Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért agresszív időnként az 1...

Miért agresszív időnként az 1 éves ivartalanított fiú cicánk a 9 hetes kislány cicával?

Figyelt kérdés

Véleményeket szeretnék kérni. Van egy majdnem 1 éves ivartalan fiú cicám. Félénk természetű, nagyon jámbor, én vagyok a mindene típus. Hoztam mellé egy 9 hetes kislányt 2 hete. Pár nap alatt elmúlt a fújós-morgós időszak, egész jól elvannak együtt (nincs összebújás), még ismerkednek..viszont a nagy néha üldözi, sarokba szorítja és indokolatlanul, provokálás nélkül nekiugrik a kicsinek, legyűri,és a hátsó lábával rugdossa, az meg csak visít szegény. Méretben nagyon különböznek (5kg vs 0.5kg)

Miért csinálja ezt? Ilyen durván játszik, vagy prédának nézheti?

Jelenleg ha nincs otthon senki, külön vannak zárva, nem merjük felügyelet nélkül összeengedni őket.



#macska #agresszióvagyjáték
jún. 16. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg akarja mutatni, hogy ő a főnök.
jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit tudok tenni, hogy normalizálódjon a helyzet?
jún. 16. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy csak játszani akar vele?
jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Macskak alapvetoen teruletvedo, maganyos allatok, mindig csak a vakszerencsen mulik, hogy megturik-e egymast, foleg relative kis helyen, egy lakasban.

En most meg varnek, de ha par honap mulva is ennyire tarthatatlan lesz a helyzet, akkor elgondolkoznek az ajandekozason.

jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak játszik és nem méri fel az erőviszonyokat.


A leírtak alapján az én cicáim is pontosan ugyanezt csinálják, csak ők egyidősek így nincs belőle visítás, plusz miután összegabalyodtak nyalogatják egymást és együtt is alszanak. Egyszer az ölemben aludtak el mindketten, ott ültem fél óráig a hideg, kemény padlón törökülésben, de legalább van egy rakás fotóm a kisördögökről :D


Egyetértek négyessel, ha úgy se javul a helyzet, hogy telik az idő és cseperedik a kislány, lehet, hogy máshol jobb lenne neki.

jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szoktak játszani, kergetőzni, pofozkodni,sőt, amikor épp pihennek, akkor nyugodtan elsétálgatnak, elnyúlnak egymás mellett… nincs fújás, morgás egyáltalán.. hátat is fordítanak egymásnak, ami elvileg azt jelenti, hogy nem tartanak egymástól… csak ez a fent említett dolog azért pár naponta megtörténik. Ha ez nem lenne, eszembe sem jutna semmi féle probléma kettejük közt..

Lehet, hogy valóban csak nincs tisztában a nagy az erejével?…

jún. 16. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, esetleg megpróbálhatnátok lefárasztani a kisfiút, hátha úgy kevésbé menne rá a kislányra. Szerintem ha tényleg bántani akarná akkor nem csak pár naponta történne meg és már okozott volna kárt a kiscicának ha tényleg csak tizedakkora mint a nagy. Az a gond, hogy ha nem is akarja bántani, a méretkülönbség miatt könnyen nagy baj lehet belőle. Esetleg ha megint elkezdi, fújjatok vizet a pofijába, azt nem szeretik.

De valószínűnek tartom, hogy tényleg csak nincs tisztában a méretével és ahogy nődögél a kicsi úgy szépen-lassan megoldódik.

jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most pár perce arra a jelenetre lettem figyelmes, hogy a kicsi csak feküdt, a nagy odament, fölé magasodott, nézte megfeszülve, majd belekapott a buksijába, persze a kicsi fújt rá, illetve meghunyászkodott. A nagy adott neki még egy fülest, aztán a kicsi el tudott slisszanni. Ez határozottan nem játék volt. Mit kell ilyenkor tenni, hogy ez megszűnjön?
jún. 16. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!