Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Papírokkal vagy sem? Sziaszto...

Bianka90. kérdése:

Papírokkal vagy sem? Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni fajtiszta cicákkal illetve betegségükkel kapcsolatban..

Figyelt kérdés
A nemrégiben elhunyt egy 6 éves ragdoll kandúrunk akit azelőtt papirok nélkül vettünk. mindig ügyeltem hogy megfelelő tápot kapjon szárazat illetve nedveset is /pl royal canin/. Minden évben volt kötelező olytása viszont vérvizsgálat nem sajnos 5 év után vesebetgséget tapasztaltunk nála kapott infúziót antibiotikumot diétás kaja. még 1 évig kihuzta szegény de kiújult neki és már nem tudtuk megmenteni. Gondolkodunk egy új cicán de kizárolag papirokkal genetikai tesztekkel..eseleg van tapasztalatotok hogy a drágább pairokkal vett macsekoknál tényleg kiszűrhetőek ezek a godnok és van garancia hogy nem ugyanúgy végzi ő is mint pl aki nem papirozott cica? Esetleg tudtok mondani olyan fajtát amely egészségesebb fajok közé tartozik vagy nincs akkora tendenciája a tipikus macskabetegségekre? Azt olvastam a ragdoll, szibériai cicák elék kényes fajok ami a betegségeket illeti. Nem szeretnék ugyanígy járni szegény családtag volt éa biza volt sírás rívás mikor elhunyt. Köszönöm

#macska #ragdoll #Vesebeteg macska #Genetikailag tesztelt
júl. 16. 06:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
A házimacska a legellenállóbb. Minek a fajtatiszta? Inkább mentenél szegény elhagyott, kidobott kiscicákat...
júl. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

A Royal canin a legszarabb minőség. Kb a whiskas kategória.


Amúgy meg nincs erre garancia. Rengeteg olyan sztorit olvasni facebookon, hogy neves tenyésztőtől vettek macskát és kiderült hogy ilyen-olyan betegségei vannak. A legbetegebb fajták a skót, brit macskák. Van egy tenyésztő aki például törzskönyv nélküli/szaporítós macskákat vesz olcsón, lepapírozza őket és sajátjaként árulja/tenyészti őket. Személyes tapasztalatom is van vele, nagyon erőszakosan akart tőlem megszerezni egy megörökölt ivaros skót cicát. Álprofillal is írogatott, fenyegetőzött amíg megmondtam neki hogy kiírom a sztorit facebookra ha nem hagy békén..el is tűnt a drága.


"Esetleg tudtok mondani olyan fajtát amely egészségesebb fajok közé tartozik vagy nincs akkora tendenciája a tipikus macskabetegségekre? "

Nekem bengálim, sziámim van. A sziámi fog problémákkal küszködött, náluk ez gyakori. A bengáli viszont probléma mentes. Szerintem jó fajta. Oroszkék, karthauzi is nagyon jó fajták.

júl. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Fajtatiszta macskát csak papírral, mert papír nélkül nem azt kapod, amit vársz.
júl. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

A tapasztalat azt mutatja, hogy minden tenyésztett macskával akadnak gondok előbb-utóbb, viszont az utcai vegyes kukák mellett felnőtt macskákkal soha semmi probléma nincs. Még a temperamentumuk is jobb.

Úgyhogy ha nem ragaszkodsz fajtához, fogadj örökbe!

júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Igazabol az, hogy torzskonyves macskad lesz, ilyen betegsegekre akkor sem garancia. Szurnek par dologra es tutira fajtatiszta, jo idegrendszeru macskad lesz, igazabol ennyit szamit.


Sajnos ami nem genetikai eredetu betegseg, az mind elofordulhat fajtatiszta es keverek macskanal is.


Viszont ettol fuggetlenul en nem vagyok az a fajta, aki habzo szajjal hirdeti az orokbefogadast. En ugy vagyok vele, ha nekem tetszik egy fajta es illik is hozzam, meg tudom neki adni, amit igenyel, akkor megveszem, csokolom, miert ne. Csak ne szaporitotol.

júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nekem Ragdollom van, TENYÉSZTÔTŐL! Egészséges,kiegyensúlyozott,boldog cica. :)

A cicánk szülei genetikai betegségekre szűrve voltak, ezt igazolta is papîrokkal a tenyésztőnk. :)

Vesebetegség bàrmilyen macskánál előfordulhat, a leggondosabb tenyésztônél is,és sima házimacskáknál is.Ezt nem lehet kiszűrni sajnos… Alapvetően pont,hogy nem beteges és kényes fajta a Ragdoll. A skót, vagy a munchkin már annál inkább.. Szóval ha fajtacicát szeretnél akkor alapos utánajárás,gondos tenyésztő!!! :)

júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is van ragdoll, papíros, tenyésztőtől. Ő még kölyök, úgyhogy nem tudom, hosszú távon mi lesz, de eddig egészséges, és a szülők szűrve voltak a jellemző genetikai betegségekre. Amúgy a ragdoll nem is kimondottan beteges, és kivel szűrte a tenyésztő, jó eséllyel a fajtára jellemző betegségek sem jönnek ki. De nyilván azt nem fogja neked senki garantálni, hogy nem lehet rákos vagy ilyesmi.

Én amúgy elvből nem veszek papír nélkül fajtatisztának mondott állatot, mert a szaporítókat nem fogom támogatni. Vagy kifizetem a teljes árat, vagy mentett. A kutyám menhelyi keverék, a másik cicám talált szaporulatból van, egyedül a ragdoll fajtatiszta, de őt meg is néztem, honnan hozom. Szóval szerintem mindenképp papírosat vegyél.

júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

"A tapasztalat azt mutatja, hogy minden tenyésztett macskával akadnak gondok előbb-utóbb, viszont az utcai vegyes kukák mellett felnőtt macskákkal soha semmi probléma nincs."

Pár hónapja kellett csontrák miatt 9,5 évesen elaltatni az ilyen körülmények közül származó cicámat :( előtte a szemével volt többször baja, sokszor jártunk vele szakorvoshoz emiatt, nem kevés pénzért. Szóval ez sem igaz amúgy.

júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Fajtatiszta macskát csak is papírokkal. Ennek ökölszabálynak kellene lennie.
júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Tanuljatok már meg magyarul!!!

Fajtiszta: az összes macska

Fajtatiszta: a különböző pld. maine coon, sziámi, európai rövidszőrű, ragdoll, stb.

júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!