Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A kedves, rendes, csendes...

A kedves, rendes, csendes emberek alulértékeltek?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre az ilyen embereknek nem kíváncsiak, inkább egy sunyi, kétszínű, modortalan ember társaságát keresik munkahelyen is mint egy ilyenét.
2023. júl. 27. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos egyetértek a megallapitasoddal.Munkan van hogy megelegelik es szall az illeto jo sokara,de masik alkalommal uj kollegaval is megint az ilyen lesz a nyero a megbizhato,jol bevalt munkassal szemben is. Baratsagban,kapcsolatokban az ilyen egy ideig elkapraztat masokat de tartosan nem maradnak meg mellette az emberek miutan kiismerik.Az ilyen ember eleteben gyakran valtoznak az emberek.De sajnos azt kell mondanom elsore az ilyenek a nyerok minden teren.Pedig a valodi ertekek idovel jonnek felszinre.
2023. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz, amit írsz. Ezek az ún. szolgalelkű, önbizalom hiányos vagy érdek emberek.


Igazából az általad közölt tulajdonságok nem alulértékeltek.


Viszont az látni kell, hogy ahhoz, hogy az élet, az utadba sodórja:

- szerető,

- tiszteletet megadó,

- asszertíven kommunikáló,

- kedves,

- szerény, de nem szolgalelkű,

- bátor, de nem vakmerő,

- határozott, de nem egoista,

- lelkes,

- jókedélyű,

- pl. a nő érzemi világát megismerő,

- gondoskodó stb., erre meg kell érni.


Meg kell érni, hogy a fenti pozitív tulajdonságú embert felismerje a másik ember.


Tehát nem alulértékeltség van, hanem tudatos tapasztalatlanság hiánya.

2023. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
2-es valaszolo: mit ertesz a szolgalelkuseg alatt?
2023. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

3.


- Az, aki nem áll ki önmagáért akkor sem, ha tudja, hogy igaza van.

- Akit le lehet "kenyerezni", lásd magasabb fizu, cserébe ugyancsak nem áll ki önmagáért.

- Akinek nincs önbizalma szembeszállni a másik emberrel.

2023. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eléggé.


#2: Ne keverd a dolgokat. Attól, hogy valaki kedves, rendes, csendes, még nem lesz szolgalelkű. Én személy szerint ilyen vagyok. De, amikor melóban pl. pont ezért mindent próbáltak rám sózni meg lehúzni a munkát, kiálltam magamért. Továbbra sem becsültek meg.

De, ugyanez igaz kapcsolatra is. Volt olyan, ahol tök jól elvolt mellettem a másik, aztán uncsi lett neki és hazudozni kezdett meg gyakorlatilag tényleg szolgának használt volna. Az első ilyen alkalommal nemet mondtam. Az eredmény? Azóta is engem tart egy tök rossz embernek, az exét, aki meg megakarta verni, jobbnak.

Ha tetszik, ha nem, ezeket a tulajdonságokat nem becsüli meg a társadalom, mert az önzésre és törtetésre rendezkedett be.

2023. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

5.


A kérdés alá írt válaszából indultam ki.

2023. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Egy kapitalizmusra berendezkedett világban határozottan igen.
2023. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező a kommentedhez: vagy inkább őt használják fel a csalfa játékaikhoz, mert sokan úgy gondolják, hogy ők megérdemlik azt, amit az élet ad nekik.
2023. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!