Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütötte egy autó, vagy fejbe...

Elütötte egy autó, vagy fejbe vágták?

Figyelt kérdés

Elkóborolt a befogadott cica.

Sajnos arról értesültem tegnap, hogy megtalálták döglötten az út mellett. Az orra volt véres valamint a füle, de semmilyen sérülés nem volt látható rajta. Elképzelhető, hogy fejbe vágta valamelyik rossz akaró szomszéd? Elvileg autó ütötte el mert az út mellett találták meg. De az úton sem volt semmilyen vérfolt. Családi házban lakunk, és sokszor van kiengedve, de nem nagyon szokott elcsavarogni.


jún. 21. 08:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, de úgy konkrétan bármi érhette volna, mivel hagytad szabadon kóborolni, holott megakadályozhattad volna, hogy baj legyen. Egyértelműen elütötte az autó szerencsétlent. Belsővérzése volt, ha az orrán, fülén folyt a vér.
jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hozzá teszem, hogy sajnos ezt a kockázatot néha vállalni kell. Ez a cica nagyon szeretett csavarogni, vadászni, ugrabugralni a kertben, és a szomszéd macskákkal játszani, vagy épp harcolni. Nem saját macska volt, csak adtam neki enni, inni meg régebben, és oda szokott. Szeretett vadászni, pláne a faágakon. Hozzot már vakondod, madarat, egeret, patkányt, gyikot...stb. Ha bezárimom a macskát a házba, pláne nyáron a melegbe, akkor mindentől megfosztom amit szeretett csinálni. Ezen is érdemes elgondolkodni.
jún. 21. 08:45
 3/28 A kérdező kommentje:
Vissza olvasva a szöveget, hát jobban figyelnem kell, hogy hová rakom az ujjaimat miközben telenon gépelek. Bocsi a hibákért.
jún. 21. 08:49
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Autó volt. Egyszer 30 éve kb. 100-nál nekem is a sötétben kifutott egy, esélyem nem volt fékezni. Másnap megkerestem, pár csepp vér volt az orránál.
jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Én is ütöttem már el. Sajnos néha kivédhetetlen.
jún. 21. 09:13
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Elüthette az autó. Nem muszáj vértócsának lennie, pont elég szerencsétlen állatnak ha annyira csapja meg, hogy belső vérzése lesz vagy a koponyáját olyan ütés éri, hogy belepusztul (tipikus jele ennek, hogy az orrán/fülén folyik ki kis vér. A koponyán belül akkor valószínűleg olyan súlyos vérzése volt, amibe belepusztul, nem egyből, van hogy még elvánszorog szerencsétlen pár métert).

Amúgy: a macskát is köteles a gazda a portán belül tartani! Macskabiztos kerítés (vannak spéci kerítések amik nagyrészt megakadályozzák, hogy kitudjon mászni, van amelyik azt is kijátsza, de a legtöbb cica nem tud kimászni rajta), kifutó stb. Nem muszáj a lakásba zárni, de portán belül kell tartani. Ahogy nem fogjat madarat, vakondot (védett), hüllőt (védettek) stb. Ez a gazda felelőssége, hogy biztonságban tartsa a macskát és az is, hogy ne tehessen kárt esetleg védett állatokban.

jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

7/ Rendben, akkor legközelebb, ha arra jár egy kóbor kismacska, akkor elhajtom a francba, nem adok neki se folyadékot sem pedig ételt.

Akkor nem kell az ilyen túlzott felelőssegvonásról, meg a gazda felelőtlenségéről olvasgatnom.

jún. 21. 09:21
 8/28 anonim ***** válasza:
32%

Hogy minden ilyen kérdés alatt megjelenik egy ügyeletes "a macskát is köteles a gazda a portán belül tartani!" élőlény, hihetetlen.

Nem, még egyetlen embert sem ítéltek el, és büntettek meg, mert nem tartott a portáján belül a macskát.

Többnyire a kutyák miatt van a törvény, mivel a macska nem szed le biciklistát a bringájáról, nem harapja össze a szomszéd pistikét, stb.


De ezt még a következő hasonló kérdések alá is ide fogod fingani, mert valami defektes istenfétised van, vagy nem tudom...


(védett)


A rokáknak, farkasoknak, medvéknek is előírod, mit ehetnek, mikre vadászhatnak?

jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
9/ Jól beszélsz.
jún. 21. 09:28
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Jajj de szeretsz sarkítani, meg mártírkodni, hogy majd akkor elzavarod legközelebb... Amúgy felőlem elzavarhatod 🤷🏼‍♀️, elmegy máshova vagy marad kóbor.

Nem kóbor macskáról volt szó amúgy sem, hamár befogadod a tiéd, a te felelőssséged. Ha nem fogadod be akkor kóbor macska, nem élnek sokáig, mert elütik vagy elkap valami betegséget és "így járt", a macska sokszor "fogyóeszköz", jönnek mennek, ha szerencséje van túléli, ha nincs akkor nincs.

jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!