Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek egy ilyen macskáv...

Mit tennétek egy ilyen macskával? Visszavinnétek?

Figyelt kérdés

Írtam már ki kérdést erről a macskáról, több, mint fél éve nálam van, de nem szelíd, nem lehet simogatni, fúj rám és mindig valami alatt van, ágy, asztal, szekrények, ahol elbújhat. Ha előjön, elvan, leül/fekszik a mellettem lévő székre, ha eszek, odaül mellém a padlóra és figyel, de nem tudok hozzáérni. Nemrég vittem el orvoshoz, ott is borzalmasan vad volt, altatót adtak neki, de elfutott, szóval megvárták, míg hat, és a legeldugottabb sarokból számítógép meg asztal meg minden közül szedték ki. Kiengedtem a hordozóból, és brutálisan szétharapott, hülyén hangzik, de teljesen belém nyomta a fogát, szétkarmolt, ki akartam venni, mert kapott ruhát ivartalanítás után, és kényelmetlenül mozog, segíteni akartam neki.

Az asszisztens azt mondta, hogy vannak macskák, akik természetüknél fogva ilyenek, és mondtam neki, mióta van nálunk és ugyanezeket a dolgokat, azt mondta, talán vissza kéne vinni oda, ahonnan elhoztuk, mert hogy nem akar benti macska lenni, és ha ennyi idő után nem szelidült meg, lehet hogy esélytelen is. A cica valahonnan Pesterzsébetről van az utcáról.

Fájna érte a szívem picit, de másrészről meg is könnyebbülnék, mert pl azt se tudom, hogy fogom meg újra, hogy visszavigyem az állatorvoshoz leszedetni a ruhát, a füle állandóan atkás, de én nem tudom kezelni neki, mert a közelébe se tudok menni, egyáltalán nem haladunk előre vele, minden játék, figyelmesség, stb minden hasztalan és kevés. Nem akarom visszavinni, mert nem ezért hoztam el, de hamarosan költözök is, nem tudom, akkor hogy fogom meg, a környezetváltozás mit okoz nála, teljesen tanácstalan vagyok, pedig gyönyörű cicus, mikor kábult volt, én voltam a világ legboldogabb embere, hogy megsimogathattam, tegnap már teljesen magánál volt, akkor is simogattam a hordozóba, de nem dorombolt, szerintem még életébe nem dorombolt..



2022. márc. 8. 09:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg falusi ismerőshöz nem tudod elvinni? Ahol nagy kert van, kedvére egerészhet, és nem is akarja senki kézbe fogni, tehát nem kéne a macskának se menekülnie, se támadnia.
2022. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
A teljesen szocializálhatatlan macskáknak tanyát szoktak keresni, ahol az első két hétre van lehetőség bezárni pl istallóba. Aztán ott elél, kap enni, hasznos, mert egerészik de nincs veszélyben forgalom, gonosz emberek stb miatt.
2022. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos semmi vidéki hely, ahova tudnám vinni, de őszinte leszek, inkább megoldanám a problémát, ha lehetne és nem adnám oda senkinek
2022. márc. 8. 11:31
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Honnan hoztad el? Menhelyről? Mert akkor nekik kell szólni először.
2022. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem, mielőtt lemondasz a macskáról, és feladod, próbálj meg kapcsolatba lépni macskamentőkkel!

Ne azért, hogy odaadd nekik a cicát, hanem azért, mert ők már sok macskát szocializáltak, "szelidítettek meg", és lehetnek ötleteik, hogy mit lehet tenni. Illetve, esetleg tapasztalt szemmel azt is mondhatják, hogy nem lehet valószínűleg kezessé tenni a macskát, mert ilyen is van.

Nálunk volt így egy macska, míg vidéken laktunk. Egy macska kolónia felszámolásából került hozzánk. Befogták, ivartalanították, és helyet kerestek neki azzal, hogy nem kézszelíd, és sosem lesz az. Mi akkor tanyán laktunk, nem volt gond, hogy nem szelíd, ellehetett így is nálunk, tehenek, lovak voltak, sok takarmány, sok egér... Viszont voltak saját, szelíd macskáink is, és idővel ő is sokat szelídült, talán a többi macskától látta, hogy nem vagyunk mi macskaevők... sosem lehetett ölbe venni őt, és a hátát nem hagyta simogatni, de azt megengedte, hogy óvatosan a pofácskáját megsimogassam, és elvette kézből a kaját. Sokáig élt nálunk, idősen pusztult el.

Szóval, szerintem először tapasztalt macskamentőket próbálj megkérdezni. Ha sehogy sem megy a szelidítés, akkor tanya, lovarda, ilyen hely kell neki. Ebben is talán tudnak a macskások segíteni.

2022. márc. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%
Először szerintem keress fel egy macska trénert, és ha ő sem tud mit mondani a helyzetre tedd fel facebook csoportba hogy tanyára/vidékre elvihető. Ha szép akkor biztos lesznek jelentkezők. Hogyha utcáról lett hozva akkor esélyes hogy nehéz eset, érthető. Egyébként a miénk is utcáról van, eleinte nagyon vad volt de 1 év alatt megszokott minket és a világ legkedvesebb cicája, abszolút elfogadott gazdájánák, de rajta látszott is a hajlandóság kezdetektől. Hogyha a te cicád egyszerűen nem akar kompromisszumot kötni, semmi értelme, mert erőszak az egész, ez senkinek nem jó. Neki lehet az az élet kell hogy kint legyen a saját útjain és nem igényli a szeretgetést.
2022. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem menhelyről hoztam el, facebookra tették ki, hogy találtak egy kis cicát, de nem tudják megtartani, és elsőre szerelem lett, és én imádom így is, csak nagyon nehéz.

Esetleg a macskamentősök kapcsán tudsz segíteni, van olyan, akit ajánlanál vagy bármi? Félek, hogy elhajtanának a francba

2022. márc. 8. 19:46
 18/22 anonim ***** válasza:

Jutottál valamire azóta?

Sajnos nekem is ilyen a cicám, és nem tudom mit tegyek vele.

2022. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Ivartalanítás után, talán rá 2-3 napra engedte magát simogatni, még nem nagyon, csak a fejét engedi, ha a lábát próbálom, vagy a hátát, akkor fúj meg elmegy, de most lekerült róla a ruha, és a hasát is engedi simogatni, persze azt óvatosan kell.

Én ezt annak tudom be, hogy míg a hordozóban volt kómásan, akkor is simogattam picit, egy nap többször, és gondolom jó volt neki, azért engedte utána, de ebben nem vagyok biztos, ez csak egy ötlet.

Utolsó válaszoló, ha szeretnél róla beszélni, mármint hogy én mit csináltam, akkor szívesen beszélgetek privátban. Nem vagyok nagy "macskabűvölő", de gondolom valamit jól csináltam, mert csak én tudom megsimogatni, és csak velem barátságos itthon, vagy azért, mert ilyen kedve van, vagy mert ezek a dolgok lágyították meg, nem tudom:)

2022. márc. 20. 17:54
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy sikerült rajta lágyítani🥰
2022. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!