Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tényleg ennyire...

A macskák tényleg ennyire hűtlenek, vagy csak az enyém ilyen lelketlen?

Figyelt kérdés
Soha nem engedtem ki. Soha nem volt bántva, még kiabálva se volt vele. Rengeteget volt szeretgetve, játszottam vele. Kaja és friss víz volt előtte mindig. Erre ő kikaparta a szúnyoghálót és hanyatt homlok elmenekült, mintha verve lenne itt. Az első alkalommal még kétségbeesetten kerestem mindenhol. Most megint kiszökött, erre látom hogy a környező dombokon mászkál, éli világát. Ivartalanítva van egyébként. Lehet hogy ez most hisztinek hangzik, de úgy vagyok vele hogy itt megkapott mindent amit macska csak kívánhat, ha itt akar hagyni a pichába, hát menjen! (Ha felesleges szaporulat lehetne belőle az nyilván aggasztana, de mint mondtam, ivartalanítva van.) Nem fogok könyörögni, meg a dombon kergetni, hogy aztán lehessen egy macskám ami egyáltalán nem szeret, és erővel van itt tartva. Igazából kib*szottul rosszul esik. Gyerekkoromban kutyákkal voltam körülvéve, azok soha nem hagytak ott minket. Volt hogy a szél kicsapta a kaput, nyitva volt órákig, és a kutyának eszébe se jutott kimenni. Hihetetlen számomra ez a különbség. Most tényleg ilyenek a macskák, hogy igazából simán otthagyják a gazdájukat, és egyáltalán nem szeretik? Vagy csak az enyém ilyen?

2023. júl. 3. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne várj emberi érzéseket egy állattól. A kutya falkaállat, az ösztöneiben van, hogy marad. A macska nem. A szeretetet, hűséget csak te képzelted oda. De vigyázz rá jobban, tarsd benn. Hiába nem szaporodik, egymaga is árt a környék madárvilágának.
2023. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom házi macska,valami random ingyenes szaporulatból. Ezeknél elég gyakori hogy nem lehet benti létre szokatni őket. Generációkon keresztül kint éltek, szabadon.
2023. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Az en macskam eleg tavolsagtarto, ezt nehez volt elfogadni az elejen, mert nyilvan sose bantottam, szeretetben neveltem.

De soha nem turte a simogatast, azt is utalta az elso 5 evben, hogy a kozeleben vagyok, inkabb mindig atvonult egy masik szobaba. Kolyokkora ota van velem, bar elso 3 honapjat az utcan toltotte, talan onnan ered az egesz.

Vagy csak szimplan ő ilyen, passz.

De en elfogadtam, elunk egymas mellett mar 10 eve, de nem sok kontakt van kozottunk. Estenkent mondjuk mar a labamnal alszik; de ezt is ugye 5 ev utan kezdte.


Valoszinuleg ez mar igy marad, de megszoktam, nem varok el tole semmit.

2023. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Van ilyen is, olyan is.
2023. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
A macska nem falkaállat, ahogy írták. Nem szeretet kérdése.
2023. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de nagyon nevettem, ahogy olvastam.

Elhiszem, h faj, de ne vedd szemelyes sertesnek. Szerintem a macskak alapbol sokkal fuggetlenebbek, mint a kutyak. Plusz koztuk is van minden fele szemelyisegu. Lehet, h a tied epp egy csavargo-lelkuletu volt, mennie kellett, barmi aron.

Mennyi idos a cica? Lehet, meg fiatalka, hajtja a kivancsisag, ha idosebb lesz, jobban marad majd.

2023. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%
De hàt bezàrtad fogsàgban tartodtad, még jó hogy elszökött elôlet.
2023. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
A macskák jobban szeretnek csatangolni, aztán visszajönnek általában. Engedd mászkálni, majd visszajön. (vagy nem...)
2023. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, de kis éretlen személyiséged lehet. De aranyos azért.

Nézd más szögből: ha neked van egy ember az életedben, akit szeretsz, akkor onnantól csak vele akarsz lenni, lemondasz MINDENRŐL, ami nem ő? A rokonaidról. A barátaidról. A hobbijaidról. A munkádról. Mindenről, amire vágytál (tőle függetlenül). Gondolom, nem (remélem, nem, mert ez az egészséges). A macska se. Nála nem tudati szinten működik ez, hanem pusztán hajtja a kíváncsiság, megy a feje után. Ennek semmi köze ahhoz, hogy szeret-e, sőt, megsúgom, egy macskánál messze egyértelműbben megállapítható, hogy szeret-e, mert a macskának nincs kényszere az alkalmazkodásra, így ha téged választ, akkor valóban veled akar lenni. Ellenben a kutyának az ösztönei diktálják, hogy veled legyen, és hogy tényleg szeret-e, azt sokkal nehezebb kideríteni.

Szóval ja, ő egy macska, értelmileg egy 2-3 éves kisgyerek szintjén van. A 2 évestől se várod, hogy ne bőgjön, ha haza akarod vinni a játszópajtásaitól, vagy hogy "hűségből" oda menjen hozzád. Impulzívak, csapongnak. Ez nem a szeretet fokmérője.

Egyébként is, állata sem azért kellene legyen bárkinek, hogy az állat szeresse őt, hanem hogy te, mint ember gondoskodhass valakiről, aki rászorul.

2023. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

A macska helyhez kötődik. Visszajön,ha nem akkor vagy kinyiffant vagy valaki más fogja szeretni helyetted... egy darabig.

Gonodolom kiványcsi mert miért ne lenne az, az érdekes kinti nagy világra ahol vannak más cicák,akik jol elintezik a "benti cicát" aki aztán lógó orral de visszatér.


A macskák ilyenek,nem téged utál személyesen,hanem az embereket úgy álltalában.

2023. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!