Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6 éves ivartalanított...

Van egy 6 éves ivartalanított kandúr cicánk nagyon szeretjük de nem sokára gyerekünk születik és sajnos az utóbbi időben kisgyermekes látogató érkezésekor kiderül, hogy rendkívül agresszív a gyerekekkel legyen bármilyen korú is?

Figyelt kérdés
Aki volt hasonló helyzetben hogyan oldotta meg ezt a problémát? Mindig is benti cica volt, kiszoktatás esélytelen az egyenlő lenne a halálos ítélettel, de a tapasztalat alapján bent sem maradhat mert biztos, hogy bántani fogja a gyereket. Ilyen mentalitással nem hiszem, hogy bárki befogadná sajnos. Ki mi tévő lenne?

júl. 17. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent hogy agresszív? Ha nyúzzák karmol? Vagy magától támad?


A mi cicánk se szerette a kisgyerekeket, de a kislányomat elég hamar elfogadta, de persze egy ideig nem mehetett mondjuk abba a helyiségbe, amelyikben a lányom volt. Azóta eltelt 4 év, semmi baj nem történt, hálisten, szóval én a helyetekben megpróbálnám:)

Úgy gondolom tudnak alkalmazkodni általában a macskák.

júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"mert biztos, hogy bántani fogja a gyereket"


Ebben nem tehetsz biztos. Kár előre stresszelni ezen.


Ki kell zárni a gyerekszobából és nem kell felügyelet nélkül hagyni a gyerekkel.

júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy agresszív, hogy egy pár nappal ezelőtti esettel tudom demonstrálni. 9 hónapos kisgyerekkel jöttek vendégségbe nálunk a gyerek ült egyhelyben egy hangja se volt a cicánk oda ment szagolgatta majd meg akarta marni és fújt rá. A probléma az, hogy eddig akármilyen korú gyerek volt nálunk a vége mindig az volt hogy megtámadta a gyereket emiatt vagyok biztos abban, hogy a sajátjukkal sem tenne másként. Úgy meg se a macskának se a gyereknek nem lehet élni, hogy valamelyiküket valahova mindig elzárjuk, hogy nehogy baj legyen.
júl. 17. 13:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Látogatókkal, idegenekkel igen kevés macska barátkozik, hiszen territoriális állatok és nem tűrik az illetéktelen behatolókat. Ezen felül az sem mindegy, hogy érte-e negatív hatás valamelyik gyerek részéről. A macska ugyanúgy nevelhető, szoktatható, mint egy kutya. Nézzetek Jackson Galaxy videókat, a probléma megoldásához a macska agressziójának, viselkedésének okát kell kideríteni.
júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%

Nyilván ha van hely akkor meg lehet oldani és akkor a cicának sem lesz baja hátha ki fog békülni az új szituációval, ha baj történik akkor arról ti is tehettek szóval okosan kell de 1 biztos ha nagyon agresszív (nem csak úgy hogy ha csesztetik hanem ok nélkül is) és bántja a gyereket akkor első körben meg kell oldani az elhelyezését utána szépen megfogni a kis mancsát és el kell tőlle köszönni, persze nehéz elhinni hogy ok nélkül csak "úgy" oda menne egy babához és bántaná azért bennük is van ösztön hogy a kicsit nem bántjuk.


nekünk egy cirmosunk van utcáról hoztam haza még csak pár hetes lehetett azóta megszületett a kisfiam és a kezdetektől annyira imádja védi hogy nagyon ... nekünk szerencsénk van volt

júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
32%
5. vagyok persze a mi macskánk idomított: ha eldobod a papirgalacsint visszahozza , ha azt mondod hogy DRÁKÁRISZ akkor felnyávog és kapja is a jutalomfalatot. Vannak sajnos agyilag debilebb macskák mint a lógofülű britkék és társai azoknál már az értékelendő hogy nem felejt el levegőt venni...
júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
"Úgy meg se a macskának se a gyereknek nem lehet élni, hogy valamelyiküket valahova mindig elzárjuk, hogy nehogy baj legyen" - ha van 2 helyiség a lakásban, akkor lehet. Nálunk a felnőtt macskák nem fogadták el a kölyökkutyát, amit találtunk, és 2 hónap próbálkozás után inkább elkülönítettük őket. Már 10 éve élünk így. Mindegyiknek megvan a maga napirendje, és jól megvagyunk mindannyian. Zárni az ajtókat nem egy nagy szám.
júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a cicát, de szerintem simán meg lehet vele értetni, hogy a kisbaba a kolónia tagja, és nem betolakodó.


Eleinte egy puha kendővel törölgessétek át a babát, hogy átvegye a szagát. Utána ezt a kendőt adjátok oda a cicának. Ha esetleg először fúj a szagra, akkor ne ijedjetek meg, hagyjátok tovább tanulmányozni. Ha nem reagál negatívan, akkor kapjon valami ínycsiklandozó finomságot (nálunk a sajt a nyerő), hadd kösse össze a baba illatát pozitív dolgokkal.


Nyilván nagyon sokat fogsz érintkezni a babával, át fogjátok venni egymás szagát. Tudni fogja, hogy családtag, nyugi :)

júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem osztom a véleményét a kérdezőnek. Sajnos, pont a gyerekek viselkednek ugy, hogy a macska ellenséges lehet. A gyerek sir, kiabál, ordit, sivalkodik, ha pár hónapos, ráncigálja a cicát, fülét, farkát, üti a hátát, stb. Éppen ezért, az usa-ban nem lehet macskát adoptálni, kis gyerekeseknek, nem adnak cicát, az ideális kor gyereknél olyan életkor, amikor már tisztában van avval, hogy a macska érző élőlény. Az eméitett cicának rossz emléke lehet valami gyerekkel.
júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nálunk nagyobb macska fanatikus nem hiszem, hogy létezik ezt csak azért írom le hogy ne hidd, nem tudtuk mivel jár egy cica. Az említett macska egyébként kölyök kora óta velünk van mióta rá találtunk pár hetesen és hidd el soha nem volt egy gyereknek sem lehetősége bantani mert arról tudnánk ugyanis nem volt soha kettesben egy gyerekkel sem.

Valamiért agresszív a gyerekekkel nem értem miért. Velünk szemben is van néha territoriális agressziója ha véletlen elfelejtem hogy ne simogassam meg a macska várán de az kb addig is tart. De a gyerek legyen az bármilyen korú előbb utóbb megtámadja.

Nem azért írtam ki a kérdést hogy kétségbe legyen vonva amit leírtam hanem mert megoldást keresek arra hogyan tudnánk úgy együtt élni a jövőben hogy az se a gyerek se macska kárára ne váljon.

Mert bármennyire is szeretem azt nem hagyhatom hogy ki kaparja a gyerekem szemét ha egyszer véletlen nem figyelek eléggé.

Ha nem születik más megoldás csak azt látom megoldásnak ha valaki olyan örökbe fogadja aki szeretni fogja és jól bánik vele de egyelőre ezt szeretném el kerülni ezért is keresem a megoldásokat.

júl. 17. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!