Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem használja normálisan...

Miért nem használja normálisan az almot a macskám?

Figyelt kérdés

Mikor kisebb volt, semmi baj nem volt vele, csak az alomba kakilt és pisilt, aztán 4-5 hónapos kora körül (most 8-9) elkezdett pont az alomtálca mellé kakilni, csak pisilésre használja, de a fürdőben a szőnyeget is levizeli amint nyitva marad az ajtó és alkalma nyílik rá.

Kb két hete lett ivartalanítva, reménykedtem benne, hogy akkor végre megoldódnak ezek, de sajnos nem így lett.

Kandúr egyébként

Mit lehet csinálni ezzel? Rá tudom szoktatni valahogyan megint, hogy csak az alomba végezze a dolgát?



júl. 3. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha van rá opciód, legyen 2 alomtálca a cicának, hátha az segít. Ha nincs akkor ne engedd be azokba a helységekbe ahol nehéz feltakarítani ha oda sikerül. Mást nem tudok, szerintem a kandúr macskák ilyenek még ivartalanítás után is..

Lány cicáknál sosem volt ilyen problémám, pedig volt pár macska a közelemben...

júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát mert miért ne?
júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Azért lehet egy csomó dologgal próbálkozni.


1. Több alomtálca (macskák száma + 1 az ajánlott)

2. Elég nagy alomtálca

3. Gyakori alomtakarítás: legalább naponta, de inkább kétszer

4. Jó fajta, nem szagosított alom. A szilikátos, meg mindenféle kristály almokat felejtsd el. Kukoricakeményítöset mindegyik szereti, ráadásul le lehet húzni a WC-n.

5. Amiket levizelt eddig, azokon valószínüleg érzi a szagot és úgy gondolja, hogy az is WC. Vagy szerezz ilyen enzimes oldószert, ami kiviszi a szagot, vagy dobd ki.

6. Lehet, hogy valami egészségügyi dolog áll a háttérben, rákérdezhetsz az állatorvosnál is.

júl. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

4-es már megvan, nagyon szeretjük

5-ös jó ötlet, eddig simán kimostam csak gépben a szőnyeget, de ezek szerint az nekik kevés lenne?

júl. 4. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a cicánk kisebb volt (most 5 éves ivartalanított kandur) az ágy alá kakilt - nagyon ritkán az almot is használta.


Kb egy éves lehetett vagy másfél (már nem emlékszem) amikor teljesen magától a probléma megszűnt és elkezdet az alomba végezni a dolgát.


Mai napig nem tudom hogy miért az ágy alá járt.

júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Bosszúból is csinálhatják, így jelzik, ha valami nem tetszik nekik.

Illetve érdemes lehet esetleg másik alommal is próbálkozni, lehet, ezt ő nem szereti.

júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!