olyan tulajdonságot keres bennük, amit az adott színhez társít.

aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Direkt írtam, hogy hajlamosabb, nem azt, hogy törvényszerű :)


Nekünk is volt olyan trikolor macsekunk, akinek konkrétan a szájából ki tudta szedni a falatot a többi macska

aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmit nem jelent. A TikTok például tele van olyan videóval, hogy mennyire őrültek a vörös macskák. Mégsem láttam nyugisabb és bújósabb cicát, mint az én vörös kandúrom
aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Állítólag :)

Az én teknőctarkám hátán fát is vághatsz, de nem karmol és harap, csak nyávog.

aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!