Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska folyamatosan hùgyozga...

A macska folyamatosan hùgyozgat, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

A macskám folyamatosan hùgyozgat. Nem jelölgetés. Minimum minden hónapban egyszer eljátsszuk ezt. Néha minden ok nélkül, egyszerűen az ágyba húgyozik. Ma reggel konkrétan rám húgyozott miközben aludtam.Bosszúból. Mindig én kapom ezt a megtiszteltést, nem a párom, pedig én teszek mindent érte. Most az volt az indítéka, hogy mertünk elutazni egy hétre, amíg itt méreg drágán vigyázva volt rá. Emellett pedig minden alkalommal ha elutazunk otthonról "gyárt" magának egy betegséget. Nagyon ritkán megyünk el és tényleg minden egyes alkalommal az a vége, hogy több száz ezer forintot hagyunk ott az állatorvosnál. Nincsen egyébként semmilyen húgyuti betegsége, az is ki lett már vizsgálva. Egyszerűen nem bírom már tovább és nagyon erősen

ott tartok már, hogy ùj otthont keresek neki, de egy ilyen macska nem kell senkinek az szent. Hamarosan lesz 3 éves, ivartalanított kandúr, menhelyről van, 1,5 éve van nàlam és ez csak rosszabb mindig.



jan. 6. 08:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Elárulnád, hogy mégis miből szürted le, hogy szerencsétlen macskát mi kínozzuk? A több száz ezer forintos kezeltetése, az, hogy szeretve van,vigyázva van rá rohadtul nem sajnálatra méltó! Azért mert évente egyszer ki merem tenni a lábam a lakásból és ez neki nem tetszik? Mert végülis igazad van, ameddig a macska él a lakásban kéne

megrohadnom!! Vagy mert nem vagyok munkanélküli és eljárok dolgozni és ez is rosszul érinti őt?

jan. 7. 10:37
 12/22 A kérdező kommentje:
Kedves 10! Egyébként te egy csodálatos gazda lehetsz, ha itt azt ajánlgatod, hogy legyen menhelyre víve a macska! Gratulálok! Csupa szív vagy! Remélem a saját állataidat is a menhelyre b.szod vissza ha valami probléma van. Ott igazán jó életük lesz👍 Inkább tartsad meg magadnak az okos hozzászólásaidat mert erre senki nem kíváncsi.
jan. 7. 10:42
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, te magad írtad: "s nagyon erősen

ott tartok már, hogy új otthont keresek neki, de egy ilyen macska nem kell senkinek az szent."


A tizes meg pont bejelentkezett, hogy neki bizony kell, az szent.


Akkor mi a kérdés? Ott van, neki kell, ad oda. Win-Win megoldás.

jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az tűnt fel hogy amacskát hibáztatod azért hogy beteg.

Mi az hogy megcsípette magát egy darázzsal? Felbérelte vagy hogy gondoltad? Kivetíted rá az emberi érzéseket mint pl. a bosszú.

Ezek a dolgok nekem logikusan abból erednek hogy akkor nem ti vigyáztatok rá, és aki vigyázott az nem megfelelően pl. Véres felfázás az nem megfelelően takarított alomból származó baci nem pedig a hideg miatt van, a nem megfelelő eledel okozza a gyomorbántalmakat, amit nem ti adtatok neki.

Szóval szerintem ne a macskát hibáztasd hanem akinek gondját kellett volna viselnie, legközelebb ha elutaztok ne rá bízd. De ha ennyire nem tudsz elszakadni attól hogy a macskát hibáztasd akkor valóban jobb lenne egy másik gazda neki.

Egyébként az elutazás stressz neki, mikor elmentünk nászútra, a mi macskánk sírt utánunk, kamerán hallgattuk. Napi 2x ment hozzá rokon rendezni, de ők is társas lények, szeretnek minket, nem szeretnek egyedül lenni.

Másik macskám panziós volt egyszer, hát azt megbántam, ő azt hitte elhagytuk.

jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként, ha ennyire emberközpontú, akkor a legolcsóbb és legjobb megoldás az lehet, ha viszitek magatokkal. Anno én is vittem magammal.
jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az összes betegsége, ami az elmenetelünk alkalmával kialakult mind a stressz miatt lett, amiatt mert mi elmentünk. Külföldön élek, amikor nyaralni mentünk az anyám vett ki külön szabadságot, fizettem a repjegyét, étkezését, mindenét itt egy hétig, hogy jól legyen a macska. És én bánok szarul az állattal meg kínzom stb? Az anyám sem tud minden egyes alkalommal iderepülni, itt nincs senkim, így próbálok neki valami felvigyázót keresni ha esetleg elutazunk. Eddig ketten vigyáztak rá, megbízhatónak tűntek, sőt még szakértők is voltak, nem útszéli senkik, sajnos nem alakult jól egyikkel se de a macska betegségei akkor is a stressz miatt lettek 99%-ban. Akkor mégis mi a megoldás? Most legutóbb magammal akartam vinni, de az utolsó percben

lebeszélt az állatorvos, hogy a legkegyetlenebb, gondatlanabb gazda vagyok, ha szerencsétlen állatot magammal cipelem. Ilyet ember nem csinál. Ideengedtük az asszisztensnőjét, hogy vigyázzon az állatra és minden egyes kérésünket ignorált mert ő úgy gondolta majd megmutatja, hogy jobban ért az állathoz. Nagyon szomorúak vagyunk és nem is hagytuk szó nélkül a dolgot, de sajnos késő bánat. Szóval tényleg mielőtt bárki is "megkövezi" itt az embert jó lenne kérdezni vagy gondolkodni.

jan. 7. 17:36
 17/22 A kérdező kommentje:
Viszont az igencsak feltünő, hogy minden alkalommal ha elmegyünk valami "dráma" történik és ez egyértelmű, hogy valami gond van, mert ez nem normális. Erre rájöttem és azért tettem fel itt ezt az kérdést, viszont tényleg a legtöbben csak pálcát tud törni az ember fölött, de segíteni nem tudnak. Az egyik válaszoló írta, hogy a macskának szeparációs szorongása lehet. Igen, ez valószínű. De akkor mégis mit tegyek? Nem, nem kínzom az állatot, nem tartom rosszul, szeretve van, de mégis mit tudok tenni? Nem tudok felmondani a munkahelyemen, hogy nehogy egyedül legyen, nem tudom minden egyes nap 8-9 órán át játékokkal szórakoztatni, főleg, hogy a labdákon, kis vackokon kívül semmit nem szeret. Akkor mégis mi a jó francot tegyek még érte?
jan. 7. 17:41
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem lehet, hogy "csak" az állatorvosotok járkáló pénztárcának néz?

Macskával utazni, ha a macska ennyire igényli a emberi társaságot, nagyon nem az ördögtől való, jegyzem meg, mert én is pont macskástól nyaraltam ilyen esetben. Egyedül azt kellett megszoktatnom, hogy utazunk, de azt egyre hosszabb utakkal simán megoldottam.

jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Na pont ezért nem kellene menhelyi macska... Isten tudja mi volt vele régen, mik a rossz beidegződései. Lakásba nem való az tuti.
jan. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ha állatorvoshoz visszük akkor is rosszul van. Telepisili a táskáját. Nem tudom már mi a jó megoldás. Semmit nem tudok. És tegnap éjjel a földre kakilt. Ilyen még soha nem volt.

A macska egész kicsin az utcán lett találva azóta nem is menhelyen hanem állatvédőknél volt..szóval annyira nem indokolt és nyilvan nem az én hibám mert nem számítottam erre. Csak jót akartam tenni neki.

jan. 8. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!