Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak? Nem tudom...

Mit csinaljak? Nem tudom elengedni

Figyelt kérdés

Cicám 18 éves. Az utóbbi héten sokat hányt és ment a hasa.

Elvittem állatorvoshoz. Kiderult vékonybel daganata van, és az orvosok szerint néhány hónapja van hátra.

Nem tudom ezt elfogadni. Nem tudom elaltatni.

Mit csináljak?

Mindenki olyan könnyen mondja engedjem el. De nem tudom csak így hirtelen....


2022. szept. 14. 23:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Együttérzek veled és tudom, hogy ez most nagyon nehéz és hirtelen jött, de az ő érdekét kell nézned. 8 hónapja vesztettem el a kiskutyámat, 16 éves volt, egyik napról a másikra romlott le az állapota. Persze az ember tudja, hogy nem fog örökké élni a kutyája, macskája, de akkor is mindig azt gondoljuk van még idő meg persze inkább bele sem akarunk gondolni, hisz az enyém is 16 évesen olyan fürge volt annyira jól tartotta magát csak a hallásával volt egy kis gond, aztán jött hirtelen a baj. A kezeim között aludt el. Amikor kezdtek megjelenni az öregedés első jelei megìgértem neki, bármennyire is belehalok sosem fogom hagyni, hogy egy percig is szenvedjen vagy bármi fájjon neki. Nekünk nagyon rendes állatorvosunk van kikértem az őszinte véleményét, mondta, hogy tudna adni neki gyógyszert amivel esetleg jobban lenne ki tudja meddig, de azzal is csak megnyújtanánk a szenvedést, így az altatás mellett döntöttem. Minden nap belehalok kicsit, de ez nyugtat, hogy nem hagytam fájdalmak között.

Gondold át hosszú távon ezt az egészet bármennyire fáj is.

2022. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval inkább gyógyszerekkel tömöd, csak mert TE nem akarod, hogy eltávozzon. Ez sajnos bizony önzőség, akár elhiszed, akár nem.
2022. szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megértelek :( Az én cicámat idén februárban kellett elaltatni és még csak az se vigasztalt, hogy legalább szép kort élt meg, mert még 3 éves se volt... Egyik napról a másikra mélyvénás trombózisa lett, este fél 10-kor arra keltem, hogy kapaszkodik a takarómba és húzza maga után a két hátsó lábát... Ne tudd meg, milyen érzés volt ébren virrasztani mellette és várni, hogy reggel legyen és vihessem be az állatorvoshoz, miközben magamat és őt is azzal nyugtattam, hogy semmi baj, csak rosszul ugrott - noha igenis tudtam, hogy nagyon-nagy baj van és ennek esélyesen altatás lesz a vége :(. Mindenesetre, még az orvosnál is ezt mantráztam magamban, de amikor tűvel szurkálta a tappancsait és a cicám meg se nyikkant, minden reményem apró darabokra robbant :( Megvizsgálták a szívét és a tüdejét, igazság szerint lett volna rá módszer, amivel ideig-óráig még életben maradhatott volna, de végül az altatás mellett kellett döntenem, noha amikor ott üldögélt és fülelt, teljesen olyan volt, mintha semmi baja se lett volna... De meghoztam ezt a döntést, miután az orvos minden várható opciót ismertetett velem, ami rá várt volna és úgy döntöttem, ennek így kell lennie. Igazság szerint nem volt könnyű, mert még most is azon agyalok, hogy nem-e vajon én döntöttem rosszul és még futhattunk volna vele néhány kört, de az ilyesmi sohasem könnyű döntés senki számára sem. Nem tudom, szenvedett volna-e, ha azt választom, hogy felvisszük Pestre és ott kezeltetjük, amivel nyert volna néhány hónapot, de azt tudom, hogy nekünk nem lett volna semmivel se könnyebb a lelkünk, ha tudjuk, hogy mindenképp el fog menni :( Az a plusz pár hónap már nem lett volna se neki, se nekünk sem élet, hiszen folyamatosan ezen kattogott volna az agyunk :( Én azt javaslom, a cica érdekeit nézd, őneki mi lenne a legjobb, mert neked mindenképp fájni fog, hidd el :(
2022. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!