Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütötte egy autó, vagy fejbe...

Elütötte egy autó, vagy fejbe vágták?

Figyelt kérdés

Elkóborolt a befogadott cica.

Sajnos arról értesültem tegnap, hogy megtalálták döglötten az út mellett. Az orra volt véres valamint a füle, de semmilyen sérülés nem volt látható rajta. Elképzelhető, hogy fejbe vágta valamelyik rossz akaró szomszéd? Elvileg autó ütötte el mert az út mellett találták meg. De az úton sem volt semmilyen vérfolt. Családi házban lakunk, és sokszor van kiengedve, de nem nagyon szokott elcsavarogni.


jún. 21. 08:28
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Be fogadtam, ez tény. Adtam neki ételt, italt rendszeresen. MInden héten átnézteM a szőrét 2-3 alkalommal. Ha volt benne kullancs, azt eltávolítottam, utána lekezeltem. És ha legközelebb lesz ilyen, akkor azt is befogadom és gondozni fogom, de nem fogom megfosztani a szabadságától. Van macskakijáró az ajtón. Szabad lesz, és azt csinál amit szeret, amit akar. Nem fogom bezárni a négy fal közé. Nyugodtan meg lehet kövezni emiatt.
jún. 21. 09:48
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van, tényleg milyen jó is a cicának, hogy él max 2 évet, aztán nagy eséllyel meghal valamiben, ami elkerülhető lett volna.


Az én cicám falusi félkóbor volt, most lakásban lakik. Láthatóan jól érzi magát (a titok a sok foglalkozás, játék), és felügyelettel(!), hámmal megyünk is ki sétálni. De meg lehet csinálni a kerítést is, vagy kerti kennelt építtetni.


A benti cica 20 évig is elél, nem kell otthon rettegni, hogy vajon hazajön-e

jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
22%

9 hagyd. Mi matyarok mindig mindent jobban tudunk, mint mindenki más. Ahol élek, a menhelyek mindig kiírják, hogy kijárósnak, vagy bentinek adják ki a macskát.

De még fotóm is van, ahol a menhely is kinti faházakban tartja a külvárosban a macskákat, a telek meg drótkerítéssel van körbekerítve. De az a fontos, hogy mi okosabbak vagyunk, és nálunk elöírják, hogy "a gazda a szökést köteles megakadélyozni."


Persze a jogi nyelvet ismerve korántsem jelenti azt, hogy "köteles portán belül tartani".


A különbséget csak az nem érti, aki nem járta ki a 8-at, és ott is csak énekre meg osztályfőnökire járt be.

jún. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
23%

Nem mindegy? Ha kiengeded, bármi történhet vele. A "rosszakaró szomszéd" nem köteles eltűrni a leprafészkedet a telkén.

"De Ez VidÉkkk IttEn eZa dIvAt" vidéken is ugyanaz a törvény; az állattartó köteles a telkén belül tartani az állatait. Ha túl hülye vagy ehhez, akkor magadra vess.

jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor én sem fogom eltűrni az ő 3 leprás macskáját. Lehet, hogy agyon kéne csapnom? Az ilyen buta 15/15 emberek szerint úgy néz ki, hogy igen.
jún. 21. 10:14
 16/28 anonim ***** válasza:
23%

"az állattartó köteles a telkén belül tartani az állatait. "


Ilyen a törvényben nincs így szó szerint leírva.


"5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."


"(4) * Az állandóan zárt körülmények között tartott állat számára az állattartó köteles az állat szükségleteihez igazodó, megfelelő mozgásteret biztosítani."


A 4-es cikkelyen valahogy senki sem rugózik. Pedig egy macska mozgásterét négyzetkilométerben mérjük.

Igazából ezalapján meg kéne tiltani a macska tartását mind a panelban, mind azoknak, akinek nincs négyzetkilométernyi tekle körbekerítve macskabiztos kerítéssel.

jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
53%

"Élhetett volna lazán 16-18 évet."


Vagy heteket sem, ha nem tesz ki neki enni.

jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Már eltemettem a telkemen belül.
jún. 21. 10:59
 19/28 anonim ***** válasza:
86%

#19 Vadászós kóbor macska nem fog éhenhalni, ha nem szánja meg senki egy kis konzervvel. De itt nem az a lényeg, hogy tett ki neki kaját. A jószándék megvolt, csak rossz vége lett.

Sokan annyira ördögtől valónak tartják a benttartást, mert "megfosztjuk a szabadságától", pedig pont az a lényege, hogy a macskával ilyen esetek ne történhessenek meg. Mégcsak nem is kell teljesen bezárva tartani, macskabiztos kerítés, kifutó, hám+póráz sétával kint is lehet, nem kell a 4 falat bámulnia egész életében. De az biztos, hogy jobb úgy álomra hajtani a fejed, hogy ott van melletted a szeretett állatod, mint úgy, hogy minden nap nézni kell az utat, keresni a vérfoltot, idegeskedni, miért nem jön enni, ápolni az elfertőződni készülő verekedéses sebeket, találgatni éppen milyen nyavaját szedett össze más macskáktól stb. Nyilván ezt a macskát már semmi sem hozza vissza, de a jövőre való tekintettel, másképp is lehet csinálni, ennyi a lényege.

jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%

"A jószándék megvolt, csak rossz vége lett."


Az ilyen megjegyzésekböl meg sugárzik a butaság és a rosszindulat.

Mintha azért ütötte volna el az autó, mert megetette. Mert ha nem etette volna, hisz vadászós macska és ez nem szükséges, akkor biztos nem üti el az autó.


A sajátjaim bentiek, én féltem öket, de túlzásnak tartom azt támadni, aki a lehetöségei szerint próbál segíteni nekik.

jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!