Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit szólnátok, ha vendégségbe...

Mit szólnátok, ha vendégségbe mennétek?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy rászoktatom a cicámat a rendes wc használatára. Elég praktikusnak tűnik, de kicsit félek, hogy mit gondolnak majd, ha vendégek jönnek hozzánk. Ti mit szólnátok, ha valahova átmennétek és a macska is használná a wc-t?

Természetesen többször fertőtlenítenék. Meghagynám a rendes almot is, hogy azt is tudja használni akár.


2023. jan. 16. 21:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

20-as feltételes módot ismered?


miért is áll távol a nyakörvtől? Természetes viselkedésében gátoljuk az állatot mindkettővel.

2023. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
56%

Mint írtam, a macska magától szokott rá, úgy, hogy megfigyelt minket, embereket. Mi sosem tanítottuk erre. A macska volt ennyire érdeklődő és tanulékony! Tehát nem volt gátolva semmiben.

Akik nem ismerik az állatokat, csak vmi primitív izének tartják őket, pedig nagyon-nagyon értelmes élőlények!

Ismertem szobai és kinti-benti macskákat is, de ahhoz, hogy egy ember ne "csak egy állat"-nak tekintse őket, kell az embernél is egy értelmi-érzelmi színvonal.

A macskák olyan szinten érzékenyek, hogy sokan talán észre sem veszik.

Ha a gazdi és a macska között összhang van, az a lényeg.


De visszatérve a konkrét kérdéshez:

A macska nem lenne gátolva a pisilésben, kakilásban, a kérdező is írta, hogy ettől függetlenül lenne neki alomtálca is, tehát választhat a macsek.


Az ugatást gátló nyakörv esetén - bár annak mechanizmusát nem ismerem - feltételezem, hogy a kutya abban a helyzetben nem választhat.


Szóval 2 óriási különbség is van, ha nem 3.

Hasonlóság viszont nincs.


Ugyanis a macskának meg van engedve, hogy pisiljen, kakiljon, sőt, 2 hely közül is választhat.


Szóval erőltetett a példa és nincs párhuzam.


Ha akarod, megérted, ha nem akarod, akkor nem.

2023. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Örülök, hogy másnál is volt már ilyen. A cicám érdeklődik nálunk is.

Az almot mindig tisztán tartjuk, értelemszerűen a wc-t is figyelni fogjuk, ha egyszer eljutunk odáig. Beszerzek egy wc-re szoktató szettet :D

2023. jan. 17. 09:38
 24/28 anonim ***** válasza:
70%
Sok sikert! :)
2023. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem lenne tőle büdös akkor szerintem remek ötlet, engem nem zavarna, ha beletalál a wc-be akkor max a mancsa ér a deszkához abba meg nem fogok belehalni főleg ha benti macska.
2023. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

16:

Egy szóval sem írtam, hogy a macska a wc ülőkére végezné a dolgát, de a mancsaival összejárja, ami bőven elég. Gondolom te sem teszed fel a lábad az ülőkére- ha tévednèk bocs, én abból indulok ki, hogy nálunk nem szokás. És ahogy nem ajánlott nyilvános helyen ráülni az ülőkére, ha nem akarunk semmit összeszedni, úgy még benti macska után sem ülnék rá, mert mindent összejár és a szája is baktériumtenyészet, tehát azzal sem vagyok előrébb, ha átnyalja a mancsait. Azzal meg semmit nem érsz, hogy papírral átkenegeted az ülőkét, mert ugyanúgy ott marad minden, csak szabad szemmel nem látod. Ezért kell átfertőtleníteni. De hát kinek mire van igénye ugye.

2023. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Furcsa lenne, de nem zavarna.

Gondolom, ilyen helyzetben a macska gazdája szokta az állat helyett lehúzni a vécét.

2023. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Sztem ezen nem kell gondolkodni. Engedd el.
2023. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!