Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák képesek szeretetet...

Macskák képesek szeretetet érezni?

Figyelt kérdés

Nagyon imádom az állatokat, de tisztában vagyok vele, hogy nem úgy élik meg a Szeretetet, mint az emberek.


Úgy gondolom, hogy csak azért van oda a gazdájáért egy kutya, mert rá van utalva. Két lábon járó kajaautomata vagyok, aki még szórakoztatja is (sok séta.)

A kutyám nem is valami bújós, szeretgetős típus, a jutalom falatért csinálja a trükköket és akkor örül nekem, ha sétálni viszem, amúgy meg le sem sz@r…


Lett egy kandúr macsekom is, még egy éve találtuk. A természete hasonló, mint a kutyámé, ugyanolyan érdek állat, nem jön oda hozzám, néha idegesíti még az is, ha megsimogatom. Ha játszanék vele, kihátrál belőle, csak a kaja miatt jön be hozzánk a szobába.


Lett egy második cicám. Követ engem, sokszor velem alszik, megébredek és mit látok? Engem bámul.


Belépek a szobába, rohan felém, konkrétan csak egy csíkot látok, annyira gyorsan pattog, hogy elárasszon a Szeretetével.


Rám fekszik, dagaszt, de olyan intenzíven és erősen, mintha újra akarna éleszteni kb. :D Hátára fordul a mellkasomon, fetreng rajtam, felkel, újból kinyúlik rajtam. Közben az arcomat tapogatja a kis rózsaszín bőrkesztyűjével. A kis forró tappancsával az arcomon is dagaszt, nyalogat a csiszolópapír nyelvével. Annyira ellazul ilyenkor, hogy csöpög a nyála. Öt forintos nagyságú nyálcseppeket hagy a pólómon. Van, hogy ahogy az arcomnak dörgölőzik, belém keni. :D Megébred, az az első, hogy odajön szeretgetni, még a csipáját is sikerül belém kennie. :D Ennyire ragaszkodó állatom sosem volt még, és ezóta egy kicsit másképp vélekedem a macskákról is.


Tudom, hogy ahány macska, (vagy kutya, vagy akár ember) annyiféle természet, de akkor is. Hogy lehet ilyen hatalmas különbség az állataim között? Egyáltalán képesek Szeretetet érezni? Mintha a legtöbbjük alig - alig, és csak a túlélés miatt viselné el az embert. Erre jön egy ilyen kis dörgölőző szőrgombóc és teljesen összezavar… Hogy van ez?


2023. szept. 23. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindhárom cicám tele van szeretettel. ❤️
2023. szept. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
3%
Ezt hívják szeparációs szorongásnak a macskáknál, valószínüleg korán lett elválasztva az anyjától.
2023. szept. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is volt anno egy nagyon ragaszkodó cicám. Ha kiléptem az ajtón, az udvar végéből is úgy rohant oda hozzám, hogy majd' a nyakát törte. Ha leültem, azonnal felugrott az ölembe, ha letettem onnan, minduntalan visszamászott. Amikor simogattam, annyira elalélt, hogy csöpögött a nyál a szájából. Ha nyitva volt a szobám ablaka, mindig beugrott egy kis szeretgetésre. ❤️

Sajnos aztán egyik napról a másikra eltűnt... ma sem tudom, mi lett vele.

2023. szept. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem képesek.


"Úgy gondolom, hogy csak azért van oda a gazdájáért egy kutya, mert rá van utalva."


Ez nem igaz. Régebben passzolta le nekünk pesti rokon a kutyáját, már nem emlékszem, milyen indokból. Megkapott mindent, mégis amikor pár évvel később meglátogatta őt a korábbi gazdi, szerencsétlen vonyított, üvöltött, bújt hozzá, rohangált, csaknem szívrohamot kapott. Pedig ránk volt utalva.

2023. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy nem mindegy hogy mi választjuk a kutyát vagy macskát vagy ő választ minket! Nekünk van egy olyan kutyánk, akit mi választottunk, ő annyira nem kötődik hozzánk! Viszont a másik kutyánk, aki minket választott ő viszont tele van szeretettel felénk! Van egy macskánk is, akit úgy találtunk és fogadtunk be! Ő ugyanez, kiválasztott minket és rajong értünk!
2023. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Igen. Nekem is úgy lett a cicám, hogy épp nem akartam, hogy legyen, de 2 éve télen egyszercsak elkezdett valami vonyítani az ajtóm előtt, kinéztem és ott volt egy csontsovány, fázó, pár hónapos kiscica. Bevittem, megetettem, megfürdettem - mert iszonyatosan büdös disznóól szaga volt -, aztán lekuporodott a konvektor elé száradni és aludni. Aztán úgy döntött, hogy itt marad. :D


Kiderült, hogy a szomszéd kiscicája. De megegyeztünk abban, hogy nálam marad.

2023. szept. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig a kandúrom úgy lett, hogy követett minket és keservesen nyávogott. Ő mégsem ragaszkodó.

A mostani pedig tényleg kicsi korában (6 hetesen) lett leválasztva az anyjától, mivel rühes volt, és senki nem vitte volna dokihoz oltatni, én megsajnáltam, elvittem és nálam is maradt. Nem akartam visszavinni oda, ahol nem gondoskodnak róla megfelelően.

2023. szept. 23. 10:56
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Igenis képesek szeretni a macskák!! Sokkal több szeretet van bennük mint bennem. Van egy mindjárt 10 éves macskám. Az elején utálta ha simogatják de eroltettemhohy szokja meg hogy az neki jó és ne vaduljon el, legyen kékes a szeretetre. Elég ha én nem tudok senkit se szeretni és nem akarom hogy a macskám is olyan legyen mert a macskákat szeretem. Az unokatestvérem három macskáját is szeretem pedig az unokatestvérem gyűlölőm teljes szívemből. A másik macskámnak nem engedtem meg ha anyunál voltam hogy a macskáit terrorizálja. Azt nem bántam ha az ubokazesomat és a gyereket felébresztette éjszaka mikor verte a bejárati ajtót de azt nem engedtem hogy a macskait bántja mert azokat szeretem. Volt még egy mavskamrs soha nem felejtem el hogy az ubokazesom büdös keverék kommondor miatt tűnt el. Mert félt tőle. Nem is csoda hogy egy olyan dögtől félt aki tétel meg kerget és senkire nem hallgat. Ezért külön is gyűlölöm azt a kutyát hogy a macskam eltunt. A leghizelgobb macskám volt. Szeretett engem és elalélt az ölemben. A másik is szeretett a terroizalos. A 10 éves jószívű macskám is régen megszokta a sinogatast. Egyedül a kojoktol fel. Egy 6 éves miért nem fogja fel hogy a macskám fél tőle és ne simogassam? A macskám érzi hogy hy gyűlölöm őket hogy anyu befogadta és átvette az érzést.
2023. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az unokazesom macskait imádom. A kutyáját gyűlölöm meg őket is a gyerekkel eggyütt. Ő nem tudja de feljarok a padlásra a macskaihoz és simogatom őket. Nem jött meg rá pedig mindig kiszefem.a homokot. Nem vesz észre semmit. Azt se vette észre mikor a gyerek barackos túrós Rudi csoijait megettem. Azóta se tudja, így azt se tudja hogy járok fel a macskaihoz. Őket szeretem és beszélgetek velük meg simogatom őket. Van két öreg meg egy fiatal. A fiatal féltékeny ha a két öreget simogatom és olyankor beszélgetek a fiatalabbak hogy ne legyen irigy mert az nem jó neki meg ne legyen olyan mint én. Azon a komondorkevetekem kívül a többi kutyát szeretem. Az utcán megnézem sőt megdicserem a kutyákat. Tegnap láttam egy verengzonek kinéző kutyát szajkosar nélkül a gazdival és az emberek kikerültek. Én megsimogattam volna ha megáll és beszéltem volna vele szépen mert örömet éreztem mikor láttam. A többi kutyáknál is érzem az örömét. Visszatérve a macskakhoz nekem mind a három macskam szeretett. A 10 éves macskám nagyon hízelgő lett ahogy idősebb lesz. A mostani macskám harap meg karmol de dorombol, hizeleg, szopja a bal fülcimpámat és a hátára fekszik hogy simogassam. Plussz tudja hogy félek a csótányoktól és mikor találtunk eggyet akkor látta a szememben az irtózatot, a hátára fordította a lábával és beleharapott hogy meggdogoljon és tudjam bedobni.
2023. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!