Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fajtatiszta lehet ez a cica...

Fajtatiszta lehet ez a cica szerintetek? Bajom lehet, ha valaki keresi, de nem adom vissza?

Figyelt kérdés

Néhány napja találtuk elbújva az udvarunkon, nagyon félt szegény. Egyértelműen benti cica, mi is behoztuk. Senki se kereste azóta és nem nem is akarom visszaadni, ha van is gazdája, mert ha hagyta megszökni a lakásból akkor nem jó gazdi, ez a cica pedig nagyon cuki és eleinte felénk volt, de most már jól érzi magát nálunk. Csak azt se szeretném, ha a szüleimnek baja lenne belőle, mert ha fajtatiszta akkor akár drága cica is lehet. Szerintetek?

[link]


2022. jan. 4. 11:43
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
72%

#37 Téged nem a helyes lépés érdekelt, hanem, hogy


1) nehogy lebukj, bajotok ne legyen

2) fajtatiszta-e szerintünk ez a macska.


Sz@rok rád mostmár, élj te meg szüleid vidáman a macskával mert ugye olyan cuki, aki meg elveszítette az várja a csodát évekig, mint sokan mások. Ez egy jól táplált, egészséges, jól szocializált macska, egyértelmű, hogy szerető, jó gazdija van. Valahol.


Önző szemét -hát nem én mondtam... a kérdésed: "Fajtatiszta lehet ez a cica szerintetek? Bajom lehet, ha valaki keresi, de nem adom vissza?"


Ennyik vagytok, ha a szüleid is hozzád hasonlóan állnak a kérdéshez.


Hiába na, a lelkedre nem lehet hatni :(

2022. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
67%

Ennek lelke? Azt is lopni kéne.

Lehet hogy még egy órát se töltött kint az a szerencsétlen már úgy vitték mint az ingyen fémet.Értem én,hogy szürke és értékes,de nem kell azonnal zsebre vágni.

2022. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
78%

Simán kiderülhet hogy nálatok van, pl posztolsz róla képet valahol, gazdi felismeri. Feljelent titeket lopásért.

Ez egy fajtatiszta brit cica. Biztosan van törzskönyve vagy oltási könyve. Képei, videói róla. A gazdi tudja igazolni hogy az övé, akkor is ha esetleg chipje nincs.

Próbáld meg keresni a gazdit,de mindenképp kérj bizonyítékot hogy az övé.. Sok haszonleső szokott ilyenkor jelentkezni.

Ha nem lesz meg akkor tartsd meg. Én a helyedben fotóznám a kiírt kereső posztokat is, hogy ha később mégis jelentkezne, esetleg fenyegetőzne a gazdi akkor tudd majd bizonyítani hogy te kerested..

2022. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
79%
Én kiraktam már pár face csoportban,ha felvesznek többe is oda is kiteszem a macska fotóját és a kérdést + a választ.Kiábrándító,hogy bármilyen élet helyzetben ha meg is eshetne,hogy elszökik az állatom lenne olyan gyökér aki nem adja vissza csak mert hamarabb talált rá mint én.
2022. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos a kérdező válaszaiból az derül ki, hogy 41-esnek nagy igazsága van: egy másodpercre sem "ingott meg" a kérdező, hogy netán mégis visszaadná a cicát - csak hajtogatja, hogy nem adja vissza.

Kérdező, lehet, hogy megszeretted a macskát, de én is inkább úgy érzem, hogy a macska értéke sem mellékes számodra :-(

2022. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
27%

Nem olyan egyszerű am aacskakkal.

Nem lehet a nap minden oercében minden kijaratra ügyelni. Nemfeltétlenül felelőtlenség az, hogy elvesztette valaki.

Add vissza a tulajának.


Amúgy nem sima házicicc az biztos.

2022. jan. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Elvittük reggel a legközelebbi állatorvoshoz és van benne chip, már be is volt jegyezve, hogy eltünt és keresik. Kiderült, hogy 6 hónapos karthauzi cica és Eliotnak hívják. A gazdája biztosan tényleg szereti, mert ahogy hívták a rendelőből szinte azonnal jött. Azt hittük mérges lesz, amiért majdnem egy hetet vártunk, de nem volt az, sőt mint kiderült közel lakunk egymáshoz és megengedte a lány, hogy néha átmenjünk megnézni a cicát.
2022. jan. 5. 11:08
 48/57 anonim ***** válasza:
25%
Ez tuti kamu, hogy védd magad így látatlanban.
2022. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon kell magam védenem egy anonim oldalon. :) Ha akartam volna többet nem kommentelek a kérdésemhez és ennyivel lezárom, de gondoltam az a néhány normális válaszoló talán kiváncsi rá, hogy mi lett a cicával.
2022. jan. 5. 11:17
 50/57 anonim ***** válasza:
82%

#47

Kedves Kérdező!

Most, hogy közel kerültél egy cicához és amennyire egy hét elég volt a megismeréshez, lehetne neked saját cicád.

Én írtam az előzmények között a karthauzit, ismerve a fajtát.

Ez az a cica, amiben nem lehet csalódni, annyira kedves a természete és még gyönyörű is. Természetesen szigorúan lakásban tartva.

Akkor azt a cicát megkapod a tenyésztőtől kölyökként, a szükséges oltásokkal, kezelésekkel ellátva és annak csak te leszel a gazdija.

Elhiszem, hogy most szomorkodsz, de a sajátod majd kárpótol mindenért!

2022. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!