Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit néz a macska a plafonon?

Mit néz a macska a plafonon?

Figyelt kérdés
Újabban esténként idegesen figyeli a plafont, fordul valami után. Gondoltunk pokhalora , de az le lett szedve illetve az árnyékokra. A falon szokta zavarni valami apró pötty is, lehet, hogy azt lát a plafonon is? Ilyenkor idegesen nyavog is

2023. jan. 24. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Szellemet is láthat.
2023. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Szellemeket.
2023. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
igen, vagy szellem, vagy valami kicsi bogar
2023. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Csótányokat
2023. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Szellemek nem a plafonon szoktak lenni, ez démon lesz. (vagy pici rovar)
2023. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

A macskák szeme érzékeli az UV fényt is, amit az emberi szem nem képes, így simán láthat olyan fényváltozást, amit mi képtelenek vagyunk érzékelni.

És ha elég érdekes vagy épp elég zavaró volt ez a látott dolog számára, akkor figyelgetheti a helyét később is, mikor a jelenség már nincs ott. (Pl. nálunk egyszer talált a hűtő alatt egy kis fekete bogarat. Nem tudtuk egy darabig, mit vizslat ott, aztán előkerült. Bogarat likvidáltam. Utána a frászt hozta rám a macska, hogy napokig többször benézegetett a hűtő alá, mintha megint lenne ott bogár. De nem volt. Csak emlékezett rá, és eléggé lekötötte ahhoz, hogy lecsekkolja legközelebb is, hogy van-e már megint hatlábú játszópajtása :) )

2023. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon cuki!Miért akarunk mindent tudni a cicók viselkedéséről? Hadd legyen nekik is valami titkuk. Éppen ezért szeretem annyira őket, van amit nem magyarázunk, miért akar egy ember olyan okos lenni? Kutyával könnyebb okosnak lenni, de én cicaimádó vagyok!
2023. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém az ajtót nézi néha meredten, elég para, én is szellemekre gyanakodtam :D
2023. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hello! 7/8 vagyok. Tudjuk hogy a cicák olan hangokat hallanak, amiket mi nem, sőt még a kutyák sem. Inkább örüljünk, hogy ilyen okoskák, valami zaj felkeltette a figyelmüket, amit mi nem hallunk, oda merednek, mert ők mindent akarnak tudni.Nem rég volt hir, hogy cicu felébresztette a családot, mert tüz keletkezett egy távolabb levő helyen. Stb.Nem mindig riadóznak, csak ha ugy értékelik, nagy a veszély hangja.
2023. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is egyből szellemre godnoltam, de csak este szokta ezt csinálni, mikor égnek a lámpák. Meg újabban mindent el akar kapni, ha csak egy apró potty van a falon, ugyanolyan idegesen nyavog és el akarja kapni. Így inkább én efelé hajlok.
2023. jan. 25. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!