Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska elzavarása a tetőről/pa...

Macska elzavarása a tetőről/padlásról?

Figyelt kérdés

Van két macsekunk, ők ivertalanítottak, kinti-benti, öregecske párocska már. Velük nincs is gond.

Viszont két szomszédunkban is van sok macska legalább 5 bakmacska van, meg egy csomó nőstény... És hát nálunk elég nagy a ház, nyugi is van és fent sanajdanajoznak a padláson. Nálunk van a találka, ott b..nak a padlásunkon.


Hogyan lehetne elriasztani őket?


Nem tudom megakadályozni hogy felmenjenek, a szomszéd pajtájáról is át tudnak ugrani, az én melléképületeimről is fel tud menni még a 3 lábú macska is. :D



2022. ápr. 9. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Kutyával.
2022. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
1. padláson tartott kutyával? Amúgy csak le lehet zárni valahogy a rést, ahol bemennek.
2022. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem a padláson tartott kutyával, hanem kutyának alkalmas padlásfeljáró létesítésével.
2022. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Akkor sem biztos, hogy akar kutyát tartani, van rá ideje, stb. És nem is minden kutya kergeti el a macskákat. Szóval nem a legjobb megoldás, akárhogy nézzük.
2022. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

"Nem tudom megakadályozni hogy felmenjenek"

Ha a lezárás nem megoldható, akkor a kutya bizony az egyetlen lehetőség.

2022. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
SZórd be ecettel a padlást , nem szeretik a szagát.
2022. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kész vagyok én is. Évek óta vannak nyugodtabb időszakok meg hangosabbak is. Amikor az épp aktuális “főkandúr” eltűnik, utána iszonyú buli van. Most hetek óta állandó a vernyogás... kiszellőztetni nem bírok rendesen, mert bejönnek és azzal az átható kandúrszagú pisivel összespriccelnek mindent. Plusz stresszelik az enyéimet is.

Nálunk összeér 3 háznak a teteje, lehetetlenség lezárni.

Szóval kitartást és ha találsz megoldást akkor szólj nekem is.

2022. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy vértacsi van... úgy fél a macskáktól mint a tűztől :DDDDD Szerintem ha felzárnám a padlásra 2 másodperc alatt kapna agyérgörcsöt.

Nem lehet megoldani a kutyafeljárót, létrával lehet felmenni és le is szoktam télire zárni teljesen a nyílást, hogy ne húzza el a meleget.

Az ecet nekem is eszembe jutott, megpróbálom.

A padlást teljesen lezárni jelenleg nem tudjuk. Majd felújítás során odafigyelek, hogy minden apró rés lezárásra kerüljön. De ahhogy még rengeteg pénzt kell gyűjtögetni.

Még arra gondoltam, hogy felteszek egy mozgásérzékelős reflektort, rákötök egy hangszórót is és talán a fény és hang elzavarja őket. De ha be vanna gerjedve akkor nekimennek a mozdonynak is...

Még az élvefogó csapda jöhet szóba. Összefogdosom őket és elviszem két faluval arréb. De úgyis jön helyette másik. A környéken nem éppen felelős állattartók élnek.

2022. ápr. 11. 22:45
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 voltam

Ha olyan anyagi helyzetben vagy, ill találsz egy alapítványt, szervezetet, aki finanszírozná az ivartalanítást, esetleg a költségek egy részét, akkor érdemes lehet befogni őket.

2022. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!