Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy a macskákat...

Miért van az, hogy a macskákat az emberek alulértékelik?

Figyelt kérdés

Egy kutyáért (mégha nem is fajtiszta) több százezret kérnek el, addig egy mácskát szinte oda dobják a másik embernek ingyen.. csak vigye már el..

Miért?


Szerintem egy macska élete is ér annyit, mint egy kutyáé.



júl. 21. 16:28
 1/10 anonim válasza:
89%

Egy felvetést tudok mondani: talán a kutatások azt mutatták ki, hogy a kutyákra nagyobb a kereslet, a magyarok kutyásabbak.


Mondjuk én épp macskás vagyok... És már sokat köszönhetek neki. Nagyon sok dolgot megtapasztalsz, ha macskád van, mondhatni, sok haszna van.

Számomra az egyik legfontosabb, hogy ember-radarként kiválók; csak ki kell ismerni a metakommunikatív jeleket.

júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Egy törzskönyvezett, fajtiszta macskáért ugyanúgy elkérnek több 100e-et.
júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antiszociális lény válasza:
79%

Mert sokan felelőtlen barmok és nem ivartalanítják a macsákaikt ezért mielőbb meg akarnak szabadulni ingyen elosztogatás révén a cicáktól. Ez még csak a jobbik.. sajnos láttam rosszabbakat. Tapasztaltam is..


(Mikor egyik reggel reklám szatyorba volt két cica bedobva a kertünkbe.)



A fajtatiszta cicák pedig nagyon drágák.. simán vannak 150-250e Ft is.

júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Az ára nem tükrözi darabra vetítve az élete értékét...
júl. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
55%

Mert az emberek hülyék. A “kedvencem”, amikor előadják, hogy utálják a macskákat, mert azok csak enni járnak oda és nem hűségesek. Na akkor mondjatok még valami szuper egyedit, fila táskával megpöccintve. Brutál módon tanulatlanok és hülyék az emberek. A macska, ha szeretik és jól tartják ugyanúgy marad a gazdájával, nem a kaja miatt. És még egy fontos dolog, az ivartalanítás. Attól minden állat lenyugszik, az ösztöneik kicsit lecsendesednek és nem akarnak majd csavarogni bagzáskor. Csak ugye a jó magyar mentalitás, minek az ivartalanítás, nem kell az, csak az állatorvos akar lehúzni pénzzel.

Gyökér a magyar nép nagy százaléka.

júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert rengeteg betegséget terjeszt, többek közt bartonella, toxoplasma. A mai orvostudomány szerint gyakorlatilag fel sem ismerik a bartonella tüneteit, pláne ha krónikus, (macskakarmolás) hacsak nem mondod, hogy macskád van, megkarmolt ….
júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

A macskákért is elkérnek százezreket. Ugyanúgy vannak fajtatiszta macskák, mint kutyák.

A házi macska, keverék kutya szokott ingyenes lenni.


"szinte oda dobják a másik embernek ingyen.. csak vigye már el..Miért?"

Mondjuk talán mert túl vannak szaporítva. Szinte minden macskás felelőtlenül az utcán tartja a macskáját, nem ivartalanítja, így van felesleges szaporulat bőven. Nem mindenkinél döglenek meg fél él alatt, hogy utánpótlás kelljen. Nem mindenki akar tartani macskát. Na és aki akar, lehet hogy inkább fizet pár százezret az egészséges, szép fajtatiszta macskáért, nem az ingyenes agyonszaporított leukózisos házi macska kell neki.

júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os

A kuyták is szintén rengeteg betegséget terjesztenek. Emiatt felesleges a macskákat megbélyegezni.

júl. 23. 16:21
 9/10 A kérdező kommentje:

Pár hónapja nyilvános csoportba tettem fel 2 külön kérdést.


1. Ingyen elvihető kiskutyát kerestem.

Olyan válaszokat kaptam, hogy mit képzelek magamról, hogy ingyen akarok kutyát, kb. 3 kutya tenyésztő megtalált azzal, hogy jó áron adja a kutyáját fogadjam el (50-80e). 1 nő meg megkeresett azzal, hogy neki van kiskutyája, de helyhiány miatt odaadná nekem, viszont igény tartana rá. Nálam lenne a kuyta, mert kertes hazban vagyok van neki hely, én etetem, házalom, de ő hétvégente érte menne, és foglalkozna vele (sétaltatni, játszani stb.), de vissza hozná természetesen ott aludni, meg lakni.. Hát mintha valami ingyen kutya panzió lennék.. Olyan szémély is volt, aki konkrét házkutatást akart mielőtt egyáltalán odaadná a kutyát, mert kíváncsi hol lakom, és ő körbe nézne..Ész megállt, az emberek hihetetlenek... Egy időre főleg emberek miatt nem is akarok kutyát örökbe fogani.


2. Pár hete feltettem ugyan ezt a kérdést macskákra is (mert szeretnék házi állatot).

Konkrétan dobálták az üzeneteket, vigyem onnan a kis macskát.. Sőt volt aki megsértődött, hogy miért nem kettőt viszek, holott mondtam 1-et szeretnék. Egy kérdés nem volt, csak szabaduljanak már tőle..


Érdekes volt.. Emiatt is a kérdés

júl. 23. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Láttam egy mémet, ahol az volt a poén tárgya, hogy kérdeztek egy embert, akinek kutyája volt, hogy hogy lett kutyája, mire elmondta, hogy örökbe fogadta, de ehhez egy rahedli papírt kért be a menhely, meg egy munkatárs kiment szemlét tartani az otthonába, és meg kellett erősítenie egy kerítést. Majd kérdeztek alatta egy macskatartót, hogy hogy lett neki macskája, és az volt a válasz, hogy "a szemétben találtam".

Nekem amúgy macskám is, és kutyám is így lett. A macskát az erdőben találtam, a rohadék, aki kitette, még a zacskó száját is bekötözte, nehogy esélye legyen a kiscicáknak túlélni. Két kiscica volt a zacsiban, de mire én megtaláltam őket, már csak az egyik volt életben, ő viszont 14 éves és még nem tűnik öregnek se. Kutyám meg úgy lett, hogy megsimogattam egyet hajnalban az éjszakairól leszállva, és hazáig követett. Felvittem, megetettem, lefeküdtem aludni, másnap nekiálltam végigjárni vele a benzinkutakat, hogy olvassák le a chipjét, de nem találták, kiplakátoltam a környéket, megosztottam a kerületi facebook-csoportban, semmi. Eltelt pár hét, addigra megbarátkoztam a kutyával, meg a ténnyel is, hogy akkor úgy néz ki, van egy kutyám is, és elmentem vele az állatorvoshoz, hogy szeretnék bele chipet tetetni, meg beoltatni, mire ő megtalálta a chipet, az alapján a gazdáját is, aki elmondta, hogy neki a kutya nem kell, nyűg, a gyerekének vette, de a gyerek nem foglalkozik vele, és őszintén megkönnyebbült, mikor elszökött és többet nem jött haza, szóval tartsam meg nyugodtan.

Nem az határozza meg az értékét, hogy mennyibe kerültek, mert nekem mindkét állatom tök ingyen volt, de az értékük számomra felbecsülhetetlen. De a kutyáért az első "gazdája" biztos fizetett valamennyit, mert úgy fogalmazott, hogy vette, és számára mégis értéktelen volt, én meg igazából csak úgy ingyen kaptam, számomra meg mégis nagyon értékes.

Egyébként az emberéletnek is van értéke, nekem van biztosításom, ami kitér bizonyos élethelyzetekre. Legfőképp azért kötöttem, hogy ha holnap elüt valami pöcstarisznya az Árpád-hídon, akkor ne a kispénzű szüleimnek, vagy a még egyetemista testvéremnek kelljen kigazdálkodni a temetésem költségeit is. De kapnának utánam pénzt is. Fura volt olvasni, hogy egy ember élete egy budapesti lepusztult, lefingott, '80 óta fel nem újított 40 nm-es panelét sem közelíti meg forintban kifejezve.

júl. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!