Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most komolyan nem kapok cicát...

Most komolyan nem kapok cicát mert még soha nem volt?

Figyelt kérdés
Felkerestem az állatvédőket mert láttam hogy gazdit keresnek egy nagyon szép, de süket cicának. Megkerdezték hogy mennyi cicám volt, van e most cicám. Mondtam hogy még soha nem volt cicám nem rég költöztem el, és egyedül érzem magam és szeretnék valakiről gondoskodni. Azt a választ kaptam hogy, mivel még nincs tapasztalatom így nem tudják hogy jó helyre kerülne e a cica és nem adják nekem.
jún. 19. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Xd
jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Jah, komoly. Nekem se adtak. Felújítás alatt volt a fürdőszobám, ezért nem küldtem nekik arról a helységről képet. Nem tudták megítélni hogy jó helyen lenne-e nálam...mert nem látták a fürdőszobát 🤔 biztos ott tartottam volna 🤡


Érdekes amúgy hogy elég sok olyan kiírás van minden állatvédőnél, hogy x alkalommal kerül vissza hozzájuk a kutya/macska pár nap után.

Nah, azok valóban jobb jelöltek voltak akik pár nap után visszavitték. Jól tudnak választani gazdit.

jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress embereket, akik macskákat adnának örökbe. Biztosan van erre tematikus facebook csoport.
jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Rengeteg “állatvédő” nagyon túl tolja a dolgot.

Kutyával kapcsolatban tapasztaltuk mi is…

Most nyilván mindenki azt fogja írni,hogy “nem tudod milyen nehéz menteni, és jó helyre adni, és szűrni akarjuk,hogy ne kerüljenek rossz kézbe” értem értem….csak rengeteg esetben túlzásba esnek…Nem adnak cicát mert, gyerek van, nem adnak cicàt mert még nem volt, nem adnak cicát mert…

A szüleimnek egy menhely azért nem akart kutyát adni, mert nem volt előteteje a kutyaháznak, és ha kimegy az esőbe, megázik…

Az nem számított,hogy van terasz, meg millió fedett rész..

Aztán meglepődnek ha az ember elhozza házi szaporítótól az állatot.:/

Keress másik menhelyet, hátha..A szüleimnek a kutyust Salgótarjánból sikerült elhozni, ott normálisak voltak, nem akartak előtetőt a kutyaház elé..:)

jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezzel nem is lenne baj, ha közben nem nyavalyognának, hogy teltház van, nem győzik, és senki nem fogad örökbe állatot. Aztán ha valaki akarna örökbe fogadni, azt meg elhajtják.
jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van sajnos az állatvédőknek egy nem normális része. A kedvenc legutóbbi sztorim egy ismerősnél, ezer éve kutyások, zárt kertjük van 2,5 m magas tömör tégla kerítéssel, mindent megadnak a kutyusnak, rengeteget foglalkoznak vele. Szerettek volna még egy kutyát, és azért nem kaptak egy egyesülettől nemrég, mert van egy kutyaajtó a házon, amin a kutya kimehet szabadon a ZÁRT UDVARRA. Mert akkor felügyelet nélkül van kint a kutya, úristen 🤦‍♀️ azt hinném, hogy vicc, ha nem mutatta volna meg az e-mailt, amiben ezt leírták. Ők azok a gazdik, akiknél a kutya tényleg családtag, nem sajnálják rá az időt, pénzt, minden kutyabiztos náluk. De a Facebookon folyton síró egyesület elutasítja őket egy kutyaajtó miatt. Persze pár nappal később egy normálisabb menhely simán adott nekik, csak hát ez nem segít azon a kutyán, amelyiknek lehetett volna egy normális családja ugye. Elég nehéz elhinnem, hogy ez valóban a kutya érdekét szolgálta, nem valami csakazértis játszma volt. Nem mellesleg ezeknek is állandóan visznek vissza kutyát a felelősen, kemény fél óra ismerkedés után kiválasztott gazdik...
jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

5!

Ja. A helyi menhely vezetője nálunk arra panaszkodott a múltkor, hogy ha meglát egy új gazdijelöltet a menhely kapujában, arra gondol, hogy " jaj, ne...".


Na most így mit akarnak? És sírnak,hogy 200 kutya van és létszámstoppot hirdetnek. Nyíregyháza. No komment.

jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező! Ez röhej. Helyi facebook csoportban biztos van. Jófogáson is van..millió cica. Ne menhelyre menj. A vezetők kattantak. Tisztelet a kivételnek természetesen!
jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Menthetsz te is cicát kérdező. Akár egyenesen az utcáról (de állatorvoshoz feltétlen vidd el kivizsgálásra), akár facebook csoportokban szereplő sos megmentőt keresünk féle macskákat, vagy ahol komplett alom született kiscicából, és most sos-ben gazdit keresnek nekik. Hidd el ők nem fognak sokat akadékoskodni, csak valaki mentse meg, vigye el őket. Vagy másik menhelyről cicát ahol tényleg nagyon sokan vannak már és elfogyott a szabad hely. Lehet mivel süket volt a kiszemelt cica, azért sem akarták neked odaadni mert nagyobb körültekintést igényelne, fene tudja. Bár vannak menhelyek amik úgy hallottam tényleg kissé túltolják néha ezt. Ebben nem tudom mi az igazság, nem vagyok kellően kompetens a témában. De ha megfogadod a tanácsom, akkor nagyon sok más módszer is van hogy cicád legyen, menhelyen kívül is.
jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

9!


Utcáról ne. Mert az valakié. Ha elviszi, az lopás!

jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!