Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macska is azt csinálja,...

Más macska is azt csinálja, hogy kiválaszt valakit a családból, és csak őt szereti?

Figyelt kérdés

Nemrég jött hozzánk egy 7 hónapos cica, aki az egész családból csak engem szeret. Most is, ahogy írok, itt ül az ölemben, dorombol és dagaszt, ami tök jó lenne, de a férjemet és a gyerekeket le se sz.rja. Komolyan, már nekem kellemetlen, hogy mindenhova követ, a többiekkel nem hajlandó jászani, se semmi. Egyszerűen otthagyja őket.

Ez normális dolog? Ki fogja nőni? Nekem nem teher, azért hoztuk, hogy szeressük, de olyan jó lenne, ha a család többi tagját is elfogadná.


2022. nov. 25. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nálunk anyámmal csinálja azt minden macska, hogy egyszerűen messze elkerülik és nem szeretik, pedig eteti őket még szeretgetné őket és soha egy ujjal nem ártott nekik , nem bántotta őket
2022. nov. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenkit szeret a macska, a 3 gyereket a legjobban mert már Ők vannak vele a legtöbbet.


Van hogy rájön a bújcizás, ami akár órákig is tarthat és ilyenkor azt csinálja hogy 10 percet bújik és dagaszt az egyik gyereknél, utána átmegy a másikhoz, utána 10 perc múlva a harmadikhoz és órákon keresztül ezt csinálja.

De van, hogy nem tudja eldönteni hogy melyikhez menjen és folyton irányt vált…


Szerintem azt szeretgetik a legtöbbet, akikkel a legtöbb időt töltik.

2022. nov. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vegyes, nálunk mindenkihez megy a macska, legtöbbször ahhoz, akinél a legmelegebb van(és ahol a legkevesebbet mozognak). Így ha sütünk, a konyhában a széken ülőhöz megy, ha fekszünk, akkor amelyik szobában nincs nyitva ablak, ott is az ágyon fekvőhöz.


Nem függ etetéstől. Viszont egyedül a gyerekkel játszik ilyen meglepős rádugrósat, gyakran a macska kezdeményezi, aztán kergetik egymást. Tehát ráugrik a macska a gyerekre, majd elszalad. Gyerek szalad utána, majd a macska megáll. Gyerek vissza, elbúik az ajtó mögött, macska szalad be, gyerek megijeszti, macska szalad el, gyerek utána, macska fal mögül ráugrik. Ezt imádják, viszont csak akkor fekszik a gyerekre/hez a macska, ha az alváshoz készül, tehát melegben van és keveset mozog. A felnőtteknél tudja, hogy megtűrjük sokszor nyugiban, ezért van rajtunk többet.

2022. nov. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ahány macska, annyi szokás!
2022. nov. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
Igen, csinálják. És ez nem is feltétlenül az az ember, aki eteti őket. Mindkét macskánk engem árasztott el mindig is a ragaszkodásával, még egymás elől is féltenek, összevesznek rajtam stb. Ha meglátnak, se kép se hang, többi családtagot meg csak így kb illemből üdvözlik. Ők ilyenek.
2022. nov. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem a kaja miatt választ ki magának valakit.

Nálunk mindig én etetem, fözésnél is tölem kap kisebb húscafatokat, stb. ennem ellenére a párom az igazi kedvence, naponta többször ölbe kell vennie pár percre és simogatni.

2022. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Teccettek volna többet hunyorogni egymásra az üres pillanatokban.

Másrészt amikor körülötte mozgolódik az ember, óvatosnak kell lenni, hangokkal, mozdulatokkal, mindig biztonságba kell érezze magát, minél kevesebbszer ijed meg tőlünk, annál jobb.


Beszélni kell hozzájuk, játszani velük néha. Ha kinti macska, néha ki kell menni vele sétálni, bandázni.


Akkor foglalatoskodni vele, amikor ő is szeretné.


Megtanulni úgy simogatni, ott, ahol szereti, és ott nem, ahol nem szereti.

2022. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!