Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tavaly a határból hoztam haza...

Tavaly a határból hoztam haza egy kiscicàt.Tehàt 1 ève nàlunk van.De nem szereti a simogatjuk.Van két gyerekünk is.Ők is imádjàk.De olyan sosincs,hogy magától a làbunkhoz dörgölődne.Nagyon ritkán engedi simizni magát.Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

júl. 21. 07:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi olyat, ami a macskának nem tetszik, fogadjátok el, hogy ilyen.
júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

A macska öntörvényű állat. Nem kutya.

A macskák egy része bírja, tűri a simogatást, egy kisebb részük imádja. A legtöbb macska egy kötsög, csak akkor érhetsz hozzá, ha ő azt akarja. Tudom, mert 4 macskám van.

júl. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletben kell tartani a személyiségét. Az enyém is ilyen, de én így is nagyon szeretem.
júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy vadmacska.

Vagy visszavadult házimacska,ami generációk óta az emberektől távol,vadon él.

júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Milyen kinézetű és mekkora? Mert nekem is az volt az első gondolatom, hogy lehet, hogy vadmacska. Ha cirmos és nagyobb testű. De ha nem, akkor ő ilyen karakter. Az ivartalanítástól szelídebb lesz.
júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadni, a macskák különböznek a kutyáktól. esetleg lehet lehet még próbálkozni, de nem érdemes. Van aki szereti ha simizik, és van aki nem. A macskátok az utóbbi
júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%

Jelezném:a vadmacska védett állat.Ha vadmacskát vittél haza,szabálysértést követtél el.

Én is szeretem az állatokat,mégis az a véleményem,nem kellene kölyköket haza hordani,bármilyen cukik.

A macska sem szorul az ember pátyolgatására.Mindegy hogy vad,vagy házimacska-ha a vadonban született,boldogulni fog emberi segítség nélkül is.

júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Annak az esélye, hogy vadmacskát vitt haza, közelít a nullához.

A vadmacska kifejezetten emberkerülő, már kicsi korában is, már az is ritka,. ha valakinek sikerül távolról megfigyelni egy vadmacskát.

Mindezek ellenére, ha valaki mégis befogna egy kölyköt, egy év alatt csak feltűnt volna neki, hogy az nem házi macska, és nem csak az lenne a furcsa, hogy nem igényli a simogatást.

júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7 eléggé félreértetted a dolgot.


Nem vad macskáról van szó.

júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vagy Te /Ti/ értettétek úgy ahogy akartátok.

" A határból hoztuk haza"

Következtetés:nem a falun élő nagyszülőknél született,vagy a szomszéd Maris néninél,hanem két település közt erdőn/mezőn/szántó mellett,emberektől távól,vadon.

Biciklizés,séta közben időnként lehet látni/találni kölyökmacskát

Ha vadas színű,csak egy profi macskalógus tudja megmondani,hogy házi macsaka,elvadult házi macska,vadmacska,vagy házi-vad keverék.

A lényeg ugyanaz,csak mert kölyök,meg aranyos még nem kell hazavinni.

Ugyanez vonatkozik minden állatra:madár,nyúl,őz,róka stb.

Nem kell őket babusgatni.

júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!