Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, hogy a macskámat csak a...

Baj, hogy a macskámat csak a házban tartom,nem engedem ki soha?

Figyelt kérdés

Másfél évvel ezelőtt találtam meg kb.8 hetesként az út szélén kidoba. Nagyon megsajnáltam szegényt, mert sovány volt, ezért úgy döntöttem, hogy ő az enyém lesz😊.

Azóta a házban él velem, egyáltalán nem jár ki. Vajon nem káros ez, hogy nem megy ki levegőzni meg napozni? Az ablakonál szokott lenni, mikor süt be a nap.

Igazából elvan bent, nem úgy néz ki,mint aki ki akarna menni, nem vágyik a kintlétre.

Maradhat ez így örökre?



2023. febr. 28. 22:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%

Egy hámmal lehetne próbálkozni és sétáltatni.


Alapvetően nem baj, hogy mindig benn van, de hogyha van kedved és időd elmehettek sétálni, mert a külső ingerek jót tesznek neki (először vszeg félni fog, de aztán megszokja).

2023. márc. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%
Na látom megjött a panelmacska-kommandó lepontozni. Nem is vártam mást. Vannak akik el sem tudják képzelni hogy a macska kint legyen. Pedig az egy kinti állat, ragadozó. Csak durvára elkényelmesedett az ember mellett. Sok macska még azt is képes elviselni annak érdekében hogy könnyen kajához jusson ha megsimogatják. :D
2023. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%
Én egyiket sem engedem ki. Képtelen lennék azzal a tudattal élni, hogy lehet egyszer valamelyik nem jön haza. Nem ezért vállaltam a gondozásukat, hanem azért, hogy minél több időt tölthessek velük. Lehet másnak csak állatok, de nekem családtagok. Az elvesztésük idő előtt nagyon fájdalmas lenne. Inkább igyekszem ezt megelőzni, ahogyan csak lehet.
2023. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
7%
#13 Gyerekedet is majd zárd be a szobájába, elvégre családtag. :D (Vagy még jobb, ne szaporodj.)
2023. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

"Pedig az egy kinti állat, ragadozó. Csak durvára elkényelmesedett az ember mellett."


Az a környezet amiben a macska eredetileg őshonos, az NEM a belváros. Evolúciósan nincs felkészülve arra, hogy jön a villamos, a szomszéd beetette a patkánymérget, vagy mondjuk egy kukában található mindenféle kemikália, számára mérgező betelelített növények, ételmaradék műanyagba csomagolva, egérfogók, szomszéd hülyegyerek a BB pisztolyával stb


Azzal, hogy megszelídítettük a macskákat, egy számukra nem természetes közegbe hoztuk őket (legyen ez tanya vagy panel), egy csomó faktort átírtunk amire nincsenek felkészülve, miért is lennének?


Csak azért mert pl valahol Afrikában élnek törzsek, akik tényleg vadásznak-gyűtögetnek és önnfenntartanak, még egyáltalán nem biztos, hogy egy random ember mittudomén Debrecenből ruha meg eszközök nélkül csak úgy túlélne a Föld bármilyen részén, nem?


És ez a környezet még általunk lett kialakítva, mi még nagyjából tudjuk mit várhatunk, de a macskának viszont totál létidegen mondjuk az elektromosság vagy a permetezőszerek. Szerinted van neki elég kognitív képessége átlátni? Még a nagymamákat is sokszor külön kell tanítani az alap hétköznapi technológiára, szerencsétlen macska meg az 10 hónap élettapasztalatával meg a kis hülye fejével nem fogja átlátni mondjuk a vasúti sínt mint rendszert.



Ezen kívül a macskának nem nagyon van családtervezési elképzelése, ha tüzelés van, abból kiscicák lesznek, meg verekedés. Minél több macska egy helyen, annál több mindkettőből.


És a cicád nem fog megállni megkérdezni, hogy szeretne-e velem családot alapítani, és hány kölyköt tervez Micike? Micikét megdugja az összes környékbeli kandúr, az is amelyik férges, amelyik veszett vagy rühes, aztán Micike jön haza a te portádra, és a te gyerekeid ölelgetik.

Aztán ha leellik a farakásba, az már 5-6 új anyaállatot jelent.

Amik ugye totál vadak, összeesznek mindent, állatorvos sose látta őket, és kénytelenek foggal-körömmel harcolni mindenért. Ergó egy falkányi agresszív állat, amik belemennek a kukákba, megeszik az összes kisemlőst és madarat amit találnak, akár a szomszéd csibéi akár az énekesmadár ami kihaló félben van.


Szerinted ez egy jó rendszer? Mind az állatok, mind az emberek részére?


Felelősek vagyunk azért amit megszelídítettünk, és ha átrendeztük egy állat életterét, akkor illene rá figyelni, hogy mi van vele.

2023. márc. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%

14-es azért egy gyereknek lehet magyarázni, egy macskának már nem.

Nyugodjál bele, már szaporodtam. Sírjál nyugodtan miatta. 🤷‍♀️Egyébként meg mit keresel olyan közegben ahol az állatokat felelősen tartják az emberek? Nem csak úgy, hogy vannak oszt' jóvanezígy. Most írjam azt, hogy neked gyerek sem való, nem még állat? Mit zavar az téged, hogy én szeretem a macskáimat és nem vagyok hajlandó kibszni az utcára, ha már felelősséget vállaltam értük?

2023. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#14:

Befoghatod a palacsintalesődet, mielőtt még nagyobb segget csinálsz belőle.

2023. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
2%
Hopp, leírta valaki a csúf igazságot, töröltetni is kellett a választ. Éljetek akkor a nyugodt kis buborékotokban, "felelős" állatkínzók. Ez nem állattartás, ez önző úri hóbort.
2023. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj ha soha nem engede ki.Legalább nincs sok baj.Ami macskánk benti cicának neveltük, de egyszer kiszökött a tetőre és már minden nap ki akar menni a terszra.Ha nem hámmal rakjuk ki akor megfelszőkik a tetőre és átmegy a szomszédhoz.
2023. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%

#18

Látom faluról gyüttél. Ott dívik még mindig ez a múlt századbeli nézet, hogy a macska kicsapva az utcára a jó, ahol aztán ki van téve minden negatív hatásnak, hogy minél kevesebb évet érjen meg, hiszen csak egy állat.

2023. márc. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!