Szerintetek mennyire van összefüggés a macska neme és a jelleme között?
Üdvözlök mindenkit, azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek van-e összefüggés a macska neme és a jelleme között.
Életem folyamán eddig 11 cicát ismertem közelebbről. 5 kandúr, 6 nőstény macska volt. Majdnem minden esetben ivartalanított példányokról van szó 1-1 kivétellel.
A macskák jelleme között így utólag nemi alapon 1-2 eltérést vettem észre, ami nem tudom, hogy csak véletlen-e, vagy létezik-e ez a jelenség.
Mégpedig az, hogy az ivartalanított kandúrjaim, sokkal "bújósabbak", dorombolósabbak voltak, mint a lány cicák. Ők is jó arcok voltak, lehetett őket simogatni meg minden, de sosem "követelték" úgy, mint a kandúrok. A kandúrjaim többsége konkrétan mindig úgy nekinyomult a lábamnak, hogy majd felborult a macska, utána ráfeküdt a lábamra/cipőmre, majd hanyatt veti magát, dorombol és simogatást kér. Máskor fel is kell venni, mert valamiért a kandúrjaink szerették, ha felvannak véve.
A nőstény cicák viszont nem nagyon szeretik a felvételt és sosem bújtak meg dörgölőztek annyira, mint a kandúrok. Sokkal önállóbbak, függetlenebbek. Viszont szemtelenebbek is, és merészebb tetteket hajtanak végre, míg a kandúrok sokkal "sunnyibbak" voltak, csak akkor lépték át a határt, ha biztosnak gondolták, hogy nem veszi észre senki, míg a nőstény cica lazán meglépte amit akart.
Továbbá a kandúr macskáim sokkal "tutyimutyibbak", mint a csajok. Ha ledobok nekik valami húst, 90%-ban a csaj eszik először, mert gyorsabb és jobban figyel, időnként el is veszi a kandúr elől az eléesett falatot. A kandúr mérete ellenére is hagyja neki. Továbbá a csajszi macskáim sokszor haverkodtak idegen macskákkal, emberekkel(!) is, a kandúrok viszont nem nagyon törődnek senkivel, az emberek elől elszaladtak, a többi cicával vagy "bunyóztak" vagy csak nyávogtak egymásra messziről, sőt el se nagyon hagyták a ház/tornác területét.
1.
Másik elképzelésem, hogy az "alomban elfoglalt helye" ami kihat az egész életére. Saját példa: a cicánk a legkisebb és a leggyámoltalanabb volt az egész alomban (kandúr). Mai napig gyáva, de nagyon is ragaszkodó, óvatos.
Szerintem ez nem nem vagy “státusz”, sokkal inkább személyiség kérdése. A macskák a kutyákkal ellentétben nem falkában élnek, akkor sem, ha több állat van egy háztartásban, és vannak köztük dominánsabb egyedek.
Igaz, ahogy az embereknél is, a pasik között több a rámenősebb.
A kisebb cicánk (ivartalanított lány) kölyökként nagyon higgadt volt, rengeteget aludt. Azt hittük, hogy igazi kis “terápiás állattal” állunk szemben… ami igaz is volt, de teljesen más megközelítésből. Olyan hiperaktív lett, hogy a mai napig edzi az idegeinket. 😂 Vigyázni kell vele, mert gyakran csak úgy, szórakozásból is megharap. Úgy, hogy előtte még bújik, “ölelkezik”, aztán meg akar enni. 😅
Jó megfigyelés, van alapja.
Most, hogy belegondolok és visszavezetem a 2 ivartalanított cicánk elmúlt éveit, megfigyelhető viselkedésbeli hasonlóság az általad leírtakkal. Ezen kívül messzemenő következtetéseket nem vonok le, kevés macska van a környezetemben a két sajátoton kívül
Nekem életem során három nőstény macskám volt (ivartalanítottak), és mindhármukra az a leírás illett inkább, amit a kandúrokról írtál. Illetve biztos a szerencsén is múlott, de mindegyikük egy kisangyal volt, semmi szemtelenség vagy rosszalkodás. :)
És akik macskákat jelenleg 'ismerek' barátok által, rájuk sem igazán illik a te megfigyelésed. Lehet, hogy van valami alapja, de én még nem tapasztaltam.
Én eddig 8 cicát ismertem közelebbről, de teljesen rácáfolnak mindenre, amiket neked sikerült megfigyelned. Semmi összefüggés nincs a cicák neme és a viselkedése között.
A lány cicáknak puncijuk van, a kandúroknak meg kukijuk, ennyit lehet állítani biztosan. Minden más csak spekuláció.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!