Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak? Nem tudom...

Mit csinaljak? Nem tudom elengedni

Figyelt kérdés

Cicám 18 éves. Az utóbbi héten sokat hányt és ment a hasa.

Elvittem állatorvoshoz. Kiderult vékonybel daganata van, és az orvosok szerint néhány hónapja van hátra.

Nem tudom ezt elfogadni. Nem tudom elaltatni.

Mit csináljak?

Mindenki olyan könnyen mondja engedjem el. De nem tudom csak így hirtelen....


2022. szept. 14. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, a nyers válaszért... Akkor nézd végig, ahogy rákban szenved, erős fájdalmakkal, 0 túlélési eséllyel. Bocs, de erre már tényleg nem lehet mit mondani. Nyilván neked fáj az elvesztése, neki meg fáj az élet, mert szó szerint haldoklik. Szerinted mi a jobb, ha szimplán elalszik, vagy ha még hónapokig haldoklik, mert te nem tudod elengedni?
2022. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudnak neki adni olyan tablettát/infúziót, amik enyhítik, csökkentik a tüneteket? És kapott is? Vagy ez a "pár hónapja van hátra" azt jelenti, hogy addig egyre jobban és jobban fog szenvedni..?

Ha tudnak rajta segíteni, úgy tedd komfortosabbá az utolsó pár hónapját. Aztán majd alakul és meglátod...

Ha csak szenvedne, akkor ne legyél önző. Kérlek.

Elengedni annyit tesz, hogy jobban szereted a másikat, mint saját magadat.

2022. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem fog szenvedni. Kap fajdalomcsillapitot, hanyas csillapitot.
2022. szept. 14. 23:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom elfogadni, hogy 1 hete meg el sem tudtam volna ezt kepzelni, hogy ez lesz
2022. szept. 14. 23:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De hát akkor nem kell rögtön elengedni, csak figyelj arra (az orvossal), hogy ne legyenek fájdalmai, és amíg végig kíséred az utolsó útján, az elengedés/elfogadás nálad is alakulni fog.

18 éves, szép kor megélt mostanra, biztosan azért, mert szerető környezetben volt :) Erre gondolj és legyél rá büszke.

2022. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, nekem kutya, és macska is halt meg a kezeim között, ez az élet rendje. 18 éves, hogy nem tudtad elképzelni? Csoda, hogy ilyen hosszú életet élt, bármikor találhattad volna holtan, hidd el, az rosszabb lenne!

Most megteheted érte, hogy a szenvedéseit nem hosszabbítod meg, hidd el hogy a gyógyszerek segítenek, de attól még rosszul van, legyél kegyes hozzá, ha sokáig húzod, akkor rosszabb lesz.

2022. szept. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
vegyél egy másik macskát, nem bonyolult. Azt is pont ennyire fogod szeretni.
2022. szept. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a szeretet, ha a legjobbat akarod neki. Nem magadnak, neki. Erre nem lehet felkészülni hogy elveszíted. Pár hónap alatt se. De el fogod. Senki se halhatatlan, ezzel tisztában kell lenni. Gondolj a 18 évre, amíg veled volt. Azt nem veheti el senki.
2022. szept. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapító nem vesz el minden fájdalmat. Nézz utána rákos betegek mit mondanak a végéről. Lószrt sem ér a morfium.


A macska nem fogja tudni elmondani ha fáj neki, ezért sem tudtál a helyzetéről. Kár azt hinni hogy minőségi és fájdalom nélküli lesz az élete.


Ha szereted, ha igazán szereted, elaltatod. Hogy békében haljon meg. Megadatott neked hogy elköszönhess tőle. Legtöbbünknek ennyi se jut. De ez róla szól, nem rólad.

2022. szept. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Így is, úgy is fájni fog, és belehalsz ha elmegy. De akkor már úgy tedd amivel megkíméled MINDEN szenvedéstől.
2022. szept. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!