Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Papírokkal vagy sem? Sziaszto...

Bianka90. kérdése:

Papírokkal vagy sem? Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni fajtiszta cicákkal illetve betegségükkel kapcsolatban..

Figyelt kérdés
A nemrégiben elhunyt egy 6 éves ragdoll kandúrunk akit azelőtt papirok nélkül vettünk. mindig ügyeltem hogy megfelelő tápot kapjon szárazat illetve nedveset is /pl royal canin/. Minden évben volt kötelező olytása viszont vérvizsgálat nem sajnos 5 év után vesebetgséget tapasztaltunk nála kapott infúziót antibiotikumot diétás kaja. még 1 évig kihuzta szegény de kiújult neki és már nem tudtuk megmenteni. Gondolkodunk egy új cicán de kizárolag papirokkal genetikai tesztekkel..eseleg van tapasztalatotok hogy a drágább pairokkal vett macsekoknál tényleg kiszűrhetőek ezek a godnok és van garancia hogy nem ugyanúgy végzi ő is mint pl aki nem papirozott cica? Esetleg tudtok mondani olyan fajtát amely egészségesebb fajok közé tartozik vagy nincs akkora tendenciája a tipikus macskabetegségekre? Azt olvastam a ragdoll, szibériai cicák elék kényes fajok ami a betegségeket illeti. Nem szeretnék ugyanígy járni szegény családtag volt éa biza volt sírás rívás mikor elhunyt. Köszönöm

#macska #ragdoll #Vesebeteg macska #Genetikailag tesztelt
júl. 16. 06:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt már több sima befogadott házimacskám is, és papírokkal rendelkező fajtatiszta cicáim is (nem ragdoll). Nagyon meg kell válogatni a tenyésztőt, olyat keress aki rendszeresen jár versenyekre, szerintem ők jobban odafigyelnek milyen cicákat adnak ki a kezük közül. Egy jó tenyésztő még azt is felajánlja hogy ha mégsem kell a cica, ne lepasszold valahova hanem inkább vidd vissza hozzá és ő keres neki új gazdit. Már ez a felelősségvállalás is sokat elmond, szerintem.

Anyáméknak volt amerikai rövidszőrű, vele soha semmi gond nem volt. Benti macskaként kezdte, de aztán ki-kijárt néha a kertben, kerítésen túl sose ment. 17 évig élt.

júl. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!