Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütötte egy autó, vagy fejbe...

Elütötte egy autó, vagy fejbe vágták?

Figyelt kérdés

Elkóborolt a befogadott cica.

Sajnos arról értesültem tegnap, hogy megtalálták döglötten az út mellett. Az orra volt véres valamint a füle, de semmilyen sérülés nem volt látható rajta. Elképzelhető, hogy fejbe vágta valamelyik rossz akaró szomszéd? Elvileg autó ütötte el mert az út mellett találták meg. De az úton sem volt semmilyen vérfolt. Családi házban lakunk, és sokszor van kiengedve, de nem nagyon szokott elcsavarogni.


jún. 21. 08:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
18%

Nyugi a macska olyan gyors, hogy ahhoz profi baseball jatekpsnak kellene lenno vagy vmi harcmuvesznek, hogy macskat pont fejbecsapjanak es olyankor szetzuzodna a koponyaja.


Ut melleti akarmilyen tetem = auto, teherauto..gepjarmufoegalom aldozata lett. A mi legdurvabb macskagazolasunk az volt, hogy a macska pattogott alattunk, majd kijutott az auto alol meg mielott a hatso kerek is atment volna rajta es rohant tovabb at a masik savon az arkon es fel egy betonkeritesen be egy haz kertjebe. Garantaltan nem elte tul, rendesen 40-50 km/oraval ment az auto es hallottuk ahogy elol koppan aztan az alvázon kopog. Ugyhogy o is szegeny kesobb halhatott meg es lehet a gazdaja azt hitte megmergeztek vagy hasonlok.


Azt ne vedd magadra, hogy neked kell bentartani, meg nem kiengedni meg macskabiztos kerites. Sajnos ez soka fog .regi szokas hogy a macska az egeret fogja meg,atvaltson abba hogy a termeszet egyeb fajai fintosabbak legyenek es a macska is.

jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%
#22 Valamit te nagyon félreértesz. Nem azért lett rossz vége, mert a Kérdező etette, hanem azért, mert a macska már nem él. Észre sem vette volna, hogy történt vele valami, mivel ígyis-úgyis történt volna, hiszen kóbor. Így viszont megszerette, eltemette, amin nem kellett volna végigmenni, ha be is fogadta volna magához, hogy biztonságban legyen.
jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Látom szépen lepontozza a hozzászólásokat a sok "műkörmöt, inast a cicának" kaliberű állatbarát. Azért szépen eltértünk a lenyegtől, és átment mindenki allatvédőbe, meg mit lehetett volna másképp. Nem semmi.
jún. 21. 13:05
 24/28 anonim ***** válasza:
47%

Most hiába erősködsz a matek az matek: 2 év vagy 20 év. Lehet, hogy a kinti macskának lesz annyi kalandvan resze a 2 év alatt mint egy bentinek 20 év alatt, de hogyha belehal ebbe az sese jó.

És a kinti macska nem mindíg "boldogabb" mint a benti. A gyerekkori macskám egy ivartalanított kinti kandúr volt annyira rettegett, hogy nem hagyta el a telket sose. Tenni ez elennen en nem tudtam mert csak egy gyerek voltam, de felelős felnőtt emberrel már más a helyzet

jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
23-as pedig én állatvédő vagyok és engem is lepontoztak :-) 21-es vagyok
jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
25. Én is szeretem őket, de azért érdemes macska szemmel is nézni a dolgokat. Amikor sokan azt hiszik, hogy az ő macskajuk boldog, pedig mindig bent van a lakásba, és csak időnként van kiengedve pórázon, az nem biztos hogy az úgy is van. Ha engem börtönbe csuknak 10 évere, akkor hozzá kell szoknom, hogy csak időnként vagyok kiengedve az udvarra levegőzni. Hozzá szokok, de rohadtul boldog lennék, hogy ha szabadon engednének, és azt csinálhatok amit szeretnék. Mivel mindenki szereti az emberekhez hasonlítani az állatokat, "Mi lenne ha veled történne", akkor érdemes ezt is figyelembe venni. A macska akkor boldog ha szabad, ha van mozgástere, és kedvére csinálhat amit akar.
jún. 25. 10:25
 27/28 anonim ***** válasza:
82%

26

A macska meg élete minden pillanatában veszelyben van odakint és vármikor meghalhat. Érdemes néhe gondolkodni is nem csak "macskaszemmel" nézni a világot. A benti macska boldog macska a kinti retteg egész életében

jún. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
A következő macsekot irasd be kresz tanfolyamra vagy naponta vidd pórázon sétáltatni.
júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!