Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám ugrál az asztalokra/...

A macskám ugrál az asztalokra/pultokra mit tehetek?

Figyelt kérdés
A cicám mindig mindenhova felugrik. Hiába fröcskölöm le vagy szólok rá esetleg ütöm meg sosem tanul. Már nem tudom mit tudnék tenni és édes anyám már ki akarja tenni az udvarra tavasszal mert nem bírja ha a macska fent mászkál az asztalon és mindent megeszik (van étele lent a táljában)

2021. dec. 29. 23:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez ilyen, el kell pakolni mindent az asztalrol, ami eheto. Engem is a macska szoktatott rendre ebbol a szempontbol :D

De nalunk a konyhabol peldaul ki van zarva, oda egyaltalan nem mehet be.

2021. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nállunk a konyhában nincs ajtó ezért nem lehet onnan kizárni, és az is probléma hogy annyira "pofátlan" hogy úgy ugrál fel hogy mi is ott vagyunk és nem első eset volt
2021. dec. 30. 00:00
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Én egy csomó celluxot az asztalra raktam felfelé fordítva, rá ragadt a mancsára, irritálta, és utána nem ugrott fel. Mondjuk nem tudom másoknak be válik e, egy próbát meg ér.
2021. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Mindenhová felugrik minden macska, el kell pakolni. Nálunk a karácsonyfa csak a konyhai villanybojlerre állítva marad meg, csak oda nem ment még fel soha...
2021. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Elpakolsz.
2021. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Kaját nem szoktunk előhagyni ha meg a tányéromból akarná kienni olyat morgok rá, hogy fülét-farkát behúzva elrohan.

Konyhapultra felugrálás ellen időnként széthagyom alufófiát amit nagyon utál.

2021. dec. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Pár nyakleves után nem megy fel! Csak ne sajnáld!
2021. dec. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Meg kell tanítani rá, hogy ne csinálja. Jelenleg fel sem fogja, hogy azt neki nem szabad. A macskák full normálisak is tudnak lenni, ha meg van velük értetve, mit lehet és mit nem. Foglalkozni kell velük sokat.
2021. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem vagytok otthon v ott a közelben úgyis felmegy, a macska ilyen. Én gyakran használok fertőtlenítő sprayt a konyhába, minden ételkészítés előtt, ebédlőasztalt az étkezések előtt fújom le. Egyébként előttem nem mennek fel rá, párszor elcsapkodtam őket, plusz ha rajtakapom lefújom őket víz sprayel, ennyi, mást nem tudsz tenni. Én akkor raknám ki őket az udvarra ha megharapnának v bántanának minket v a gyerekünket. De szelídek nagyon hála az égnek. Egyébként célszerű minél több saját területet biztosítani nekik, kaparófák, mászóka stb, ált ott lógnak nekünk is, de ha azok nem lennének gyanítom többször kéne rájuk szólni.
2021. dec. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Mennyi idős a macska? Fiatalka állatok még nehezebben értik meg a dolgokat, de nem hiszem el, hogy reménytelen volna. Mi egyszerűen lelöktük, amint feljött. Ellenben biztosítottunk neki egy határvonalat (székre feljöhet), ahonnan kukucskálhat és ha jól viselkedik és ott marad, akkor kap jutalomnak pl a felvágottból egy keveset. Így megtanulta, hogy jobban jár, ha nem jön fel és türelemmel vár.
2021. dec. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!