Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha tisztelnem kell a macska...

Ha tisztelnem kell a macska személyes terét, akkor ő miért nem tiszteli az enyémet?

Figyelt kérdés
Ha meg szeretném simogatni vagy bármi és épp nincs hozzá kedve, akkor odakap, ami oké. De akkor az miért olyan felháborító, hogy odaébbrakom, amikor épp nincs kedvem simogatni?
2022. febr. 18. 19:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

"A macska a magányos emberek állata! Pont azért, mert bújós, társaságkedvelő állat!"

Szamárság!

Azért van a legtöbb öreg, magányos embernek macskája ( akár több is!), mert nem igényel olyan gondoskodást mint egy kutya. Nem kell sétáltatni naponta többször, az sem gond ha kimarad egy étkezés. Ki kell nyitni az ablakot, és jön/ megy, ellátja magát.

2022. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Ami azt a hülyeséget illeti hogy a kutya jobb a macskánál: Ezt azok az emberek hangoztatják akik nem bírják elviselni, ha nem áhítattal bámul fel rájuk a házikedvencük is. Mindkét fajnak van előnye, egyik se rosszabb a másiknál, csak más... A kutya kétségtelenül megfelelési kényszeres egy macskához képest, míg a macska önállóbb, nem pitizik senki kedvéért.
2022. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
44%
"az sem gond ha kimarad egy étkezés." Na ez macskánál pont hülyeség, hamar megviseli őket ha nem rendesen etetik őket.
2022. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

Egy biztos van a macskatulajoknál: nem kontrollmániásak.

Ellenben a kutyások.....kb isten irgalmazzon még egy kutyás nőtől.

2022. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem kell különbséget tenni a két állat között, mindkettő tartásának meg van az előnye és hátránya.

Én imádom a macskámat, de már sokszor volt, hogy kiakadtak rám, hogy én szeretem, ha néha mindenki békén hagy (a macska is). Meg hogy nem biztos, hogy van hangulatom bújáshoz. De nyilván ez ritkább. Vagy hogy kirakom néha a szobából, mert nem tudok tanulni, mivel fetreng a gépen. És emiatt rossz szemmel néztek már rám és már kegyetlennek érzem magamat.

2022. febr. 18. 20:42
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

"Ki kell nyitni az ablakot, és jön/ megy, ellátja magát."

Aztán az ilyen felfogású emberek sírnak, hogy egyszer csak többet nem jön haza, mert valahol kilapította egy autó, vagy kinyírta egy kóbor kutya.

2022. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én hozzászoktam, hogy a csíkos macskám (3 van) igen egyéni. Ha én akarom simogatni, sokszor feszt arrébb áll, nem hagyja. Ellenben nem kap oda.

De arányaiban ennél többször van az, hogy tévénézés közben odajön hozzám, bucizik, a hasamra fekszik, dorombol, és "mutatja" hol simogassam.

Ilyenek. Macskák. :) Ezért szeretjük őket.

2022. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

16

Tegnap este (egy apró, icikepicike fauban lakom, 300 fővel) elütöttek egy macskát előttünk, de még egészben volt. Egy másik cica üldögélt mellette, szagolgatta. Én meg bőgtem egy sort. Ugyanaz a cica aki üldögélt, másnap ki volt lapítva az úton, a halott társa mellett.

Gondolkodom azóta is rajta. Hiányoznak vajon valakinek? Szerették egyáltalán őket, vagy csak etették? Én örülök, hogy 2 macskám is van idebenn és maximum pórázon mennek ki, maguktól meg pláne nem, sokszor eleve ki kell ráncigálni őket. Ennyit arról, hogy a benti lét kínzás nekik.

2022. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

#18:

Én hasonlóképp jártam. Haladok autóval kb. a Hortobágy közepén, látom, az út közepén fekszik egy kis halott macska. Lassítok, hogy "megközöljem", ne tapossam szét. Ahogy közeledek, látom, ez nem csak egy darab macska, hanem szegény kistesója ott szagolgatja, nyalogatja. Nagyon nagyot fékeztem. Ahogy fékeztem, az élő kistesó félrerohant. Megálltam.

Kiscica rohan vissza, hangos nyivákolással. Továbbra is szagolgatja a halott tesóját, és néz rám.

...igen, a halott kistesót szépen félretettem a nádas mellé.

Az élő kiscica pedig... szóval, lett még egy macskánk. Hazahoztam.

2022. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#7 te még csak a tévében láttál macskát.

A macskák nem egyformák, hanem különböző természetűek. Van, amelyik azt szereti, ha sokan vannak körülötte, bújik, szocializál, és van, amelyik az ágy alatt érzi magát e legjobban.

Amiben hasonlítanak, hogy nagyon öntörvényű, önálló lények.

2022. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!