Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macska is azt csinálja,...

Más macska is azt csinálja, hogy kiválaszt valakit a családból, és csak őt szereti?

Figyelt kérdés

Nemrég jött hozzánk egy 7 hónapos cica, aki az egész családból csak engem szeret. Most is, ahogy írok, itt ül az ölemben, dorombol és dagaszt, ami tök jó lenne, de a férjemet és a gyerekeket le se sz.rja. Komolyan, már nekem kellemetlen, hogy mindenhova követ, a többiekkel nem hajlandó jászani, se semmi. Egyszerűen otthagyja őket.

Ez normális dolog? Ki fogja nőni? Nekem nem teher, azért hoztuk, hogy szeressük, de olyan jó lenne, ha a család többi tagját is elfogadná.


2022. nov. 25. 22:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Nalunk kiadta mindenkinek a feladatokat. A lanyom eteti, a ferjemmel almozik, velem meg mumust jatszik. Amugy o is kovet minket mindenhova. :)
2022. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Adjanak a többiek is enni neki, ne mindig te (gondolom most így van, ráadásul a főzés közben keletkező nyesedék, ami csemege neki is tőled származik). Ez valamennyi változást fog hozni, de az alap szimpátiája feléd meg fog maradni.
2022. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is van ilyen macska.
2022. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mamám 2 éves macskája ugyanez volt. Hiába jártunk oda mi unokák hiába símogattuk le se tojt minket. Mióta viszünk neki rendszeresen alutasakaos macskaeledelt azóta a macsek ki van cserélve és amíg ottvagyunk le se tudjuk magunkról vakarni :)
2022. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem is az volt a tippem, hogy a kaja miatt csinálja ezt. Mert természetesen én etetem. De akkor mondom a többieknek, hogy adjanak neki enni ők is.

Köszi a tippeket!

2022. nov. 25. 22:36
 6/17 Darius- ***** válasza:
100%
Igen. Nagymamamnak sok van. Egyikuk engem kedvel a legjobban, mig a masik ot és van amelyikuk az exemet kedvelte.
2022. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nem én etetem, de én egy másik macsekkal nőttem fel, beszélek macskául, és totál értem őt. Sokat szeretgetem, aludhat velem, és itt volt velem, a legnagyobb gázban, amikor sírtam, és az összeomlás kerülgetett, is szorította a kezem a kis mancsával, szóval lelki társak vagyunk.
2022. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Darius- ***** válasza:
88%
7-szuper. Hozzam is ilyen egyikuk, amikor hivom jon, foleg lefekvés elott, mert legtobbszor vele alszom
2022. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
40%
Egy macskànak mindig az a gazdája aki utoljára ad neki enni
2022. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem feltétlen a kaja miatt. A macskák is egyéniségek, és bizony vannak köztük egygazdásak.

Nekünk az egyik mentett cicánk ilyen, páromnak tolta a seggét, mikor az alapítványnál cicanézöben voltunk, ő választotta lényegében, hogy a félénk macska csak neki és jujj... de csak tudta, kit kell elbűvölni. :'D

Az első naptól hozzám ragaszkodik, és bár borzasztóan rettegős volt (tőlem is), csak felém nyitott, felé egyáltalán nem. Pedig általában ő eteti őket. Négy éve van meg a cica, velem beszélget, purrog, ha leülök mászik rám, puszit oszt, jön utánam... párom meg megsimogathatja ujjheggyel. Néha. Ha nem veszi észre a macska, hogy nyúl. :D

Páromban ez azóta is tüske, emiatt lett második cicánk egy évvel később, akkor már tudatosan emberszerető barátkozós bátor cicát választva. Aki az ő macskája és én nem szerethetem el tőle. :D

2022. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!